11 metų Alexas piešia ištisus miestus iš atminties, msn.com nuotrauka

Vienuolikmetis britas Alexas Bakeris nuo vaikystės yra autistas. Tačiau liga suteikė jam daug privalumų – fenomenalios atminties ir kantrybės. Jaunas menininkas, turintis neįtikėtiną atmintį, piešia ištisus miestus. Kitaip tariant, tai, ką jis pamatė kartą, gali tiksliai atkartoti popieriuje. Trumpai kalbant, gali detaliai nupiešti bet kurį matytą pasaulio miestą, – rašo „Daily Mail“.

***

Alexas tapo paveikslus nuo dvejų metų, naudodamas savo fotografinę atmintį. Berniukas ant popieriaus atkuria tiksliai bet kokį paveikslėlį, pamatytą knygoje ar aplankius kurį nors  miestą.

„Jis turi neįtikėtiną atmintį ir valandų valandas piešia savo kambaryje. Tai yra jo aistra ir mes tikrai juo didžiuojamės“, – sako 32 metų mama Laura Jackson.

Neįtikėtini Alexo piešiniai  – Niujorko Manheteno panorama su aukštais dangoraižiais, vaizdas iš Parlamento pastato aukščio, Londono lankytinos vietos: Big Benas, Tauerio tiltas, „Canary Wharf“ verslo rajonas bei Eifelio bokštas Paryžiuje.

„Nuvežiau sūnų į Londoną, kai jam buvo penkeri metai, ir mes ten buvome tik vieną dieną. Grįžęs namo jis tiksliai ir su smulkiausiomis detalėmis nupiešė visą Londono metro sistemą“, – pasakojo Laura.

Londonas iki šiol yra labiausiai mėgstamas Alexo miestas.

„Man patinka piešti įmantrios architektūros miestus. Mano mėgstamiausias yra Londonas. Man ypač patinka finansinis rajonas, nes yra daug senų pastatų “, – sakė berniukas.

Neretai Alexas miesto paveikslus nupiešia vos per tris valandas. Didesni darbai kartais užtrunka kelias dienas. Berniukas mėgsta ant popieriaus kurti ne tik tikrus, bet ir įsivaizduojamus miestus.

„Piešiu miestus, kuriuose niekada nebuvau, bet pamačiau knygoje. Kartais sugalvoju savo miesto vaizdus. Labai norėčiau vieną dieną apsilankyti Niujorke, kad galėčiau jį nupiešti nežiūrėdamas į knygą“, – sakė vienuolikmetis.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą