Madeline Stuart - žinomas pasaulyje supermodelis su Dauno sindromu

Susipažinus su Australijos modeliu, 20 metų Madeline Stuart sėkmės istorija – ne vienam iš mūsų tai ir puikus įkvėpimo šaltinis. Ši drąsi gražuolė, laužanti bet kokius stereotipus – pirmasis pasaulyje supermodelis su Dauno sindromu,  Ji vaikščiojo podiumu Niujorko mados savaitėje, Paryžiaus mados savaitėje ir Londono mados savaitėje. Madeline nuotraukos buvo publikuojamos pasaulyje žinomuose žurnaluose „Vogue“, „Cosmopolitan“, „Elle“, „Marie Claire“ ir kituose. Negana to, Madelaine  ne tik pati pradėjo kurti drabužių dizainą, kuriam, anot jos, buvusi net 21 priežastis, bet ir aktyviai dalyvauja labdaringoje veikloje.

***

Viskas prasidėjo nuo to, kai socialiniuose tinkluose patalpintos Madeline Stuart nuotraukos iš vienos įspūdingos kelionės, kaip virusas pasklido po interneto platybes. Ir nors dauguma merginų modelio karjerą sieja su nerūpestingu ir spindinčiu gyvenimas, bet tik savo atkaklumu, užsispyrimu ir daug dirbant, Madelaine pavyko prasibrauti į mados pasaulį. Bet pirmiausiai ji turėjo atsikratyti antsvorio, todėl daug sportavo ir laikėsi atitinkamo mitybos režimo.

Dabar Madelaine nepaliauja stebinti mados pasaulio gerbėjus savo individualumu.

Australijos žurnalistai pakalbino Madeline, norėdami sužinoti apie jos nelengvą, gana ilgą ir sudėtingą, ne rožėmis klotą kelią į mados pasaulį ir kaip ji tapo supermodeliu.

 

  • Ką reiškia būti pirmu profesionaliu modeliu su Dauno sindromu?
  • Tai neįtikėtina, aš jaučiuosi labai laiminga, kad man teko tokia galimybė. Taip pat džiaugiuosi, kad mane žmonės priėmė ir palaikė, siekiant šios nuostabios karjeros. Mano sekėjai socialiniuose tinkluose iš tikrųjų padarė mano gyvenimą kerinčiu. Be jų palaikymo ir to, kad dalindamiesi mano istorija su daugybe kitų žmonių, man tai buvo ir  puikus paskatinimo. Priešingu atveju – galvoju, kažin, ar aš būčiau tiek padariusi ir pasiekusi, ką pasiekiau iki šiol.
  • Kada supratai, kad nori būti modeliu?
  • Kai man buvo 17 metų, pirmą kartą apsilankiau madų pristatymo šventėje kartu su mama. Ir iš karto įsimylėjau podiumą, pamačiau, kaip linksmai vaikščiojo ir gražiai atrodė modeliai.
  • Kokį įspūdį paliko Niujorko mados savaitė?
  • Nėra žodžių, norint apibūdinti tą jausmą, kurį patyriau. Iš tikrųjų buvo nepakartojamas ir nuostabus jausmas, einant podiumu, kai į tave žvelgia daugybė žmonių. Žodžiu, svajonė išsipildė.
  • Kokia tavo eilinė diena?
  • Na jei būtumėte paklausę manęs apie tai prieš pora savaičių, kai mados sezonas tik artėjo į pabaigą, būčiau pasakiusi, kad mano eilinė diena prasideda atsikėlus iš lovos, po to treniruotės, dar vėliau užsiimdavau šukuosena ir makiažu ar nueidavau į suknelės prisimatavimą, kol galų gale pasiruošdavau pasirodymui ant podiumo. Bet dabar, kai mados sezonas baigėsi, aš pabundu, keliuosi, pusryčiauju, mokausi, einu į sporto salę ir tikriausiai bus fotosesija du kartus per savaitę. Po kelių mėnesių per metus „atostogų“ – pradedant gegužės mėnesiu iki rugpjūčio pabaigos, tenka grįžti prie įtempto darbo grafiko.
  • Esi sakiusi, kas labai patinka fitnesas. Kokios dar mėgstamos tavo sporto treniruotės?
  • Be jokios abejonės – boksas, kurio ypatumus padeda atskleisti asmeninis treneris. Taip pat patinka ir jėgos treniruokliai.
  • Kaip galvoji įkvėpti ir kitus žmones, kad jie nesėdėtų sudėję rankas, o imtųsi veiklos?
  • Galvoju, kad įkvėpti kitus žmones ne tik aktyviai imtis veiklos, bet ir sveikai gyventi, reikia pirmiausiai tikėti savimi ir savo jėgomis, kad viskas pavyks ir jie pasieks trokštamo tikslo. Tegul jie žino, kad kiekvienas žmogus yra gražus toks, koks jis yra. Tikiuosi, kad mano sėkmė – tai ir savotiškas kelrodis jiems, kad viskas įmanoma, žinoma, jei  daug ir atkakliai dirbs ir niekada nenuleis rankų.
  • Kaip apibūdintum save?
  • Galvoju, man pasisekė ir dėl to, kad esu visada teigiamai nusiteikusi, pakilios nuotaikos, nuolat šypsausi, labai energinga ir aktyvi, myliu savo šeimą ir draugus. Bet labiausiai noriu padėti kitiems žmonėms…
  • Раpasakok apie savo labdaringą, labiausiai artimą širdžiai veiklą.
  • Stengiuosi dirbti su įvairiomis labdaros organizacijomis. Žinoma, gaila, kad tiek daug žmonių reikalinga mūsų pagalba. Todėl negailiu nei jėgų, nei laiko  šiai veiklai, nes noriu padaryti kuo daugiau.
  • Kaip kilo idėja pradėti kurti savo dizaino drabužius?
  • Pažįstami ir draugai dažnai sakydavo, kad turiu gerą skonį ir jiems patinka mano drabužių stilius. Ir klausdavo kokių dizainerių drabužiais aš rengiuosi. Todėl buvo labai paprasta ir natūralu pristatyti ir savo pačios sukurtų drabužių kolekciją. Dabar aš darbuojuosi jau su naujausia savo drabužių kolekcija, kuri bus pristatyta rugsėjo mėnesį prasidedančiose madų savaitėse, greičiausiai metų pabaigoje.
  • Раpasakok apie tave kuriamą dokumentinį filmą
  • Švedų kino kompanija „B-Reel“ filmavo mane pastaruosius dvejus metus ir baigė darbus tik praėjusių metų gruodžio mėnesį. Dabar jie montuoja juostą ir ruošiasi parodyti daugiau nei valandos trukmės dokumentinį filmą šių metų pabaigoje. Tai bus įkvepiantis filmas apie mano nelengvą ir ilgą kelionę į madų pasaulį ir kaip aš tapau supermodeliu.
  • Ką galvoji apie savo netolimos ateities karjerą?
  • Dabar visą dėmesį esu sutelkusi ties savo drabužių kolekcijos kūrimu. Bet dar grįšiu ant podiumo ne tik kaip modelis, bet ir kaip modeliuotoja, nes ruošiuosi pristatyti savo sukurtų drabužių kolekciją  madų pristatymuose Niujorke, Paryžiuje, Londone, Milane.
  • O iš ko tu semiesi įkvėpimo?
  • Gyvenimas mane įkvepia. Aš noriu gyventi pilnakraujį gyvenimą, patirti kiek galima daugiau malonių pojūčių ir padaryti kuo daugiau gerų darbų. Mes nesame amžiams šioje žemėje, todėl turime branginti kiekvieną savo gyvenimo minutę, kiekvieną akimirką.

***

Visame pasaulyje žinomo modelio su Dauno sindromu Madeline Stuart motina Roseanne  pasakojo žurnalistams, kad pertraukomis tarp paauglės įtempto darbo grafiko, jos leidžia laiką kartu  vaikščiodamos po parką ir besimėgaudamos puikiu kraštovaizdžiu.

Prieš pat sezono pabaigą, Madeline Stuart, kurią kolegos vadina tiesiog Maddy, demonstravo 1950 metų, retro stiliaus, pasaulyje žinomų kompanijų „Serenity Bridal“ ir „Formal“, nuotakos sukneles, kurias sukūrė dizainerė Roz la Kelin.

Fotosesija buvo  organizuojama  išvien su žmonių su Dauno sindromu asociacija, kurios tikslas – parodyti, kad šią negalią turintys žmonės gali pasiekti didelių aukštumų ir kad jie nieko nesiskiria nuo kitų.

Todėl žinomam modeliui  neužteko vien šypsotis prieš kameras ir vaikščioti podiumu. „Drabužių modeliavimas – tai dar vienas būdas parodyti, ką sugebi ir kad žmonės ne tik išgirstų, pamatytų, bet ir atkreiptų į tave dėmesį“, – sakė Maddy.

Kompanija „Inside Outside Dance Ensemble“, prie kurios veiklos prisijungė ir modelis, surinko aukų, kad šokių pamokos, skirtos žmonėms su ribotomis galimybėmis, vyktų ne tik savaitgaliais, bet penkis kartus per savaitę. Be to, mergina tikisi, kad iki metų pabaigos  bus pravedami ir  šiuolaikinio „hip-hopo“ šokių užsiėmimai, kuriuos praves profesionalūs dėstytojai ir šokių specialistai.

Modelis sakė negailinti jėgų ir pastangų, kad šie užsiėmimai būtų kuo daugiau prieinami žmonėmis su ribotomis galimybėmis, nes ne visi gali sau finansiškai tai leisti. Pavyzdžiui, nuolat vežioti  savo vaikus į šokių pamokas.  „Mes norime, kad tiems žmonėms gyvenimas būtų tiesiog gražesnis ir mielesnis“, – sakė Maddy.

Pasak Australijoje įkurtos organizacijos „I Can I Will“  vadovo Conano Vissero, modelis Maddy visada buvo aktyvi visuomenės veikėja ir jo įsteigtos organizacijos „I Can I Will“ ambasadorė, kurios tikslas – organizuoti labdaros renginius ir įtraukti į juos kuo daugiau moksleivių bei tuo pačiu mažinti socialinę atskirtį.

Prieš kelerius metus žinomas modelis Madeline Stuart buvo pristatyta  2016 metų Australijos žmogaus nominacijai. „Tai nuostabu, – sakė  Maddy motina Roseanne. – Aš labai džiaugiuosi, kadangi toks titulas suteikiamas ne vien už madų demonstravimą. Tai reiškia, kad žmonės mato Madeline labdaringą veiklą,  kad ji daug dirba, padėdama integruotis kitiems, negalią turintiems žmonėms, kad jie nesijaustų atskirti nuo išorinio pasaulio ir kad jis būtų mielesnis visiems“.

„Jei žmogus yra neįgalus, dar nereiškia, kad jis negali nieko naudingo pasiūlyti visuomenei. Mano duktė visada ištikima savo tikslams, –  pridūrė Maddy motina. – Ji moko žmones tiesiog mėgautis gyvenimu“.

„Žmonėms su ribotomis galimybėmis daug metų buvo teigiama, kad jie nieko negali nuveikti, – sakė organizacijos „I Can I Will“ steigėjas Visseras. – Bet Madeline – puikus pavyzdys, kad galima pasiekti sėkmės viršūnę ir visai nesvarbu – esi neįgalus ar ne“.

 

parengė Vytautė Jogailaitė

Nuotr. Instagram

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą