Brazilijoje Naujųjų metų išvakarėse vandenynas spindi žiburiais

Kai kuriose šalyse ar net salose žmonės kasmet imasi naujų „tradicijų“. Pavyzdžiui, Mikronezijos salų gyventojai sausio 1-ąją sušnabžda naują vardą savo artimiesiems, tuo pačiu triukšmingai mušdami būgnus, kad piktosios dvasios išgirstų, išsigąstų ir išsilakstytų. Dėl šios tradicijos dažnai pasitaiko net kuriozinių atvejų: vienais metais net pusė vienos salos gyventojų visus metus nešiojo Michaelo Jacksono vardą.

 

Kol varpai muša 12 kartų, apeina savo namus su lagaminu rankoje

Tuo tarpu japonai namus puošia bambukiniais grėbliais. Japonai įsitikinę, kad jei namuose nebus grėblių, tada nebus kuo grėbti laimę. Pirmosiomis Naujųjų metų sekundėmis japonai juokiasi labai garsiai dėl to, kad visais metais  netrūktų linksmybių ir džiaugsmo.

Brazilijoje Naujųjų metų išvakarėse vandenynas spindi žiburiais. Žmonės, norėdami palinkėti vieni kitiems laimingų metų, paleidžia ant vandens plaustus su žvakėmis ir dovanomis jūros deivei. Balti  žiedlapiai įmetami į vandenį, tikintis, kad vandenynas priims norus ir žiedlapiai nebus išplauti bangų į krantą. Naujųjų metų pradžią brazilai pasitinka patrankos šūviais, po kurių visi žmonės apsikabina tikėdami, kad taip metai bus kupini meilės.

Ekvadoro gyventojai turi vieną įdomų ritualą: norint, jog Naujieji metai būtų kupini kelionių, būtina, kol varpai muša 12 kartų, apeiti savo namus su lagaminu rankoje.

Gyvenantys Tailande taip pat mėgsta įvairias šventes ir visada ras priežastį linksmybėms. Ir jie Naujuosius metus švenčia net tris kartus! Jie švenčia Europos Naujuosius metus, kinų ir savo pačių metų kaitos šventę – Songkraną.

 

Eidami į Naujųjų metų sutikimo vakarienę pakeliui susiranda didelį akmenį

Tailandiečiai savo Naujuosius metus švenčia balandžio mėnesį ir kelias dienas iš eilės. Tomis dienomis šios šalies gyventojai išeina į gatves, linki vieni kitiems laimės ir pila vandenį nuo galvos iki kojų. Visuotinai priimta manyti, kad kuo greičiau ir daugiau sušlapsi, tuo daugiau laimės tavęs laukia naujais metais.

Ispanijoje Naujųjų metų šventės dalyviams iš anksto paruošiama 12 vynuogių. Ispanai tiki, kad jei suvalgys visas uogas, kol skambės varpai, metai tikrai bus sėkmingi ir laimingi.

Graikijoje žmonės eidami į Naujųjų metų sutikimo vakarienę pakeliui susiranda didelį akmenį. Po to jis pastatomas prie savininko namo slenksčio, norintiems to paties didelio turto. Bet nepavykus rasti tinkamo akmens, pasiima mažiausią ir atiduoda jį savininkui, sakydamas, kad jei jis turi bėdų, tegul jos nebūna sunkesnės už šį akmenį.

Iki šiol Anglijoje Naujieji metai buvo švenčiami karnavaline eisena, kuriai vadovavo lordas Disorderas. Gatves ir namus puošdavo amalų vainikai…

 

„Instagram“ nuotrauka

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą