Priklausomai nuo to, kaip žmogus išsimiega, taip jis ir bendrauja su kitais. Kitaip tariant, jei gerai miega ir bendraudamas panašiai jaučiasi. Miegas yra tarsi atvirkštinė malonumo medalio pusė: prastai miegantys nežino, kad iš miego gali patirti nepaprastą malonumą. Negalima visiškai sutikti su posakiu: „Kas anksti keliasi – tas daug padaro“, suprantama, su sąlyga, jei jam pasisekė laiku užmigti. Nes tas, kuris gerai miega, yra aktyvesnis ir energingesnis. Nuolat neišsimiegantys žmonės galvoja, kad iš miego jie gauna tik praktinę naudą, o ne malonumą. Iš tikrųjų jie paprasčiausiai negali susikaupti darbui ir poilsiui, todėl miegui ieško pakaitalo.

Taigi, jei norite visada jaustis linksmai, sužinokite, kaip tinkamai išsimiegoti. Yra dvi žodžio „miegas“ sąvokos: kaip pabėgimas nuo tikrovės ir kaip malonumas. Pirmąjį atvejį tiksliai apibūdino Leonardo da Vinci: „Miegas man toks brangus, kad galiu nieko negirdėti ir nematyti, tik nepažadinkite manęs!“ Miegas malonumo forma yra raktas į normalų gyvenimą, gerus santykius. Gyventi ramiai galima tik mokant tinkamai miegoti. Miego palyginimas su pabėgusia tikrove tolygus bendravimui su mirtimi.

Pabandykite, pavyzdžiui, įsivaizduoti, kad miegas yra galimybė labiau suprasti save. Ramūs ir laisvi žmonės visada gerai miega, o nervingi ar priklausomi žmonės paprastai negali užmigti, ilgai vartosi nuo vieno šono ant kito, kol galų gale užmiega. Geras miegas reiškia gerus santykius su kitais, nes tai kelia pasitikėjimą savimi ir sumažina baimę.

Mes siūlome testą, kuris nustatys, kaip jūs miegate. Atsakykite kuo greičiau nesiblaškydami ir ilgai negalvodami apie klausimus. Svarbiausia, sąžiningai ir nieko neslėpdami.

Iš dešimties pateiktų teiginių kiekviename pasirinkite vieną iš trijų, jūsų manymu, tiksliausių variantų:

  1. Sapnai…

Išnyksta auštant (A);

Ryte gyvenimas tampa mielesnis (B);

Ateina iš ateities (C).

  1. Naktis yra laikas, kai…

Gali nutikti visokių netikėtumų (A);

Galima linksmintis iki paryčių (B);

Žmonės bijo išeiti į gatvę (C).

  1. Paprastai kyla nuobodžios mintys…

Nevalgius (A);

Nuo netvarkos galvoje (B);

Dėl pavargusių kojų (C).

  1. Geriau tegul tuštuma būna aplink, nei…

Tuštuma mano galvoje (A);

Būti marionete (B);

Apskritai  jausti tuštumą (C).

  1. Jei žmonės galėtų numatyti ateitį, tada…

Jie dirbtų geriau ir daugiau ilsėtųsi (A);

Jie būtų laimingesni (B);

Jie prarastų fantaziją ir svajones (C).

  1. Kai pasirodo geras žmogus, tada…

Supranti, kad pačiam reikia pasikeisti (A);

Apie tai negalvoji, nes tai tavęs neliečia (B);

Stengiesi būti bent kažkiek geresnis už jį (C).

  1. Žmonės, kurie miega daug…

Pabunda geresni (A);

Išeikvoja daug energijos (B);

Mėgaujasi gyvenimu (C).

  1. Ilgos naktys atneša…

Daug gražių akimirkų (A)

Nesibaigiančių problemų (B);

Gražios dienos (C).

  1. Bėdoje pažinsi tą draugą, kuris…

Gali paguosti (A);

Žino, ką reiškia būti vienam (B);

Nenusisuks ir ateis į pagalbą (C).

  1. Kai ilsitės, stiprybė ir jėga…

Užpildo jus (A);

Jums nerūpi (B);

Nepalieka kūno (C).

 

Suskaičiuokite taškus:

1 klausimas: A-1, B-3, C-2;  2 klausimas: A-2, B-3, C-1;  3 klausimas: A-2, B-3, C-1;  4 klausimas: A-2, B-1, C-3;  5 klausimas: A-2, B-3, C-1;  6 klausimas: A-1, B-2, C-3; 7 klausimas: A-1, B-2, C- 3;  8 klausimas: A-2, B-1, C-3;  9 klausimas: A-2, B-1, C-3;  10 klausimas: A-3, B-1, C-2.

 

Jei surinkote mažiau nei 13 taškų: tada jūs tikrai nežinote, kaip miegoti. Miegas jums yra tik būtinybė. Užmiegate tik nuo nuovargio ir pabundate nuo šviesos. Miegas jums nesuteikia pasitikėjimo savimi, drąsos ir jėgų.

14–17 taškų: suprantate, kad miegas yra malonumas, bet to nesulaukiate. Jums sunku užmigti: miegas jums yra tik poilsis. Pabandykite įsivaizduoti, kad tai teikia malonumą, o tada galbūt galėsite tuo mėgautis.

18–22 taškai: pati gamta padeda jums miegoti. Jūs vertinate miegą, nes tai ne tik būtinybė jums. Bet jums tai ne visada pasiseka.

23–26 taškai: jūs patiriate  didelį malonumą, nes manote, kad miegodami darote gera sau ir kitiems. Tačiau būkite atsargūs – galite prarasti šią nuostabią dovaną.

Daugiau nei 27 taškai: gerai miegate, kad ir kur būtumėte. Tai reiškia, kad jums net nereikia žadintuvo, norėdami laiku atsikelti.  Miegas jums būna lengvas ir puikus. Kiti turėtų jums to pavydėti.

 

Ir dar keli įdomūs faktai apie miegą          

Yra žinoma, kad miegas susideda iš 6 etapų ir 2 fazių: greitojo ir lėtojo miego.

Greitąją miego faze vadina aktyvų akių judėjimą – jos yra labai judrios. Tai yra fiziologinio budrumo būsena. Jei žmogui būdinga greitojo miego fazė, tai po 2–4 dienų jam  gali prasidėti haliucinacijos.

Tuo tarpu lėtojo miego fazė apima 5 etapus – A, B, C, D, E:

  1. A – perėjimas nuo budrumo prie mieguistumo, žmogus vis dar budrus.
  2. B – mieguistumas, vaizdų ir prisiminimų antplūdis.
  3. С – paviršutiniškas miegas – konceptualus mąstymas, svajojimas, vaizdai tampa labiau tikėtini.
  4. D – vidutinio gilumo miegas.
  5. E – gilus miegas (psichologija mažai tyrinėjo).

Dažniausiai žmogus miega E stadijos ir  greitojo miego faze.

Šių fazių trukmė:

Lėtojo miego fazė – 60-90 minučių, vidutiniškai ji apima 75-80 proc. viso miego laiko;

Greitojo miego fazė – 10-30 minučių, vidutiniškai ji apima – 20-25 proc. viso miego laiko.

Paprastai miego fazės keičiasi. Nakties pradžioje lėtojo miego fazė yra ilgesnė, o greitojo – trumpesnė. Iki ryto, priešingai – lėtojo miego fazė sutrumpėja, greito miego fazė pailgėja. Todėl žmogus geriau miega ir pailsi, jei eina miegoti ne vėliau kaip vidurnaktį, o sapnai dažniau prisimenami tie, kurie sapnuojami paryčiais arba ryte.

Ir jei norite išsamiau suprasti savo sapnus, jei jų tema ir įvykiai jus domina ar vargina, tuomet vos prabudus iš karto užsirašykite savo sapną su visomis dar įsimintinomis detalėmis… ir apgalvokite, ką jis galėtų reikšti…

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą