Emmos Anderson rankomis sukurta skulptūra

Kai Mirka Anderson iš Didžiosios Britanijos susilaukė dukters Emmos su Dauno sindromu, gydytojai pasiūlė atsisakyti vaiko. Medikai tvirtino, kad mergytė bus protiškai atsilikusi ir su ja bus vienas vargas. Suprantama, nieko ir nepasieks gyvenime.

 

Negalėjo normaliai bendrauti ir žaisti su kitais vaikais

Bet mama dukros neišdavė. „Manęs nė nereikėjo įkalbinėti. Tvirtai buvau nusprendusi vežtis dukrelę namo. Ir gerai, kad aš tai padariau, –  prieš kiek laiko savo interviu leidiniui „Cambridge News“ sakė lenkų kilmės britė Mirka Anderson.

33 metų Emma tapo sėkminga menininke, kurios darbai dabar eksponuojami prestižinėse „Tate Modern“ ir kitose Londono galerijose.

Tačiau Emmos kelias į sėkmę ir populiarumą nebuvo lengvas.

Mama sakė, kad mergaitė negalėjo normaliai bendrauti ir žaisti su kitais vaikais.

„Emma daugiausia susiduria su socializacijos problemomis. Deja, ji visą gyvenimą buvo izoliuota, nes žmonės nežinojo, kaip su ja elgtis. Reikėjo su ja kalbėtis paprastai ir aiškiai, bet tai užtrukdavo ilgiau, o žmonės tam neturi laiko“, – aiškino Mirka savo interviu  leidiniui „Royston Crow“.

Nepaisant sunkumų, motina negailėjo jėgų ir pastangų, kad Emma galėtų lankyti vidurinę mokyklą.

„Aš esu kilusi iš komunistinės Lenkijos, esame įpratę prie biurokratijos. Turėjau praeiti kryžiaus kelius, ilgai prašyti, net maldauti, kad jai būtų suteikta tokia galimybė“, – pasakojo moteris.

Motinos ryžto dėka Emma sėkmingai baigė vidurinę mokyklą ir įgijo Dailės akademijos tapybos fakulteto pažymėjimą.

 

Nepriklausomai nuo negalios, turi  daug potencialo

2005 metais,  kai mergina studijavo Kembridžo regioniniame koledže, mokytoja pasiūlė Emmos kūrinį nusiųsti į konkursą. Studentė laimėjo, o jos paveikslai buvo eksponuojami „Tate Modern“ galerijoje.

Be to, Emmos sukurti paveikslai bei skulptūros parduodamos ir viešose parodose. Ji taip pat dirba savanore darželyje, rūpinasi vaikais. „Vaikai ją tiesiog dievina, dukra skleidžia teigiamą energiją“, – sako Mirka.

Mirka Anderson, padedant kūrybinei grupei, sukūrė dokumentinį filmą apie Emmą, tikėdamasi daugiau papasakoti žmonėms apie Dauno sindromą.

Kalbėdama apie 25 minučių trukmės filmą, Mirka sakė: „Mes ypač atkreipėme dėmesį į tai, kad šie žmonės yra socialiai izoliuoti. Praleiskite bent šiek tiek daugiau laiko su jais ir atraskite nuostabių dalykų. Aš 33 metus bandau įrodyti, kad šie žmonės, nepriklausomai nuo jų negalios, turi daug potencialo“.

„Facebook“ nuotraukos

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą