Pasirodo, kad ne tik moterys, bet ir vyrai po intymumo pajunta tuštumos jausmą.

Vyrai taip pat verkia po sekso, tačiau tam turi savo priežasčių, kurių kartais net nežino.

Po sekso moterys turi daug įvairių norų – kalbėtis, gulėti glėbyje, eiti valgyti ar gerti kavą. Dar kitiems skubiai reikia cigaretės ar maniakiškai bėga į dušą. Kai kurios moterys yra linkusios į pernelyg didelį emocionalumą ir ašaras – jos gali verkti ir intymaus suartėjimo metu, ir po jo. Priežastys gali būti labai įvairios. Mes nusprendėme paprašyti šios srities specialistų paaiškinti, kodėl tai vyksta ir kaip tai paaiškinti partneriui.

 

Vyrų ir moterų procesai nesutampa, todėl įvyksta intymumo lūžis

Žinia, sekso trūkumas yra pavojingas sveikatai ir moterys greitai sensta be jo.

„Apatija, ašaros, emocinė depresija ir depresija po sekso yra jausmai, būdingi būklei, kuri vadinama postkoitine disforija, – sako šeimos santykių psichologė Angelė Kazlauskienė. Anot jos, disforija gali pasireikšti silpnai (murkimas, apmaudas, cinizmas) ir sunkiai (pyktis, padidėjęs agresyvumas, neviltis). Protrūkiai gali trukti nuo kelių minučių ir valandų iki kelių dienų.

Ašaros gali būti susijusios su seksualiniu nusivylimu, atsirandančiu seksualinio nepasitenkinimo situacijoje po intensyvaus susijaudinimo. Kitaip tariant, seksas buvo, o orgazmo ne. Dažnas seksualinis nusivylimas gali sukelti neigiamą seksualinių santykių suvokimą apskritai ar su konkrečiu partneriu.

„Daugumai vyrų iškart po orgazmo smarkiai sumažėja susijaudinimas, atsiranda atsipalaidavimo pojūtis, sumažėja kraujospūdis, todėl bet kokia stimuliacija gali būti nemaloni ar net skausminga. Moteriai, prasidėjus orgazmui, susijaudinimas lėtai mažėja, o norint patirti antrą orgazmą, jai gali prireikti daugiau stimuliacijos arba partnerio švelnumo, kad pamažu išeitų iš intymaus artumo zonos. Kadangi šie vyrų ir moterų procesai nesutampa, įvyksta intymumo lūžis, dėl kurio ir atsiranda prislėgta nuotaika bei seksualinis nepasitenkinimas“, – sakė seksologas Liudvikas Petravičius.

Tuo tarpu psichologės teigimu, skiriamos trys pagrindinės priežastys, kodėl moterys verkia po sekso (ar per seksą).  Viena jų yra fiziologinis organizmo atsakas į seksą. Ašaros yra išlaisvinimas, įtampos sumažėjimas ir aštrus fizinis susijaudinimas. Viskas, kas kaupėsi viduje, staiga buvo paleista, bet kūnas nebuvo pasirengęs tokiai laimei. Dėl to  ir ašaros. Bet, anot jos, geriau ašaroti, nei leisti, kad ištiktų kojų ar rankų mėšlungis, kuris tokiais atvejais taip pat neretai būna.

„Moterys yra pažeidžiamos būtybės, gebančios savo viduje išgyventi daugybę jausmų ir emocijų, o tai dažnai sukelia nervų sutrikimą. Seksas gali tapti virimo tašku, kai viskas, kas susikaupė viduje, prasiveržia visos emocijos vienu metu“, – teigė A. Kazlauskienė.

 

Kai rezultatas nesutampa su iliuzija, tada įvyksta isterija

Jos įsitikinimu, tobulo sekso iliuzija yra pavojingiausia priežastis.

„Jei fantazuojate apie tai, koks bus jūsų seksas arba kokie santykiai ar veiksmai vyks, tuomet turėkite omenyje, kad visi sugalvoti scenarijai gali tik sustiprinti lūkesčius ir įtampą. Ir jei staiga rezultatas nesutaps su jūsų iliuzija, tada įvyks isterija“, – įspėjo psichologė.

Jos teigimu, jei moteris ilgą laiką neturėjo artumo ar tai buvo ilgai lauktas seksas su svajonių vyru, jausmai gali būti dar ryškesni. „Džiaugsmo ašaros yra nuostabiausias dalykas, kuris gali nutikti sekso metu ar po jo. Jei esate įsimylėjusi, patyrėte stiprų ir ilgą orgazmą, vadinasi, tai ir yra geriausias seksas jūsų gyvenime. Puiku, džiaukitės ir prisiminkite šiuos pojūčius visa savo esybe ir kūnu“, – pataria šeimos santykių psichologė.

Bet verkia ir vyrai.  Įvairių tyrimų duomenimis, 4 proc. iš šimto. „Vyrai verkia, kad ir kaip būtų keista, dėl tų pačių priežasčių. Dauguma jų – tai mamos sūneliai, kuriems reikalingas saugumo ir motiniško rūpesčio pojūtis sekso metu. Svarbiausia, jie nemoka mylėti moters kaip moters, todėl nesąmoningai atsiranda kaltės jausmas, kad miega su mama arba apgaudinėja mamą, – aiškina psichologė.

Kokie kiti įkyrūs norai kyla po sekso ir kodėl?

Gali kilti bendravimo poreikis, sėkmingai atlikus aktą, nes partneriai kartu išgyvena artumo būseną, dėl kurios santykiai tampa labiau pasitikintys. Tuo pačiu pora siekia išsaugoti ir pratęsti bendravimo malonumą, tačiau per emocinio artumo prizmę.

Tuo tarpu seksologo Liudviko Petravičiau manymu, norą valgyti ar rūkyti po sekso gali lemti nepatenkintas oralinio sekso poreikis.

Anot seksologo, maistas, cigaretės, kramtomoji guma – tai visi burnos ertmės neurozės požymiai. „Ir jei po sekso norisi kuo nors užsiimti burna, vadinasi, nepakankamai užsiėmėte seksu. Burnos glamonės, bučiniai – visa tai turi būti, tik tada visiškai patenkini visus savo poreikius, – paaiškino seksologas.

O maniakiškas noras skubiai įšokti į dušą, pasak seksologo, siejamas su vaikiškais draudimais ir tvirtinimu, kad seksas yra „purvinas“. Todėl nepakeitus šio įsitikinimo, apie jokį malonumą negali būti nė kalbos.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą