Tanishqas Matthewas Abrahamas jaunasis mokslų genijus

Talentingiausi vaikai dažniausiai demonstruoja savo neįtikėtinus sugebėjimus dar ankstyvoje vaikystėje. Indų kilmės amerikietis Tanishqas  Matthewas Abrahamas nebuvo išimtis tarp talentingų vaikų galaktikos. Tiesa, berniukas pirmiausiai pradėjo mokytis indų – amerikiečių vidurinėje mokykloje, bet jau būdamas 5 metų jis sėkmingai išlaikė sudėtingą matematikos programą Stanfordo universitete. Būdamas 7 metų amžiaus jis įstojo į koledžą Sakramente, Kalifornijoje, kur studijavo geologiją ir astronomiją, o 10 metų amžiaus baigė šią mokymo įstaigą.

 

Jau būdamas dvejų metų galėjo atsiminti viską, ką buvo girdėjęs ir perskaitęs

Dar būdamas koledžo studentas, Tanishqas tuo pačiu metu studijavo  ir chemijos programą universitete, tapo geras pianistas ir šachmatininkas, dalyvavo NASA konferencijų posėdžiuose bei dviejų naujų galaktikos žvaigždžių atidaryme. Vienoje iš savo kalbų šis jaunasis genijus teigė, kad mokytis koledže ar universitete reikia pradėti tada, kai žmogus yra pasirengęs mokytis, o ne tada, kai jis tampa pakankamai suaugęs.

Būdamas 11 metų  Tanishqas Matthewas Abrahamas jau pasiekė didelių laimėjimų savo karjeroje. Jis yra  „TEDx“ pranešėjas, NASA pranešėjas, vaikų prodiuseris. Bet tai dar ne viskas, ką turėtume žinoti apie šį mažą genijų. Jis siekia tapti gydytoju, medicinos tyrinėtoju, Nobelio premijos laureatu ir Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu.

2015 metais gegužės 20 d. jam buvo suteiktas išsilavinimo pažymėjimas su matematikos ir fizinių mokslų, bendrųjų mokslų ir užsienio kalbų studijų laipsniais.

Tanishqas Matthewas Abrahamas gimė 2003 metais birželio mėnesį Sakramente, Kalifornijoje, JAV. Jo tėvas Bijou Abrahamas – programinės įrangos inžinierius, o motina Taji Abraham persikėlė į Ameriką iš Keralos, Indijos. Jo tėvai, ypač motina, pastebėjo, kad net būdamas labai mažas jų sūnus įniko į vaikiškas knygeles ir jau būdamas dvejų metų galėjo atsiminti viską, ką buvo girdėjęs ir perskaitęs. Taip pat išmoko atpažinti ir rodomą laiką laikrodyje.

Sulaukęs ketverių metų, jis tapo tarptautinės bendruomenės „Mensa“ nariu. Norint prisijungti prie „Mensa“, turite surinkti 98 procentus ar daugiau standartiniame „Mensa“ patvirtintame IQ teste. Tanishqas surinko 99,9 proc., o  jo sesuo Tiara – 99 proc. pagal intelektualumo koeficientą.

Bet „Mensa“ buvo tik ledkalnio viršūnė šio jauno genijaus karjeroje.

 

Šiam indų kilmės amerikiečių genijui kelionė į didį mokslų pasaulį tik prasidėjo

Jūsų dėmesiui jo pasiekimų trumpa apžvalga. Sulaukęs penkerių metų, penkiose klasėse berniukas lankė matematikos kursus, pagal Stanfordo universitete parengtą talentingo jaunimo švietimo programa (EPGY) ir baigė kursą per 6 mėnesius.

Suėjus šešeriems metams, Tanishqas jau  lankė internetinius kursus vidurinėje mokykloje ir kolegijose, tokių dalykų kaip chemija, paleontologija, biologija ir geologija.

Būdamas septynerių metų jis įstojo į geologijos ir astronomijos studijas  Amerikos Sakramento koledže. Jo nepaprastas talentas atsiskleidė, kai jis išreiškė ketinimą įstoti į savo kolegijos astronomijos klubą. Kadangi tuo metu jo jau nebebuvo, astronomijos profesorius nusprendė padėti berniukui ir 2012-2014 metais Tanishqas tapo šio klubo viceprezidentu. O tai buvo didelis laimėjimas devynerių metų vaikui.

Beveik tuo pačiu metu jaunasis genijus baigė chemijos kursą internetu Kalifornijos universitete Berklio mieste.  Beje, kai jam buvo 8 metai, berniukas tapo garbingo humanitarinių mokslų instituto „Phi Theta Kappa“ nariu. O sulaukus 10 metų, buvo išrinktas komunikacijos viceprezidentu 2013-2014 metais.

Turėdamas muzikinį polinkį, Tanishqas groja pianinu ir yra chorinės grupės narys, kaip ir daugelis jo amžiaus vaikų. Beje, jis taip pat moka ir šmaikščiai  pajuokauti!

Tanishqui patinka žaisti šachmatais, stalo tenisą ir lauko tenisą. Jis mėgsta plaukti ir mėgaujasi Amerikos futbolu. O kai laikas leidžia, mėgsta žiūrėti mėgstamas programas per televizorių. Būdamas 11 metų Tanishqas tapo tarptautine garsenybe, kurio pranešimai pasirodė spausdintoje ir elektroninėje žiniasklaidoje visame pasaulyje. Įsivaizduokite, kai jam buvo tik devyneri metai, Tanishqas tapo jauniausiu žmogumi planetoje, kuris pasakė kalbą ir pristatė plakatą viename NASA kongresų. Bet šiam vienuolikmečiui, indų kilmės amerikiečių genijui kelionė į didį mokslų pasaulį dar tik prasidėjo.

Tai, be abejo, nėra visas talentingiausių planetos vaikų sąrašas. Jų yra daug daugiau. Jų talentai ir sugebėjimai pasireiškia įvairiose žinių ir kūrybiškumo srityse. Beje, labai jauname amžiuje. Ir tai yra nuostabu, nes vaikai yra mūsų ateitis.

 

parengta pagal thebetterindia.com

„Facebook“ nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą