Per mėnesį Vika išpildo nuo 4 iki 13 užsakymų, o tai yra daug. Juk ji lanko mokyklą, taip pat reikia paruošti ir pamokas namuose. Be to, norisi susitikti ir su draugais

Ryte – mokykla, vakare – virtuvė kur  14-metė  Vika įgijo puikių įgūdžių, kepdama tortus.  Tėvai tiki savo dukra ir  visaip ją palaiko.

 

Žino, kaip derinti įvairias formas ir spalvas

Ryte paauglė eina į mokyklą, o vakare pasineria į konditerijos meno pasaulį. Pirmą sėkmę šiame versle Vika pasiekė prieš trejus metus, o dabar klientų nebeatsigina, todėl merginos tėvams tenka riboti užsakymų skaičių, kad dėl šio pomėgio nenukentėtų mokslai ir poilsis.

Apie tai, kaip palaikyti vaiką jo gabumais ir kodėl tai ne visada lengva, papasakojo Vikos mama Tatjana Zalizko.

Nuo vaikystės Vika augo labai kūrybingas vaikas. Nuo penkerių metų ji lankė pamokas  architektūros studijoje: ten dirbo su įvairiomis medžiagomis, sugalvojo neįtikėtinų amatų. Tai buvo geras pagrindas kūrybiniam tobulėjimui, todėl pradėjusi konditerijos verslą, turėjo bent supratimą, kaip derinti įvairias formas ir spalvas.

Anot mamos, dukros pomėgis kepti atsirado ne iš niekur. „Kai buvo maža, ji mėgo leisti laiką virtuvėje. Kepėme sausainius, bandeles ir kitus paprastus gaminius. Tada juos kartu puošėme glajumi, tūtelėmis ir pabarstukais“, – sakė Tatjana. Vikos močiutė yra namų šeimininkė, todėl dažnai juodvi kartu verda koldūnus ir kepa pyragus.

„Dukra pyragais susidomėjo maždaug prieš penkerius metus. Ji  su entuziazmu ėmė žiūrėti vaizdo įrašus kulinarijos tinklaraštininkės Julios Small „YouTube“ kanale. Tada Vika norėjo kažką pakartoti, ir ji pradėjo kepti sausainius, bandė  ir pirmuosius pyragus. Kepė kiekvieną dieną. Iš pradžių nelabai sekėsi. Iki šiol prisimenu, kaip prieš ketverius metus Vika pusseserės gimtadienio proga iškepė tortą – jis buvo nelabai išvaizdus, bet labai skanus“, – dalijosi prisiminimais Tatjana.

Anot jos,  kai duktė mokėsi ketvirtoje klasėje, jos mokykloje vyko talentų konkursas, į kurį Vika atnešė du sūrio pyragus. „Norėdami įrodyti, kad dukra viską padarė pati, nufilmavome jos gaminimo vaizdo įrašą. Vaikams išbandžius sūrelius, visi vienbalsiai pirmąją vietą skyrė Vikai“, – tvirtino mama.

Jos manymu, toks pripažinimas mokyklos lygmeniu jai buvo patvirtinimas, kad ji eina teisinga kryptimi. Be to, tai leido jai dar labiau patikėti savo jėgomis ir toliau tobulinti įgūdžius.

Ilgainiui paauglė  ėmė kepti vis daugiau ir daugiau, o maždaug prieš trejus metus  ji pradėjo daryti kažką tikrai šaunaus ir įspūdingo. „Ji fotografavo savo kūrinius ir šiomis nuotraukomis atakavo mūsų artimuosius. Norėjosi tortų vaizdais dalintis su kitais, nuotraukų buvo daug, tad pasiūliau Vikai susikurti „Instagram‘o“ paskyrą, kurioje ji galėtų talpinti savo darbus“, – sakė Tatjana.

 

Aistra konditerijos gaminiams tapo ne tik  pomėgiu

Anot moters, iškilo dar viena bėda: šeima nebesusitvarkė su kepinių ragavimu. Todėl pradėjo siūlyti dukters kepamus tortus klasės ir jos brolio darželio grupės  draugams ir tėvams. Tada ir pasipylė  užsakymai iš klasiokų tėvų, iš pažįstamų ir kitų.

Tatjana neslepia, kad iš pradžių varžėsi net  įvardinti kainą,  todėl pasakė: „Mokėkite tiek, kiek jums atrodo tinkama“.

Sekėjų skaičius „Instagram‘o“ tinkle  irgi po truputį augo: jie paliko paauglei atsiliepimų, skatino, o tai suteikė motyvacijos tobulėti. Ji ne tik tęsė meistriškumo paslaptis konditerijos įmonėje, bet ir pradėjo mokytis gražiai fotografuoti gaminius. Svarbiausia,  jai tai ištisas kūrybinis procesas, iš kurio ji patiria didelį malonumą.

„Man taip pat patinka, kad ji nevengia išbandyti naujų dalykų. Ir mes esame pasirengę investuoti į jos interesus. Nepaisant to, kad receptams kurti naudojama gana daug produktų“, – tvirtino paauglės mama.

Jos teigimu, bet per pastaruosius metus Vika  sugebėjo gerokai padidinti konditerijos priemonių atsargas. Pradžioje jie užėmė vieną lentyną, o dabar – pusę spintos. Tai keli maišytuvai, konditerijos žiedai, maišymo indai, sausi ingredientai. Kepiniams laikyti turi ir atskirą šaldytuvą, nes pyragaičių negalima laikyti kartu su barščiais.

Aistra konditerijos gaminiams tapo ne tik  pomėgiu, kai pati Vika pradėjo tvarkyti „Instagram‘e“ priimamus užsakymus bei derėtis su klientais.

„Kai kuriuos dalykus su ja aptariame iš anksto, bet derybos su klientais, taip pat pyragų kepimas – jos atsakomybė“, – sakė mama.

Anot jos, per mėnesį  duktė vidutiniškai išpildo nuo 4 iki 13 užsakymų, o  tai yra daug. Juk ji lanko mokyklą, taip pat reikia paruošti ir pamokas namuose. Be to, norisi susitikti ir su draugais.

Mergina dažnai  vaišina klasės draugus  savo keptais sausainiais, o šventei atneša tortą.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą