Holly Burt didžiuojasi savo kojomis

20 metų amerikietė Holly Burt sako, kad ją mokykloje nuolat pravardžiuodavo „žirafa“, „dangoraižiu“. Dabar ji sako esanti ilgiausių kojų savininkė Amerikoje.

Bet nepaisant šio garbingo titulo, merginai teko daug ką praeiti, daug ko išmokti, jau nekalbant apie jos mėginimus pritapti. Holly Burt tai supranta labai gerai, nes nuo pat mažens patyrė bendraamžių ir vyresnių vaikų patyčias dėl savo ūgio. Nepaisant to, mergina į gyvenimą žvelgia optimistiškai.

 

Aukštaūgiai žmonės turi keletą svarbių pranašumų

Suprantama, Holly Burt augdama negalėjo kontroliuoti  savo ūgio ar kojų ilgumo. Bet ji susitaikė su tuo, kaip yra ir stengėsi pritapti prie aplinkinių, o prireikus ir pabėgti bei užsidaryti nuo visų.

Per 20 savo gyvenimo metų mergina nuėjo ilgą ir gana sudėtingą kelią.

Bet tik persikėlusi gyventi į Niujorką  20-metė studentė suprato, kad niekas į ją neatsisukinėja ir nežiūri įsmeigę akis.

Holly Burt yra 6 pėdų ir 5 colių (195.5 cm.) ūgio ir tvirtina, kad jos kojų ilgis siekia 49,5 colio (125.7 cm.).

Mergina neslepia, kad kai buvo dar visai vaikas, augo nepaprastai sparčiai. Kai mokėsi 2-oje klasėje, ji jau buvo gerokai aukštesnė už savo mokytoją. Tai, žinoma, pamatė ne tik jos bendraklasiai, bet ir kiti mokyklos vaikai. Todėl kaip iš gausybės rago pasipylė užgauliojimai, iš jos šaipėsi ir menkino. Negana to, Holly buvo klijuojamos įvairios pravardės: „žirafa“, „dangoraižis“ „Eiffelio bokštas“.  Mat dėl savo nepaprastai aukšto ūgio atrodė, kad ji visuomet iš aukšto žiūrėjo į savo klasės draugus. Patyčios galėjo kaip reikiant pakirsti mergaitės pasitikėjimą savimi. Juk tada ji buvo dar labai jauno amžiaus.

Nepaisant to, kad mergina ir stengėsi visada būti geros nuotaikos, nekreipti dėmesio, bet jai teko daug ką patirti ir išgyventi, kai mokėsi ir vidurinėje mokykloje. Bet mergina visada stengėsi išlikti savimi ir nesijaudinti dėl to, ką galvoja kiti žmonės.

Nepaisant patirtų patyčių ir neigiamų emocijų, Holly išmoko mylėti savo kūną ir noriai pozuodama prieš kamerą, tuo pačiu nori parodyti kitiems, kad mokykloje patirtos patyčios ir įžeidinėjimai nesunaikino jos pasitikėjimo savo jėgomis. Ir mergina didžiuojasi savimi, kai vyrai pamatę sako, kad jos kojos tiesiog nuostabios.

Nepaisant to, Holly  vis dėlto varžosi aplinkinių dėmesio. Nesvarbu, ar tai buvo neigiamas dėmesys mokykloje, ar teigiamas dėmesys dabar – kur ji beeitų, visada atrodo, kad pavymui ją seka daugybė praeivių smalsių žvilgsnių.

Laimei, dabar, kai ji nebėra įžeidimų objektas,  o tiesiog išskirtinė ir žavi mergina su savo unikaliu ūgiu ir kojomis, tas dėmesys jos nebebaugina.

Nenuostabu, kad Holly tokia aukšta, nes ir visi jos šeimos nariai – aukštaūgiai žmonės. Jos mama  beveik 183 cm. ūgio, o tėvas beveik 6 cm. aukštesnis.  Holly vyresniosios sesers ūgis taip pat daugiau nei 180 cm. Tačiau Holly pranoko visus: merginos ūgis siekė 180 cm., kai jai buvo 12 metų. Iš visų šeimos narių Holly yra aukščiausia, nepaisant to, kad yra jauniausia.

Mergaitė nuo mažumės žinojo, kad aukštaūgiai žmonės turi keletą svarbių pranašumų. Pirmiausiai jie gali būti puikūs krepšininkai. Dėl tos pačios priežasties ji turėjo didžiulį pranašumą prieš kitus  toje pat mokykloje besimokančius moksleivius. Mergina taip pat dešimtmetį žaidė ir futbolą. Tai suteikė galimybę jai jaustis gerai, žinant, kad tinkamai išnaudoja savo ūgį.

Kur bebūtų, bet Holly netrūksta didelio žmonių dėmesio. Pavyzdžiui, užsukus į kurį nors barą ar klubą, į merginą susminga smalsūs aplinkinių žvilgsniai ir nori su ja pabendrauti. Bet lyginant žmonių nusistebėjimą ir aikčiojimus savo gimtojoje Floridoje ir dabar čia, persikėlus į Niujorką, kaip diena ir naktis. 20-metė mergina sako atradusi pasaulį, kur žmonės nežiūri į ją užvertę akis dėl to, kad ji yra „per aukšta“, o todėl, kad jos kojos yra nuostabios.

Bet net ir sulaukusi teigiamo dėmesio dabar, kai persikėlė į Niujorką, dar nereiškia, kad Holly gyvenimas tapo lengvas. Tiesą sakant, jos aukštas ūgis reiškia, kad ji vis dar susiduria su daugeliu kasdienių problemų. Pavyzdžiui, jai nėra lengva įsėsti į vidutinio dydžio automobilį ir juo labiau rasti vietos savo neįtikėtinai ilgoms kojoms. Taip pat sunku rasti kojoms vietos ir lėktuve – merginai tenka susirangyti kone kaip gyvatei, bet ji stengiasi nenusiminti. Holly juokauja, kad ji myli savo kojas, bet neatrodo, kad supantis pasaulis būtų sukurtas joms.

 

Atrodo, kad jai sunkiai sekasi rasti aukštesnį už  save vyrą

Kai Holly paskyrė pasimatymą vienas vaikinas, jis atvyko jos pasiimti su savo „Mini Cooper“.  Visą kelią iki gimtosios Floridos mergina turėjo išsėdėti mažame automobilyje kone pakišusi kojas po savimi ir, jos teigimu, atrodė, kad tuoj tuoj  ims ir nebeištvers. Holly neslepia, kad tai jai buvo skaudi patirtis.

„Holly sakė, kad tai buvo pati blogiausia jos gyvenimo kelionė, todėl dabar mes džiaugiamės, kad jai nebereikės to daryti. Kitą kartą  aš atvykau su gerokai didesne transporto priemone“, – juokiasi jos vaikinas.

Nors kai kurių žmonių žandikauliai atvimpa, pamačius neįtikėtinai aukšto ūgio merginą, bet ar galite įsivaizduoti, kaip ji atrodo su aukštakulniais? Holly paaiškino, kad ji stengiasi nenešioti aukštakulnių, nebent tik ypatingomis progomis.

Anot jos, galų gale, vien todėl, kad ji yra aukšta, dar nereiškia, kad ji nemėgsta dėvėti spalvingų aukštakulnių ir jaustis „glamūriniu“ modeliu.

Ko gero daugelis vidutinio ūgio žmonių net nesusimąsto apie tai, kad gali įsimylėti gerokai aukštesnį už save žmogų. Nors Holly nėra vienintelė aukšta moteris planetoje, bet atrodo, kad jai sunkiai sekasi rasti aukštesnį už  save vyrą. Nepaisant to, Holly laikosi vienos taisyklės: nesusitikinėti su vyrais, kurie yra žemesni už ją bent penkiais centimetrais. Žinoma, dar geriau – jei ji su partneriu būtų lygūs. Nors kai kurie galvoja, kad ši taisyklė apriboja jos galimybes susirasti tinkamą partnerį, bet mergina tvirtai laikosi savo nuostatos.

Tiesą sakant, jos taisyklė veikia. Nors Holly specialiai neina prie vaikino ir nesimatuoja su juo  ūgiais, bet pamačiusi vaikiną ir iš akies nustačiusi, kad jis yra, galima sakyti, tokio pat ūgio ar net šiek tiek aukštesnis, tada mielai leidžiasi į kalbas. Mergina neneigia turinti šį kompleksą, todėl noriai pradeda bendrauti tik su aukštesniu nei ji vaikinu.

Nors Holly ir buvo  erzinama mokykloje dėl savo ūgio, bet ji yra  miela ir simpatiška mergina. Ypač tiems vaikinams, kuriuos ypač žavi jos ilgos kojos.

Dabar Holly vis dėlto daugiausiai dėmesio skiria studijoms ir tobulina dizaino įgūdžius. Ji taip pat tikisi  labiau įsitraukti į modeliavimo sritį – kurti drabužius aukštaūgiams žmonėms. Jau anksčiau mergina yra šį tą nuveikusi šioje sferoje, bet norėtų to imtis toliau, žinodama, kad jos kojos bus verslo pranašumas.

Bet mergina pyksta, kai žmonės patarinėja, ką ji turėtų daryti vien todėl, kad yra aukštaūgė. Holly atkerta, kad ji yra grafinio dizaino studentė ir mėgsta daryti tai, ką daro. Bet tai tikrai nereiškia, kad ji turėtų žaisti krepšinį  ar tapti NBA žaidėja.

Bet, panašu, Holly jau dabar  netrūksta pasiūlymų. Jai buvo pasiūlyti net du vaidmenys televizijos serialuose. Be to, mergina gana dažnai dalyvauja įvairiose televizijos laidose. Dabar, kai Holly mano, kad jos kojos – didžiausias turtas, ji gana aktyviai dalyvauja ir socialinėje žiniasklaidoje, publikuodama įvairius svarbiausius savo gyvenimo įvykius.

Anot merginos, vienas nuostabiausių dalykų, būnant nepaprastai aukštai, tai yra galimybė padaryti linksmas ir nuotaikingas nuotraukas su savo „nykštukais“ draugais. Jau nekalbant apie nepažįstamus žmones gatvėje, kurie taip pat nori įsiamžinti su ja.

„Tai rodo, kokie skirtingi mes visi esame ir kad niekada negalima standartizuoti formos ir dydžio, – sakė Holly viename savo interviu. – Ar žinote, kaip sunku rasti ir derinti drabužius aukštaūgėms moterims? Net neklauskite“.

Holly atskleidė keletą gudrybių, kurios papildo jos garderobą ir stilių.

Bet, pasak Holly, aptempti džinsai ir žemakulniai bateliai yra geriausi jos draugai. Be to, daug kas priklauso ir nuo to, kaip žmogus eina – dideliais žingsniais ar mažais ir tankiais žingsneliais.

Natūralu, kad ši itin aukšto ūgio mergina sulaukia daug dėmesio, todėl jai labai svarbu ne tik skoningai rengtis, bet ir tiesiai, elegantiškai vaikščioti.

Viename linksmame savo pranešime  socialiniuose tinkluose Holly paaiškino, kaip ji ruošiasi kojų išmatavimo konkursui su dabartine ilgiausių kojų pasaulyje rekordininke Lauren Williams.  Holly tvirtina, kad jos konkurentės kojų ilgis  0,5 cm. trumpesnės.

 

Pagaliau įgyvendino savo vaikystės svajonę – tapo profesionaliu modeliu

Bet Holly tikriausiai nežino dar vienos ilgakojės merginos, gyvenančios Rusijoje.  Jos vardas Jekaterina Lisina. Penzos gyventoja oficialiai įtraukta į Gineso rekordų knygą kaip ilgiausių kojų planetoje savininkė. Jekaterinos Lisinos ūgis yra 2 metrai 5 centimetrai. Tačiau visą pasaulį sužavėjo ne jos ūgis, o kojų ilgis – 1 metras 32 centimetrai. „Įrašymo į Gineso rekordų knygą procedūra užtruko 9 mėnesius. Keletą kartų matavo ne tik mano ilgas kojas, bet ir ūgį“, – sakė Jekaterina.

Ir nereikėtų stebėtis, nes, žinia, paveldėjimą lemia genai.  Jekaterinos mamos ūgis 183 cm., o tėvo – beveik 2 metrus.

Jekaterina sako, kad jai patinka jos ūgis ir laiko tai savo pranašumu. Negana to, mergina nesivaržo užsidėti batus net ant aukštos platformos. Dar visai neseniai ji buvo krepšininkė, laimėjo medalius pasaulio ir Europos čempionatuose, dalyvavo olimpinėse žaidynėse. Tačiau baigusi sportinę karjerą, Jekaterina Lisina pagaliau įgyvendino savo vaikystės svajonę – tapo profesionaliu modeliu. Merginą pakvietė dirbti agentūra „World Tallest Models“. Aukštaūgė taip pat aktyviai dalyvauja ir įvairiose šou. Be to, jau dirbant modeliu, Jekaterina Lisina taip pat vaidino seriale „Gražuolė ir pabaisa“ bei „Comedy USB“  realybės šou – „2 metrai meilės“.

Katia neslepia, kad dar  būdama maža mergaitė svajojo apie prašmatnias sukneles, fotoaparatų blykstes ir vaikščioti podiumais.

Nenuostabu, kad Jekaterina Lisina dabar savo „Instagram‘o“  paskyroje turi didžiulį sekėjų  būrį.

Dabar Katia yra labai populiari: dalija interviu, dalyvauja fotosesijose, įvairiose šou. Vienam britų televizijos laidų vedėjui net teko palypėti ant laiptų, kad patektų į kadrą su ja.

O NTV korespondentas Sergejus Pikulinas, kurio ūgis yra 182 cm., pritvirtindamas mikrofoną prie Katios, žiūrėjo į ją iš apačios į viršų. Bet ar aukštaūgė mergina, tokiu savo pranašumu prieš vyrus, neįvaro kompleksų jiems?

„Aš neturiu problemų dėl asmeninio gyvenimo. Jau seniai turiu nemažai gerbėjų, o dabar dar daugiau. Bet su manimi gali bendrauti tik pasitikintys savimi vyrai, o tie, kurie nėra tikri dėl savo savivertės, greičiausiai net nemėgins“, – sakė Jekaterina.

Bet mergina neslepia, kad dėl savo ilgų kojų patiria ir sunkumų.

„Tai ypač pasakytina apie orlaivius. Nes jei nelieka sėdimų vietų ties avariniu išėjimu ar verslo klasėje, tada turiu ištiesti kojas į praėjimą. Ir, aišku, trukdau skrydžio palydovams atlikti savo tiesiogines pareigas. Tokio ilgio džinsų, kurie man tiktų, taip pat nerandu. Todėl siuvu juos pagal individualų užsakymą“, – sakė Katia.

Draugai sako, kad Jekaterina yra malonus ir nuoširdus žmogus, mėgsta būti dėmesio centre, myli savo gerbėjus ir su malonumu pozuoja su jais asmenukėse.

Be to, Jekaterina laisvalaikiu mėgsta dainuoti karaoke, siuvinėti paveikslėlius ir, aišku,  daug bendrauti socialiniuose tinkluose su savo gerbėjais.

Šiuo metu Jekaterina gyvena Krasnodare su savo vieninteliu sūnumi Deividu, bet niekam neatskleidžia savo asmeninio gyvenimo paslapčių. Todėl belieka tik spėlioti, kas buvo jos sutuoktinis.

Nuotr. Rusaitė Jekaterina Lisina tapo profesionaliu modeliu ir neatsigina gerbėjų

 

Suprato, kad kojos iš tikrųjų yra jos turtas

Bet grįžkime prie Holly Burt. Malonu matyti žmogų, kuris dabar džiaugiasi savo kūnu ir stengiasi  išnaudoti kuo daugiau galimybių juo puikuotis. Dabar ji yra interneto sensacija.

Anot jos, o juk galėjo patyčių žodžiai sugriauti pasitikėjimą savimi. Bet ji atrado savyje jėgų ir įstengė nepalūžti. Priešingai – net atsikirsti piktavaliams ir sugebėti nepaisyti patyčių.

Anot Holly, tvirtą atsparumą pavyko išsaugoti iki šiol. Ji suprato, kad kojos iš tikrųjų yra jos turtas, o ne kažkas, iš ko reikia tyčiotis.

Dabar Holly jaučiasi visiškai laiminga užsidėjusi ir aukštakulnius batelius. Bet jos kasdienė apranga –  paprasti džinsai ir marškiniai. Mergina sako  niekada nenorėjusi kuo nors išsiskirti iš kitų  ar būti kitokia. Nors paauglystėje paprastai dauguma mėgsta pasipuikuoti prieš kitus kuo nors. Holly užteko vien ūgio.

Tiesa, mergina neslepia, kad tenka kaip reikiant pavargti, ieškant džinsų, kurie atitiktų jos kojų ilgį. Bet už savo unikalų kūno sudėjimą ji yra dėkinga savo gimdytojams.

Nors Holly  ir netapo ilgiausių kojų planetoje rekordininke, bet ji ketina kurti savo asmeninę ateitį ir toliau džiaugtis gaunamu dėmesiu.

Niujorke leidžiamo žurnalo „People“ žurnalistai sakė, kad jiems buvo malonu pabendrauti su Holly Burt, galinčia pasigirti ilgiausiomis kojomis Amerikoje, ir uždavė jai kelis klausimus.

 • Ką dabar veikiate?
 • Dirbu grafikos dizainere.
 • Ar galėtumėte apibūdinti save penkiais žodžiais?
 • Aukšta, sumani, turinti humoro jausmą, ekstravertė ir vyno entuziastė.
 • Kaip manote, koks didžiausias aukštaūgio pranašumas?
 • Visada ir visus labai gerai matai iš tolo! Taip pat galimybė žiūrėti į kitus iš aukšto (juokauju).
 • Geriausias aukštaūgės merginos mados patarimas?
 • Džinsai ir bateliai yra mano geriausi draugai.
 • Labiausiai mėgstamas mados prekės ženklas?
 • Mano rožinės spalvos „Nike“ marškinėliai.
 • Ar galėtumėte apseiti be makiažo?
 • Kasdien vartoju tik drėkinamąjį kremą ir tiesiog tušą.
 • Labiau patinka aukštakulniai ar žemakulniai bateliai?
 • Aukštakulnius užsidedu tik ypatingomis progomis.
 • Jūsų didžiausias įkvėpimo šaltinis?
 • Supermodelis Karli Kloss ir kūno rengybos tinklaraštininkė Rozanne Van Dijk.
 • Ką galėtumėte pasakyti apie aukštaūgėms moterims skirtą aprangą?
 • Nemažai drabužių prekės ženklų gamina ir propaguoja plius dydžių aprangą, bet aš manau, kad per mažai dėmesio skiriama  ir kalbama apie aukštaūgėms moterims skirtų drabužių stilių.
 • Ar patyrėte kokių nors juokingų situacijų dėl savo ūgio?
 • Daug vyrų sako, kad norėtų prieiti ir pasimatuoti su manimi ūgiais! Manau, kad aukštaūgei merginai, turinčiai ilgas kojas, vyrams yra savotiškas fetišas.
 • Jūsų labiausiai mėgstama citata?
 • „Negalima pagaminti omleto, nesuplakus kiaušinių“.
 • Ačiū už interviu.

parengta pagal people.com,  height-of-fashion.com, monagiza.com/stories

Nuotr. „Instagram“, „Facebook“

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą