Vyrai didžiuojasi savo logika, sugebėjimu racionaliai mąstyti ir visada rasti  sąsajas tarp priežasties ir pasekmių. Bet anoniminės apklausos rodo, kad daugiau nei 70proc. vyrų užmezga santykius, kankinami įvairiausių baimių.

Jūsų dėmesiui pateikiame pagrindines vyrų baimes ir pabandykime nustatyti, ar jos pagrįstos. Kai kurias jų pakomentavo patys tyrimo dalyviai.

 

 1. Ji panaudos mano silpnybes ir pažeidžiamumą prieš mane

Nors vyras ir neprisipažįsta turintis silpnybių ir kad yra lengvai pažeidžiamas, bet jis labai bijo, jog moteris tai išsiaiškinusi, vėliau gali šias savybes panaudoti prieš jį.

Daug žmonių nusipelno jūsų pasitikėjimo, bet kai kurie iš tikrųjų gali pasinaudoti jūsų pažeidžiamumu  ir manipuliuoti jumis tiek santykių metu, tiek po santykių vien dėl to, kad esate nevykėliai ir ‚minkštakūniai“.  Moteris niekada nepavedžios už pavadėlio tvirto charakterio vyro.

 1. Ji pasikeis po vedybų

Viena didžiausių vyro baimių yra ta, kad moteris, kurią jis kažkada pamilo, o vėliau ir vedė, susilaukė vaikų, po to gali pasikeisti – tapti bjauraus, nesugyvenamo charakterio, priaugti svorio ir nebesirūpinti savo išvaizda. O nerimauti jis turi dėl ko, nes mato aplink nemažai pavyzdžių. Todėl nuoširdžiai to bijo. „Aš tiesiog nenoriu pabusti vieną dieną šalia mylimos moters, kuri nebeatrodo maloni ir seksualiai patraukli“, – sako vyras.

3.Ji turės slaptų motyvų

Gyvenimas yra žiaurus, nesvarbu, kad ir kaip banaliai tai skambėtų. Kartais neaišku, kas baisiau: sužinoti, kad partnerė tave apgavo, ar kad partnerė pasirinko tave vien todėl, kad buvai priemonė jos tikslams pasiekti.

Kitaip tariant, moteris galėjo nuspręsti su vyru užmegzti artimus santykius tik todėl, kad jie mokėsi toje pačioje klasėje ar toje pačioje mokykloje, kaip ir jo buvusioji. Ir paprasčiausiai norėjo jam atkeršyti, kad tada pasirinko ne ją. Arba ji norėjo, kad vyras užpildytų tuštumą jos gyvenime, kol susiras ką nors geresnio.

„O gal ji tiesiog norėjo gyventi ramų ir patogų gyvenimą ir taip su manimi manipuliavo, priversdama patikėti, kad ji tikrai mane myli“, – galvoja vyras.

Jei taip nerimaujate dėl galimų savo partnerės motyvų, ar apskritai yra prasmės užmegzti santykius?

 1. Ji šantažuos mane, priversdama pildyti jos kaprizus ir grasindama skyrybomis

Viena didžiausių vyrų baimių yra ta, kad kada nors moteris pradės grasinti skyrybomis, priversdama vyrą daryti tai, ko jis nenori daryti. Taip pat grasins atimti tai, ką sukūrė kartu, reikalaus gyventi tik pagal jos sąlygas ir panašiai.

Žinia, abipusis pasitikėjimas yra bet kokių sveikų santykių pagrindas. Pasitikėjimas tarp dviejų žmonių egzistuoja tik tada, kai abu žino, kad santykiuose jie gali padaryti klaidų, bet dėl to nebus smerkiami, teisiami ar išnaudojami.

Deja, yra daugybė žmonių, kurie, užmezgę santykius, nesupranta šios sąvokos dėl to, kad yra per daug egoistiški, galvoja tik apie save, užuot rūpintųsi savo partnerio gerove ir norais. Arba dėl to, kad per menka savivertė, jais galima lengvai manipuliuoti ir netenka galimybės laisvai pasirinkti. Tokiais atvejais tikriausiai verta pagalvoti apie vedybų sutartį.

 1. Vieną dieną ji gali negrįžti namo

Labiausiai vyrus gąsdina mintis, kad jis gali prarasti moterį. Ką daryti, jei vieną dieną ją einančią į darbą, nutrenks neblaivaus vairuotojo vairuojamas automobilis arba jai bus diagnozuotas vėžys. Kas bus, jei ji nebemylės jo, o pamils kitą vyrą? Įtarūs vyrai yra labai sunkūs santykių partneriai.

Tokiems vyrams sunku suprasti, kad, anksčiau ar vėliau, gali tekti išsiskirti su tais, kuriuos

mylime, todėl tai daro didelę įtaką jų baimėms ir nesaugumo pojūčiui.

 1. Ji nuolat palygins mane su savo buvusiaisiais

Vyrai yra vaizdiniai padarai. Štai kodėl niekada nepamatysite vyro pasimatyme su neišvaizdžia moterimi. Tuo tarpu daugeliui moterų daug svarbiau ne vyro išvaizda, o tai, kad jis būtų charizmatiškas ir malonus savo vidumi.

„O jei ji mane palygins su buvusiuoju? Ji yra nepaprastai graži ir savo patrauklumu lenkia mane. O gal jos buvęs toks pats išvaizdus, kaip ir ji. Gal jis atletiško sudėjimo, raumeningas“, – galvoja vyras. Tikėtina, kad ši baimė pirmiausia kyla dėl nestabilios savigarbos problemų, kurias būtina rimtai spręsti.

 1. Pabundu ir suprantu, kad ji man nebetinka

„Bijau, kad vieną dieną aš pabusiu, pažvelgsiu į ją ir pagalvosiu: „Aš jos nebenoriu“. Ir imsiu blaškytis, ką daryti toliau ir kaip neįskaudinti geros moters vien todėl, kad jai nebejaučiu daugiau jokių jausmų“, – galvoja vyras.

 1. Mane finansiškai sužlugdys skyrybos

Žinoma, ikivedybinis susitarimas gali jus išgelbėti nuo tokių problemų, bet ką daryti, jei jūsų nuotaka atsisako jį pasirašyti, nes mano, kad vestuvių sutartis yra nepasitikėjimo ženklas ir jūs būsite priversti rinktis tarp jos ir sveiko proto.

 1. Ji susiras turtingesnį ir mane paliks

„Aš labai bijau, kad ji mane paliks dėl to, kuris uždirba daug daugiau pinigų ir gali pasiūlyti jai daugiau nei aš“, – galvoja vyras.

Viena vertus, tai rodo, kad ji yra materialistinis žmogus. Kita vertus, tai būtų didžiulis smūgis vyro ego. Nes bet kuriuose santykiuose jis galvoja, kad nusipelnė kažko geresnio.

Šis pripažinimas atspindi dar vieną dažną baimę, kurią santykiuose išgyvena dauguma vyrų. Ir jų negalima kaltinti. Juk gyvuoja stereotipas, kad moterys santykiuose ieško tik trijų dalykų: pinigų, saugumo ir statuso.

Štai kodėl daugelis vyrų vis dar mano, kad jie turi turėti gerą darbą, prabangų automobilį ir būstą, norint susirasti juos mylinčią moterį.

10.Gali gimti nesveikas vaikas

Be komentarų.

 1. Baigsis laimingos vienatvės metai ir aš prarasiu laisvę visam laikui

„Bijau, kad bandydamas tapti laimingesniu žmogumi, susiradęs giminingą sielą,  iš tikrųjų darau save nelaimingą. Nenoriu, kad kas nors kitas būtų priežastis, kodėl esu nelaimingas“, – galvoja vyras.

 1. Ji netikėtai taps nėščia

Dar viena didžiausių vyrų baimių – neplanuotas moters nėštumas. „Bijau, kad ji norės pasilikti vaiką, žinodama, kad dabar negaliu padėti jo išlaikyti“, – galvoja vyras.

 1. Ji turėjo daug sekso partnerių, apie kuriuos sužinosiu vėliau ir negalėsiu nieko pakeisti

Didžiausia vyrų baimė yra būti su moterimi, kuri atidavė geriausius savo gyvenimo metus kitiems vyrams.  „Emociškai ir psichologiškai galvojant, bijau, kad ji gali būti tik „nudėvėtas drabužis“ to, su kuriuo ji praleido gražiausius savo jaunystės metus. Ir gali duoti man tik mažą dalį to, ką daugelis kitų gavo iki manęs“, – galvoja vyras.

Štai ir apžvelgėme  13 pagrindinių vyrų baimių. Žinoma, jų gyvenime yra kur kas daugiau. Tiesą sakant, klausimas yra ne jų skaičius, o tai, kaip vyrai sugeba kovoti ir įveikti savo baimes.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą