Paprastai bendroji depresija dažniausiai pasireiškia liūdesio ir nevilties jausmais arba nesidomėjimu išoriniu pasauliu. Tačiau latentinės depresijos simptomai yra labai skirtingi ir gali pasireikšti tiek psichiniu, tiek fiziniu lygmeniu. Archyvo nuotrauka

Ko gero dažnas susimąsto, kur kišti rankas, kad gautųsi graži nuotrauką? Daugelis negali rasti atsakymo į šį klausimą, nors iš tikrųjų viskas paprasta: svarbiausia, kad rankos nekabėtų kaip makaronai. Tai yra jūsų kūno dalis, galinti pagražinti ar priešingai – sugadinti nuotrauką, rašoma expertphotography.com

 

Bus negerai, jei ranka  atrodys tarsi prilipusi prie smakro

Taigi, paprasti patarimai tiems, kuriems sunku atsipalaiduoti fotosesijos metu.

Svarbu išmokti dirbti rankomis ne apsimestinai, o natūraliai, tarsi judant. Pavyzdžiui, tarsi tiesinate plaukų dalį arba švelniai perbraukiate ranka per kaklą. Judesiai turi būti sklandūs, o rankos – atsipalaidavusios.

Jei kiekvienoje nuotraukoje ranka prilimpa prie veido, tai jau yra problema. Tai reiškia, kad esate susikaustę, įsitempę ir nežinote kitų pozicijų. Pavyzdžiui, ranka šalia veido suteikia didesnio pasitikėjimo savo patrauklumu. Nors kai kam gali atrodyti, kad jūs užsispyrusiai slepiate kažką šiurpinančio. Tai atrodo keista ir net juokinga. Taip pat bus negerai, jei ranka  atrodys tarsi prilipusi prie smakro. Vadinasi, šią  savo asmeninę komforto zoną turėsite palikti.

Dabar atidžiau aptarkime, kur ir kaip laikyti rankas, fotografuojantis portretuose ir viso ūgio nuotraukose.

Portretuose yra dvi galimybės: įkišti rankas į kadrą arba ne. Viso ūgio nuotraukose, kaip suprantate, antro varianto nėra.

Portretai gali būti skirtingi: galite nufotografuoti vien veidą arba iki krūtinės. Tuo pačiu metu svarbu, kad rankos būtų gražiai sudėtos pagal visas kadravimo taisykles. Bet jokių būdu negalima sulenkti rankų taip, kad matytųsi jų sąnariai. Tai griežtai draudžiama. Todėl labai svarbu, kad į kadro pirmą planą nepatektų atsikišusios alkūnės. Jei portretas per mažas ir ranka netelpa į kadrą, tada svarbu, kad  apskritai ji nebūtų matyti, o ne tik rankos dalis. Ši taisyklė taikoma tiek rankoms, tiek alkūnėms.

Galima fotografuoti  ir su laisvų rankų įranga. Bet kadangi šioje pozicijoje daugelis jaučiasi nepatogiai, todėl ranka šalia veido tarsi suteikia pasitikėjimo savimi. Rankos neprivalo būti kadre, tačiau jei jos yra, svarbu tai daryti teisingai, kad atrodytų estetiškai.

Prieš fotografuodami rankas, pirmiau paklauskite savęs: kodėl jos yra būtent šiame kadre? Gal švelniai glostote skruostą?  Tai puikiai atrodys romantiškos išvaizdos žmonėms. Ar švelniai liečiate lūpas? Taip pat gerai, ypač  jei norite, kad išvaizda atrodytų aistringai. Pasitaisėte plaukus ar akinius? Puiku. O gal geriate kavą ar laikote gėles? Taip pat gerai. Bet blogai, jei rankos padėtos šiaip sau ant kelių, be jokio tikslo. Vien todėl, kad taip jums patogu.

Romantiškoje nuotraukoje ranka, laikanti gėlę,  irgi atrodo puikiai. Bet jei netiesinate plaukų, nieko nelaikote  – tai apsunkina nuotrauką, nes sukuria nereikalingus judesius. Tada atrodys, kad visa savo išvaizda sakote, jog jums nepatogu, ir tai sugadins fotografijos įspūdį.

 

Dauguma žmonių nežino, kur dėti rankas, ir jie turi tik tris  išeitis

Ir nepamirškite: jei jau ketinate pakelti rankas prie veido, svarbu, kad jos būtų gerai prižiūrimos. Nebūtina užsiauginti ilgų nagų, ar nusilakuoti juos geliu, tačiau  svarbu, kad rankos ir nagai būtų švarūs, kad niekas nesugadintų  ne tik jūsų patrauklumo, bet ir nuotaikos.

Problema ta, kad apie 99 proc. žmonių nežino, kur dėti rankas, ir jie turi tik tris  išeitis: tegul kabo kaip makaronai, rankos sudėtos ant klubų ir sukryžiuotos ant krūtinės.

Atrodysite juokingiausiu ir neišvaizdžiausiu žmogumi, nemokančiu valdyti savo kūno, leidus rankoms kabėti. Paprastai ši poza derinama su kiek pasvirusia nugara ir šiek tiek sulenktomis kojomis.

Yra dar vienas dalykas, kurio reikia vengti: tai kišti rankas į kišenes. Nors šios pozos iš esmės ir  negalima pavadinti bloga. Mat viskas priklauso nuo įvairių veiksnių: ar stovite tiesiai, ar kiek palinkę, kokiais drabužiais apsirengę, kokia veido išraiška fotografuojantis, kaip laikote kojas.  Daug žmonių žino, kaip laikyti rankas kišenėse fotografuojantis, ir tai atrodo visai gražiai. Tačiau verta stebėti vaizdą kaip visumą, taip pat ir savo kūną: nesulinkite, nesikūprinkite, nesukryžiuokite kojų.

Galbūt svarbiausias ir naudingiausias patarimas – nevaržykite savo judesių: šokite, mojuokite rankomis, atsipalaiduokite ir tegul judesiai būna sklandūs ir lengvi.

Nesirinkite griežtų pozų, tiesiog gyvenkite šia akimirka. Užsimeskite krepšį ar striukę per vieną petį, pašiauškite plaukus, pasitempkite. Darykite viską, ką galite, kad atsikratytumėte įtampos. Juk visos šios pozos su sukryžiuotomis rankomis tiesiog atsiranda dėl nepasitikėjimo savimi ir susikaustymo.

Žinoma, visa fotografija nėra vien rankų judesiai. Čia svarbu viskas:  kiek į priekį palinkusi krūtinė, tiesi nugara, atitinkama kojų padėtis ir veido išraiška.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą