Dabar Sammy daugiausia dėmesio skiria savo fizinei sveikatai ir pažymi, kad patirtis buvo „beprotiška“. Socialinių tinklų nuotrauka

2023 metais sausio pradžioje 16-metis Sammy Berko nuėjo prie laipiojimo sienos Misūrio mieste. Jis lengvai užlipo vienu iš takų, kai staiga jo kūnas suglebo ir jis pakibo ant saugos virvės…

Paauglys buvo nuleistas žemyn. Į pagalbą atvykęs sporto centro gydytojas nejautė jo pulso, todėl ėmė daryti dirbtinį širdies masažą, rašo „The Independent“.

 

Medicinos darbuotojai jo šeimai pranešė tragišką žinią

Paauglys iš Misūrio miesto buvo atvežtas į ligoninę sunkios būklės sausio 7 d., kai jam sustojo širdis kopiant uolomis vietinėje sporto salėje.

Sporto salės darbuotojai, pirmosios pagalbos darbuotojai ir ligoninės gydytojai nenuilstamai atliko Sammy gaivinimą. Tačiau po dvi valandas trukusių nesėkmingų bandymų jį sugrąžinti į gyvenimą medicinos darbuotojai jo šeimai pranešė tragišką žinią.

„Jie pažvelgė į mus ir pasakė: „Labai atsiprašome, bet jo nebėra“, – pasakojo Sammy mama Jennifer Berko.

Ponia Berko sakė sukaupusi visas jėgas, kad galėtų galutinai atsisveikinti su sūnumi, tačiau po penkių minučių jos vyras suprato, kad sūnus krustelėjo ranką. Tėvai, apimti emocijų, puolė kreiptis pagalbos į medicinos personalą, kurie buvo šokiruoti pamatę, kad paauglys tikrai gyvas.

Šešiolikmečio Sammy Berko gydytojai liko suglumę, kai vos po akimirkos po to, kai buvo konstatuota klinikinė mirtis, jis atgavo gyvybinius požymius.

„Gydytojai buvo nustebinti kaip ir mes. Nė vienas iš jų nebuvo matęs nieko panašaus“, – sakė vaikino mama.

Dėl to, kad Sammy smegenys apie 10 minučių išbuvo be deguonies, gydytojai nuogąstavo, kad joms galėjo padaryti negrįžtamą žalą. Tačiau ir čia paaugliui pasisekė: jis tik trumpam buvo praradęs atmintį.

„Kiekvienas iš jų vėliau atėjo pas mus ir sakė, kad dar niekada nieko panašaus nėra matę, – pridūrė ponia Berko. – Tai nepakartojamas jausmas, kai matai jo širdies plakimą, tam nėra žodžių. Nėra žodžių. Mes tiesiog stovėjome ir stebėjome“.

Nepaisant mažiausiai penkių minučių, per kurias Sammy smegenys buvo be deguonies, jis  sėkmingai atsigavo po išeminio stuburo sužalojimo, kurį patyrė po to, kai buvo nuleistas nuo uolos, kuria jis kopė.

„Tai buvo labai sunkus  anoksinis smegenų sužalojimas, todėl tai, kas įvyko su Sammy‘iu, yra ne kas kita, kaip stebuklas“, – sakė gydytojas.

 

Širdies sustojimą sukėlė reta genetinė būklė

„Nieko neprisimenu apie dieną, kai tai įvyko. Paskutinis prisiminimas yra vakaras prieš ir kaip aš einu miegoti. Visi manęs klausia, ką aš ten mačiau? Bet atrodė, kad miegojau neprabudęs. Atsibudau tik ligoninėje “, –  dalijosi klinikinės mirties išgyvenimais 16 metų paauglys.

Kitas šalutinis poveikis, kurį patyrė Sammy, buvo kojų nejautra, tačiau po kiek laiko tai atsistatė.  2023 metų balandį jis jau pradėjo vaikščioti.

Jo tėvai žurnalistams sakė, kad Sammy širdies sustojimą greičiausiai sukėlė reta genetinė būklė, žinoma kaip katecholaminerginė polimorfinė skilvelių tachikardija, kuri 2020 metais nusinešė jų jaunesniojo sūnaus Frankie gyvybę.

Frankie mirė po kelių priepuolių, dėl kurių buvo sužalota galva.  Jo mama pasakojo, kaip sunkiai išgyveno sūnaus mirtį, todėl negalėjo patikėti, kad Sammy, kuris niekada neturėjo sveikatos problemų, išgyvens tą patį, ką ir jo brolis.

„Manėme, kad jau išgyvenome blogiausią iš blogiausių, – sakė ji. – Kai netekome vieno sūnaus, o dabar štai atsitiko nelaimė ir su mūsų sūnumi Sammy‘iu“.

Sammy‘iui ir jo motinai  buvo atliekami įvairūs tyrimai dėl šios retos genetinės mutacijos ir yra gydomi nuo jos.

„Mano abu sūnūs ir aš turime genetinę mutaciją, kuri, matyt, prasidėjo nuo manęs. Niekada nežinojau, kad tai turiu“, – neslėpė moteris.

Dabar Sammy daugiausia dėmesio skiria savo fizinei sveikatai ir pažymi, kad patirtis buvo „beprotiška“. Vykdydamas terapiją, gydytojai jį paskatino tęsti savo aistrą groti būgnais ir klaviatūra.

„Iš tikrųjų tai buvo labai didelė gyvenimo patirtis, svarbiausia, kad dabar kiekvieną dieną jaučiuosi vis geriau! Kiekvieną dieną darau kažką naujo“, – sakė jis.

Socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą