Carlas Jungas savo laisvos asociacijos metodą naudojo kaip melo detektorių. Naudodami šią techniką galima suprasti, kas mus stabdo gyvenime ir kaip išspręsti problemą. Jei norite suprasti save, suprasti savo jausmus ir tikruosius norus, tuomet siūlome atlikti nedidelį testą, kuris neužims daug laiko.

 

Mūsų smegenys yra taip sutvarkytos, kad bet kokia informacija yra susijusi su įvairių vaizdinių ar vaizdų rinkiniu, su kvapu, kūno pojūčiais ir emocijomis. „16 asociacijų“ testo dėka suprasite, kas veikia jus ir jūsų pasąmonę, ir kaip iš tikrųjų jaučiatės.

Susirašius ant popieriaus mintis ir asociacijas, smegenys bet kokiu atveju pradeda jas analizuoti.

Net jei nedirbate toje srityje, iš kurios pasirinkote žodį, tada po kelių mėnesių, kai vėl atliksite testą, rezultatas bus kitoks.

Pirma, jūs gausite planą, kaip dirbti su savimi. Jūs suprasite, ką reikia keisti ir ką naudoti kaip išteklių rezultatui pasiekti. Jei būsite nusiteikę teigiamai ir pasiryžę keistis, poveikis bus didesnis.

Antra, pradeda veikti transformacinis efektas – požiūrio keitimo procesas.

Žmogus galvoja ne apie patį įvykį, o apie paskutinį su juo susijusį prisiminimą. Ir kuo daugiau asociacijų suteikiame raktiniam žodžiui, tuo labiau keičiasi grandinė, kurią suaktyvins šis žodis.

Būsimos emocinės grandinės spalvos pokyčiai ir jausmai, atsirandantys vėliau prisiminus šį žodį, priklauso nuo tų emocijų, kurios kils asociacijų metu.

Kad bandymas būtų labai veiksmingas, jis turi būti atliekamas tyloje ir vienumoje.

Susitelkite ir pagalvokite apie žodį, su kuriuo norite dirbti. Pavyzdžiui, jei turite problemų dėl santykių, paimkite pieštuką ar rašiklį  ir parašykite žodį „meilė“.

Stenkitės nedvejoti ir kuo greičiau kairiajame stulpelyje užrašykite visas tas asociacijas, kurias turite su parašytu žodžiu. Tai gali būti ir žodžiai, ir frazės.

Antrasis stulpelis turi būti suporuotas: 1 ir 2, 3 ir 4 ir taip toliau. Antrame stulpelyje turite įvesti asociacijas, kurios atsiras derinant žodžius.

Ir galiausiai, trečiasis stulpelis: mes darome tą patį – mes sujungiame 8 žodžius poromis ir rodome asociacijas. Mes atliekame tas pačias manipuliacijas su ketvirtuoju stulpeliu.

Taigi jūs turite raktinį žodį. Jam padedant, galite atskleisti problemą ir rasti sprendimus.

Beje, artimiausiomis dienomis tikėtina, kad šis raktinis žodis jums neišeis iš galvos. Jūs apmąstysite savo gyvenimo sritis, kuriose taip pat gali kilti šis žodis, ir bandysite susitvarkyti su savo pasąmone.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą