Demiseksualumo sąvoka oficialiai buvo įvesta 2014 metais. Demiseksualumas yra seksualumo rūšis, kai asmuo nejaučia seksualinio potraukio partneriui, kol neatsiranda artimas emocinis ryšys su juo.

Demiseksualams svarbu, kad sutaptų interesai ir gyvenimo vertybės, būtų abipusis supratimas ir gilus pasitikėjimas. Norint tai suprasti, neretai prireikia nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių ar net metų. Taigi, kokie demiseksualumo požymiai ir ką tai reiškia, jei esate demiseksualus.

 

Jei demiseksualai jaučia stiprų emocinį ryšį dar nereiškia, kad jie myli

Visi žmonės yra skirtingi. Ir demiseksualai nėra išimtis. Kai kurie demiseksualai visai nenori sekso, tačiau jie patiria romantiškus jausmus. Tuo tarpu kiti jaučia seksualinę trauką tik palaikydami emociniai gilius ir patikimus santykius.

Ar demiseksualumas yra viena iš seksualinės orientacijos rūšių? Seksologai šiuo klausimu nesutaria. Kai kurie ekspertai demiseksualumą priskiria seksualinei orientacijai. Tačiau dauguma linkę manyti, kad demiseksualumas  yra kiekvieno žmogaus asmeninio gyvenimo reikalas. Kitaip tariant, demiseksualumas yra sąmoningas pasirinkimas, kurį lemia auklėjimas, socialinė aplinka ir gyvenimo būdas.

Netgi įgimti veiksniai vaidina svarbų vaidmenį. Kai kurie žmonės dėl savo prigimties tiesiog negali pakęsti net įprastų nepažįstamų žmonių prisilietimų. Tačiau prisirišus prie žmogaus, jie noriai jį apkabina, pabučiuoja ir panašiai.

Kalbant apie orientaciją, demiseksualas gali būti heteroseksualus, homoseksualus ir biseksualus.

Jei demiseksualai jaučia stiprų emocinį ryšį dar nereiškia, kad jie myli. Demiseksualumas nėra meilės kaprizas iki grabo lentos. Demiseksualai visai patenkinti švelnia draugyste, gilia užuojauta ir tiesiog pasitikinčiais tarpusavio santykiais.

Lygiai taip pat ir su lytiniais santykiais. Daugelis žmonių nenori santykių. Tarp jų yra nemažai ir  demiseksualų. Jiems svarbus emocinis ryšys, tačiau tai nereiškia, kad demiseksualai siekia ilgalaikių ir rimtų santykių.

Ką jaučia demiseksualai? Demiseksualumas nėra nukrypimas, tai yra visiškai normalu. Demiseksualai yra žmonės, kaip ir visi kiti. Tiesiog jiems būdingas vadinamasis antrinis seksualinis potraukis. Tai yra tada, kai žmogus negali patirti seksualinio potraukio. Tiksliau, demiseksualams libido  atsiranda tik gana  ilgai ir artimai bendraujant su žmogumi. Ir labai svarbu, kad tie santykiai būtų kupini pasitikėjimo.

Demiseksualumas yra seksualumo apraiška, kai žmogus gali jaustis kaip balta varna. Taip yra dėl susiklosčiusių socialinių stereotipų. Visuomenės nepakantumas seksualinių mažumų atžvilgiu, verčia ir demiseksualus  jaustis „kitokiais nei visi kiti“. Pavyzdžiui, jei žmogus yra transseksualus ir jis nori keisti lytį, visuomenė tokį puola kaip įmanydama ir išdeda į šuns dienas.  Šiuolaikiniame pasaulyje gyvuoja ir priešingas stereotipas: jei merginai 20 metų ir ji vis dar skaisti, tai kažkas su ja negerai.

Bet tikrai nereikia kovoti su savo demiseksualumu. Jei kam nors atrodo, kad nesate pakankamai seksualus, tai yra jo, bet ne jūsų  problema. Ir patikėkite, panašių į jus,  demiseksualių – „panašiai mąstančių žmonių“ tikrai yra nemažai.

Demiseksualumas nėra liga, bet jo požymius gali nustatyti gydytojas seksologas. Demiseksualumo sąvoka egzistuoja labiau apsisprendimui, todėl seksologai neišskiria aiškių jo požymių. Bet jei minėta „filosofija“ jums artima, galite išbandyti save.

 

Kiekviena jų meilė yra panaši į pirmąją

Žemiau pateikiame nedidelį „demiseksualumo testą“.

1.Jūs nesiejate žmogaus išvaizdos su jo seksualumu.

2.Niekada nenorėjote žmogaus vien todėl, kad jis yra aukštas, dailus ir seksualiai apsirengęs.

(Ir jums yra buvę situacijų, kai žmogus jums simpatizuoja iš pirmo žvilgsnio, tačiau po pokalbio praradote visą susidomėjimą – supratote, kad „nesutapo“).

4.Seksas jums nėra pagrindinis dalykas.

( Demiseksualumas neturi nieko bendra su frigidiškumu, kai visiškai nesidomi seksu. Tačiau demiseksualai pripažįsta, kad juos mažiau traukia seksas nei emocinis bendravimo komfortas. Demiseksualai mėgaujasi fiziniu intymumu tik tada, kai yra dvasinis intymumas. Ilgalaikis susilaikymas nuo sekso negąsdina demiseksualų).

5.Jūsų santykiai beveik visada prasideda nuo draugystės, o ne nuo lovos. (Jums daug lengviau pajusti dvasinį ryšį su žmogumi, kurį gerai pažįstate. Todėl romantiški jūsų jausmai dažniausiai išryškėja būtent po tam tikro draugystės laikotarpio).

6.Jūs įsimylite kaip paauglys. (Demiseksualai yra subtilūs. Todėl kiekviena jų meilė yra panaši į pirmąją: jausmai partneriui būna labai gilūs ir emocingi).

7.Pirmasis pasimatymas yra svarbus žingsnis jums. (Demiseksualas neis kartu su visais gerti kavos. Prieš pasimatymą demiseksualui svarbu nuspręsti, ar jis ir potencialus partneris yra ant tos pačios  emocinės bangos ar ne).

8.Jus dažnai vadina išrankiais. (Jūs turite gana nedidelės seksualinės patirties, todėl pažįstami pataria jums nebūti tokiais išrankiais. (Tačiau demiseksualumas ir išrankumas nėra tas pats dalykas. Tiesiog demiseksualai atidžiai renkasi partnerį ir praeina ilgiau laiko, kol jis prie jo pripranta. Demiseksualams rūpi kokybė, o ne kiekybė.

9.Jaučiatės nemaloniai kalbėdami apie seksą. (Demiseksualai nėra beviltiški neurotikai. Bet jie supranta sekso patrauklumą skirtingai nei dauguma žmonių. Todėl jie neturi ką pasakyti, kai kas nors apibūdina aistringą naktį su nepažįstamuoju).

Jei į dauguma čia pateiktų klausimų atsakėte teigiamai, vadinasi, jūs esate demiseksualus.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą