Kadre mergaitė atrodė itin natūraliai, o režisierius, prie filmo įtampos leitmotyvo pridėjęs ryškų akordą, dar labiau sustiprino įspūdį. Stopkadras.

Net jei atsižvelgsime tik į baisių scenų Varšuvos gete spalvų gamą, „Šindlerio sąrašas“ gali būti laikomas nuostabiu meno kūriniu dėl vienos visai paprastos detalės.  Holivudo režisierius Stevenas Spielbergas sulaukė daugybės pagyrimų ir komplimentų už savo scenas su maža mergaite, raudonu paltuku.

 

Mergytė turėjo tapti savotišku trapaus žmogaus gyvenimo simboliu

Visų neišvengiamos nelaimės atspalvių, juodos ir pilkos spalvos fone, maža garbanota mergaitė raudonu paltuku iš pradžių tiesiog sutrikusi vaikšto gatve ar pasislepia po lova nusiaubtame name. Bet tas vaidmuo ją palaužė ir kurį ji norėjo kuo  greičiau pamiršti

Aktorė Olivia Dombrowska gimė 1989 metais Krokuvoje, Lenkijoje, o pirmąjį vaidmenį garsaus režisieriaus filme gavo būdama trejų metų.

Graži mergytė turėjo tapti savotišku trapaus žmogaus gyvenimo simboliu, ir negalima sakyti, kad ji nesusitvarkė su savo vaidmeniu. Kadre mergaitė atrodė itin natūraliai, o  režisierius, prie filmo įtampos leitmotyvo pridėjęs ryškų akordą, dar labiau sustiprino įspūdį. Ką apie šį vaidmenį mano pati aktorė?

Anot Olivios, Stevenas Spielbergas primygtinai patarė jai nežiūrėti  filmo „Šindlerio sąrašas“ iki  kol jai sueis 18 metų. Tikriausiai tėvai  nematė tame nieko blogo, todėl mažajai Oliviai buvo vos vienuolika, kai ji  pirmą kartą pamatė šį filmą.

Net ir užaugusi, būdama pakankamai subrendusi, ir daug ką supratusi, ji negalėjo atsikratyti vaikystėje patirto baimės jausmo ir rimtos psichologinės traumos.

„Buvau išsigandusi“, – nuoširdžiai prisipažino Olivia ir pridūrė, kad daug „geranoriškų“ suaugusiųjų ją nuolat sugrąžindavo prie šios bauginančios pokalbio temos. Jie sakė, kad tai jai turėtų būti svarbu, kad Holokausto istorija jai turėtų būti artima, tačiau Olivia Dombrowska norėjo tik greičiau pamiršti šios pasmerktos mažylės įvaizdį.

 

Jautė tik baisų gėdos, baimės ir susierzinimo jausmą

Tėvai bandė jai paaiškinti, kodėl rašytojai ir filmų kūrėjai atkūrė tuos baisius įvykius, ir jie buvo savaip teisūs, bet tai nepadėjo. Pasak Olivios, ji jautė tik baisų gėdos, baimės ir susierzinimo jausmą, tarsi iš jos būtų reikalaujama kažko neįmanomo ir nemalonaus.

Dabar Olivia, jau suaugusi ir sėkminga mergina. Tačiau ji neneigia ir pripažįsta, kad mergaitė „raudonu paltu“ yra svarbus simbolis filme, tai tiesiog lūžio taškas, po kurio pagrindinio filmo herojus Oskaras Šindleris priima sprendimą ir pradeda savo beprotišką žygdarbį, gelbėdamas žydus.

Olivia filmuose atliko dar keletą vaidmenų, tačiau daugeliui ji liko mergaitė „raudonu paltuku“.  Dabar Olivia dirba bibliotekininke ir nebesuka galvos dėl tos mažos mergaitės iš Varšuvos geto.  Tačiau mergina retai apie ją kalba, nes jai vis tiek sunku.

Savo „Instagram‘o“  paskyroje Olivia pasidalijo plakatu, kuris jai buvo sukurtas kaip dovana – tai tas įsimintinas kino filmo kadras.

Garsaus režisieriaus Romano Polanskio pusseserė Roma Ligotska –  yra  prisiminimų knygos  „Mergaitė raudonu paltu“ autorė, kurioje kaip liudininkė aprašė fašistinės okupacijos metus Lenkijoje.

„Instagram“ nuotraukos, stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą