Kai 2011 metais,  9 metų Gabi Shull iš Misurio, JAV, čiuoždama pačiūžomis, nugriuvo ant dešinės kojos, niekas net neįtarė artėjančios klastingos ligos. Pagalvojo, kad mergaitė tiesiog susitrenkė koją ir netrukus viskas bus gerai. Tačiau,  kai  ir po dviejų savaičių skausmas nepraėjo, Gabi tėvai kreipėsi į medikus, kurie ir nustatė kelio osteosarkomą – kaulų vėžį.

Gabi amputavo dalį kojos ir buvo atlikta plastinė operacija. Jai buvo pašalinta vidurinė kojos dalis, įskaitant kelius, o  jos sveiką pėdą ir blauzdą prisiuvo kelių vietoje.

Tokia operacija, palyginti, retai atliekama JAV – viso labo 10-12 atvejų per metus. Tačiau Gabi sėkmė  – puiki paskata ir kitiems pacientams pasirinkti būtent tokį variantą, kuriems gali tekti amputuoti  koją.

Gabi mama Debbie Shull sakė, kad ją baugino tik tai, kaip atrodys dukros koja po operacijos. Nors iš tikrųjų, kai mergaitė užsideda protezą (o nusiima jį tik eidama miegoti) niekas ir nepastebi, kad jos viena koja su protezu.

„Aš pasakiau sau: „praeik per chemoterapiją, išmok vaikščioti, o paskui tu ir vėl galėsi šokti“, – sakė Gabi viename savo interviu. Mergaitė ne tik išgyveno sudėtingą kojos amputacijos operaciją, praėjo 12 chemoterapijos kursų, bet paskui visus metus mokėsi vaikščioti iš naujo.

Kitas Gabi pasiekimų etapas – sugrįžimas į šokių salę.  Po operacijos, mergaitė pradėjo daug ir atkakliai repetuoti, negailėdama nei laiko, nei jėgų. Tiesa pradžioje ji „šoko“ su kitomis mergaitėmis sėdėdama neįgaliojo vežimėlyje. Tačiau, kai jai buvo pagamintas specialus kojos protezas, Gabi pakilo iš kėdės ir toliau šoko savomis kojomis.

Prieš dvejus metus Gabi atkreipė šokių akademijos „Synergy“ savininkės Carey Herman dėmesį. „Nuostabu stebėti šokančią Gabi. Norėčiau, kad mano akademijos šokėjai susitiktų su mergaite, kad jie, kaip ir aš, galėtume pajusti šios talentingos šokėjos įkvėpimą ir stiprybę. Norėčiau, kad jie mokytųsi iš jos atkakliai ir užsispyrusiai siekti savo tikslo, tobulėti, būti gerais šokėjais ir suprastų, kad įmanoma įveikti bet kokias gyvenimo kliūtis ir sunkumus“, – sakė akademijos vadovė.

 

parengta pagal mymodernmet.com

nuotr. Instagram

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą