Sportininkės Danelle Ballengee ir jos šuns Tezo istorija įvyko 2006 metais JAV, Kolorado valstijoje. Vieno bėgimo metu moteris suklupo ir įkrito į gilų kanjoną. Nepaisant patirtų sužalojimų, Danelle neplanavo pasiduoti ir užsibrėžė tikslą išgyventi bet kokia kaina, rašo irunfar.com.

 

Augintinis tapo tikru vienišos moters draugu

Danelle Ballengee gimė 1972 metais ir yra gana patyrusi sportininkė. Moteris nuolat treniravosi, dalyvavo įvairiose varžybose, maratonuose. Danelle gyveno viena, dirbo bėgimo trenere, o sulaukusi 34 metų jau buvo dukart pasaulio ekstremalių lenktynių čempionė. Sportininkė gyveno mažame Dilono miestelyje, Summito grafystėje, Kolorado valstijoje. Dažnai moters treniruotės vykdavo nacionaliniame parke netoli Moabo miesto Jutos valstijoje.

Danelle turėjo nedaug draugų, bet visada šalia buvo tik vienas – ištikimas šuo, vardu Tezas. 2003 metais moteris pasiėmė šuniuką iš vienos prieglaudų, ir nuo tada Tezas tapo tikru vienišos moters draugu. Kartu su šunimi Danelle dažnai vaikščiojo ežero pakrante, o kai Tezas užaugo, jie pradėjo reguliariai rengti lenktynes. Moteris su šunimi  treniravosi 30 valandų per savaitę, kopdami į Kolorado kalnų viršūnes. Šuo neatsiliko nuo šeimininkės nė  per žingsnį, tarsi irgi ruošdamasis varžyboms.

2006 metų gruodį Danelis kartu su Tezu išvyko į kitą suplanuotą treniruotę. Tądien moteris planavo, kaip įprasta, kanjonu nubėgti apie 12 kilometrų. Vėliau šį bėgimą ji prisimins visą gyvenimą. Nacionalinio parko kanjonai žavi savo grožiu, bet kartu ir labai pavojingi. Šioje srityje nepasiruošęs žmogus lengvai pasiklysta. Tarp uolų ir urvų naktį galima rasti kojotų, kurie eina medžioti.

Danelle ir šuo į kanjoną atvažiavo savo automobiliu. Moteris su savimi turėjo kelis maišelius su maistu, skirtu sportininkams ir butelį vandens. Kartu su šunimi Danelle bėgo siauru takeliu, kuris ėjo palei uolos kraštą. Bėgimas sekėsi puikiai ir atrodė, kad šios dienos niekas negali sugadinti, bet tai buvo tik iki tam tikro taško. Tezas bėgo priekyje savo šeimininkės, o ji lėtai bėgo paskui jį. Tam tikru momentu moteris suklupo ir tą pačią akimirką nukrito nuo skardžio.

Danelle krito taip ilgai, kad visas jos gyvenimas prabėgo prieš akis. Sunku įsivaizduoti, bet moteris nuskriejo apie 25 metrus, atsitrenkdamas į kanjono dugną. Nelaimingoji pabudo gulėdama ant akmenų. Krisdama moteris sunkiai susižalojo dubens kaulus. Tada Danelle vis dar nesuprato, koks rimtas jos sužalojimas, ir bandė atsistoti. Sportininkė suprato, kad jai reikia kažkaip išlipti į paviršių, tačiau atsikelti negalėjo. Tačiau Danelle neketino pasiduoti ir pradėjo šliaužti.

Sunku įsivaizduoti, ką tą akimirką patyrė moteris. Tezas greitai surado savo šeimininkę ir pribėgo šalia. Nepaisant visų neįtikėtinų pastangų, moteris sugebėjo nušliaužti labai nereikšmingą atstumą. Tuo metu lauke pradėjo temti, o temperatūra nukrito žemiau nulio. Danelle žinojo, kad jokiu būdu neturėtų užmigti, miegas jos atveju reiškė neišvengiamą mirtį. Moteris gulėjo ir žiūrėjo į žvaigždėtą dangų, o Tezas tuo metu buvo netoliese ir šildė savo sužeistą šeimininkę.

 

Tai buvo paskutinė išsigelbėjimo viltis

Gulėti šaltyje nejudant buvo tiesiog neįmanoma. Danelle stengėsi kaip įmanydama atlikti bent kelis judesius. Atėjo ilgai lauktas rytas, moteris  iš visų jėgų bandė pakilti į nelemto kanjono paviršių. Dieną jau neliko  vandens, kurį ji buvo pasiėmusi su savimi. Moteris troškulį turėjo numalšinti iš šalia esančios balos. Taip prabėgo dar viena diena. Susirūpinęs Tezas bėgiojo aplink šeimininkę ir ateinančią naktį saugojo nuo bet kokio pavojaus.

Ryte moteris praktiškai neturėjo jėgų pajudėti. Taip pat nebuvo vilties, kad ji bus surasta ir išgelbėta. Danelle rėkė, kviesdama bent ką nors į pagalbą, bet viskas veltui. Tada moteris pašaukė savo ištikimą šunį ir liepė jam ieškoti žmonių. Tai buvo paskutinė išsigelbėjimo viltis, ir Tezas nenuvylė į bėdą patekusios šeimininkės. Tuo metu vienas iš sportininkės draugų pranešė policijai, kad moters nėra namuose ir  negali su ja susisiekti.

Po kiek laiko į Danelles Balengee namus atvyko policija.

Įsitikinusi, kad moters nėra namuose,  policija paskelbė jos paiešką. Moters artimieji žinojo, kad ji dažnai eidavo į kanjoną su savo šunimi, ir policija iš karto nuvyko ten. Įvykio vietoje policijos pareigūnai surado moters automobilį ir pradėjo paieškos operaciją. Tą akimirką į vietą atvykę pirmoji ieškotojų grupė pastebėjo, kad link jų bėga šuo. Jis bėgiojo aplink gelbėtojus ir kažkuriuo momentu puolė atgal gilyn į kanjoną. Keli gelbėtojai nuėjo paskui šunį ir netrukus pamatė Danelle.

Gelbėtojai nedelsdami susisiekė su gydytojais ir iškvietė sraigtasparnį, kuris pargabeno moterį. Danelle buvo išgelbėta ir nuvežta į artimiausią ligoninę. Taigi, ištikimas draugas Tezas padėjo išgelbėti jo šeimininkės gyvybę. Policija ir gelbėtojai vėliau teigė, kad bet kuriuo atveju būtų patys suradę moterį, tačiau tai būtų užtrukę kur kas daugiau laiko, o tai galėjo kainuoti ir gyvybę.  Taip pat paaiškėjo, kad šuo Tezas nubėgo 24 km – ten ir atgal jau su gelbėtojais.

2006 metų gegužę Tezas buvo apdovanotas gelbėtojo apdovanojimu. Gydytojai moterį išgelbėjo, jos laukė ilga reabilitacija ir teko iš naujo mokytis vaikščioti. 2018 metais Tezui suėjo 16 metų. Laimei, ši istorija baigėsi laimingai ir dar kartą įrodė, kad šuo – geriausias žmogaus draugas.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą