Visi nori turėti darbo rezultatus ir sėkmės atributus, tačiau tik nedaugelis nori prisiimti įsipareigojimus ir riziką. Archyvo nuotrauka

Prisimenate seną to paties pavadinimo filmą „Drugelio efektas“? Ten herojus pakeitė savo praeitį, o paskui grįžo į dabartį, ir ji taip pat pasikeitė. Galvojate, kad filmas iš „mokslinės fantastikos“ kategorijos, nes gyvenime  taip nebūna? Klystate…

 

Daug dėmesio skiria trumpalaikiams rezultatams ir neįvertina ilgalaikių

Šio mechanizmo esmė yra visiškai tikra, būtent ta dalis, kurioje jūs priimate sprendimą, prieštaraujantį jūsų tipiniam elgesiui. Ir tada šis sprendimas veda jus prie neigiamų rezultatų. Apskritai išsiaiškinkime, kaip tai veikia.

Bėda ta, kad mes per daug dėmesio skiriame trumpalaikiams rezultatams ir neįvertiname ilgalaikių.

Įsivaizduokite, kad norite iš Londono nuskristi į Paryžių. Sėdate į lėktuvą ir kai tik jis pakyla, pilotas vienu laipsniu pasuka orlaivio nosį. Tas vienas laipsnis yra toks mažas, kad keleiviai net nepastebi, o lėktuvas  po kiek laiko nusileis visiškai kitoje šalyje. Nors, atrodo, nuo kurso nukrypo tik vieną laipsnį.

Pavyzdyje su lėktuvu bent jau yra galutinis kelionės tikslas, kurį mes matome ir galime reguliuoti kryptį, tačiau dažnai žmonės tiesiog juda „kažkur“ iš inercijos, todėl ir atvyksta „kažkur“.

Mes gyvename vartotojiškos ekonomikos sąlygomis, kur stengiamasi mums viską primesti greitai, siūlydami įvairias akcijas ir nuolaidas. Tiesiog ištraukiate kortelę ir  nė nesusimąstydami mokate!

Mūsų informacinis laukas yra perkrautas reklamos: kur tik pažvelgsite,  jums bus pasiūlytas iš anksto paruoštas sprendimas su „ypatinga“ nuolaida. Jums nieko nereikia daryti, taip pat nereikia galvoti, tiesiog pasiimti kortelę  ir mokėti. Arba pasiimti paskolą – tik duok pasą ir turėsi automobilį, butą, kelionę  ir taip toliau.

Todėl dar kartą apsvarstykite savo tikslus ir filtruokite: „šito noriu, o šito ne“. Ir pažvelkite į šį tikslą iš ilgos perspektyvos.

 

Vienas tiesiog nori pasirodyti, o kitam tai yra ilgo ir sunkaus darbo rezultatas

Galvojate, kad jums nereikia mesti svorio,  kadangi jaučiatės patogiai, pasitikintys savimi ir tiesiog gerai.

Visi nori turėti darbo rezultatus ir sėkmės atributus, tačiau tik nedaugelis nori prisiimti įsipareigojimus ir riziką.

Tarkim, du visiškai skirtingi žmonės perka automobilį „Bentley“: vienas, paėmęs paskolą, norėdamas pasirodyti esantis sėkmingas ir turtingas, o kitas gali leisti sau tiesiog ateiti ir sumokėti už „Bentley“, laikydamas telefoną prie mokėjimo terminalo.

Abu įsigijo „Bentley“,  bet tai yra dvi visiškai skirtingos asmenybės  – kaip dangus ir žemė.

Vienas tiesiog nori pasirodyti, o kitam tai yra ilgo ir sunkaus darbo rezultatas. Bet vienas jų nė nesusimąstė, jei kas nors nutiks – krizė, pandemija ar kas nors panašaus, pirmasis liks be nieko ir su skolomis, o antrajam nereikės sukti galvos  ir galės toliau važinėti „Bentley“.

Skirtumas tas, kad vienas nusprendė „pasirodyti“, o kitas – „būti“!

Taigi, jei norite numesti svorio ir valgyti traškučius, tuomet jūs tiesiog apgaudinėjate save.

Bifurkacijos taškas (negrįžimas) atsiranda tada, kai priimate sprendimą ir atliekate veiksmą, taip sukurdami minėtą vieno laipsnio nukrypimą.

Kitaip tariant, jums nereikia iš karto bandyti gauti galutinio rezultato, jis ateis pats, kai atkakliai eisite savo puoselėjamo tikslo link.  Vaizdžiai kalbant, kaip vikšras, esantis kokone,  turi „subręsti“ ir sulaužyti savo kokoną, tada iš jo išskris gražus drugelis! Tai yra, jūs pats atitiksite savo tikslą ir rezultatas jus „pasivys“.

 

 

parengta pagal technologyreview.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą