Naujų nervinių jungčių formavimasis teigiamai veikia smegenų vystymąsi. Todėl visada reikia stengtis išmokti ko nors naujo. Svarbu, kad įvaldomas įgūdis būtų sudėtingas

Daugeliui žmonių visame pasaulyje  dėl kokių nors priežasčių neretai sutrinka atmintis. Laimei, mokslas pasistūmėjo toli į priekį – dabar galima nustatyti ligą ankstyvosiose stadijose ir užkirsti kelią demencijos vystymuisi.

Naujų nervinių jungčių formavimasis teigiamai veikia smegenų vystymąsi. Todėl visada reikia stengtis išmokti ko nors naujo. Svarbu, kad įvaldomas įgūdis būtų sudėtingas.

Pavyzdžiui, groti muzikos instrumentu. Tyrimai rodo, kad mokantis muzikos vystomos tam tikros smegenų sritys ir pagerėja tarpusavio bendravimas. Tuo pačiu teigiamai veikia žodinę atmintį, kuri yra atsakinga už tekstinės informacijos įsiminimą.

Prie jų vystymosi prisideda dalykai, dėl kurių mūsų smegenys įsitempia. Sportas nėra išimtis. Ar pastebėjote, kad dauguma vyresnio amžiaus kinų ar japonų gyvena aktyvų gyvenimo būdą? Kažkas eina į šokius, kažkas užsiima joga, kažkas rytais bėgioja.

Vienaip ar kitaip, judėjimas  – tai ilgas gyvenimas, ir kinai tai puikiai supranta. Paimkime tą pačią jogą, mokslininkai ilgą laiką atliko tyrimus ir priėjo prie išvados, kad aerobiniai pratimai prisideda prie naujų neuronų atsiradimo.

Be to, Kinijoje paplitę įvairūs galvosūkiai ir žaidimai, skirti pažintiniams gebėjimams lavinti. Jie ypač paklausūs tarp vyresnio amžiaus žmonių.

Tačiau dauguma įvairių šalių mokslininkų tokius dalykus vertina skeptiškai. Dauguma teigia, kad galvosūkių sprendimas yra laiko švaistymas.

Atlikus eksperimentus paaiškėjo, kad nuolat sprendžiant įvairius galvosūkius, palaiko IQ atitinkame lygmenyje, bet jokiu būdu nedidina jo.

Tačiau po kelių mėnesių į šį pareiškimą sureagavo kiti mokslininkai, kurie tvirtino priešingai.  Apskritai neaišku, kuo tikėti.

Galime pasakyti tik tiek, jei nuolat apkrausite savo smegenis: spręsite kryžiažodžius ir galvosūkius, žaisite šachmatais ir šaškėmis, ir sulaukę garbingo amžiaus nepatirsite jokių problemų su atmintimi.

Siūlome atlikti kinų testą. Užduotis turi užtrukti ne ilgiau kaip 30 sekundžių. Jei pavyks atrasti per tą laiką, vadinasi, su jūsų smegenimis ir atmintimi viskas tvarkoje. Tačiau praktiškai tai gali užimti daugiau laiko.

Specialiai ieškojome sudėtingų užduočių, kad sprendžiant jas būtų įtraukta kuo daugiau smegenų procesų. Sėkmės!

Klausimas: „Kuris iš šių paveikslėlyje pavaizduotų žirgų skiriasi nuo kitų“. Parodėme nuotrauką kolegai – jis tai padarė per minutę. Sakė, kad yra du arkliai. Nežinome, ar jis juokavo, ar ne, tačiau mes radome tik vieną.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą