Kai jau supratote, kad esate nuostabus žmogus, ir nustojote save teisti dėl išvaizdos trūkumų, laikas pripažinti, kad tai visai ne trūkumai. Pasakykite sau komplimentą kiekvieną kartą, kai pažiūrėsite į veidrodį ar pasidarysite asmenukę. Pagirkite save už viską, kas jums atrodo gražu, ir galiausiai pamatysite šį grožį. Archyvo nuotrauka

Pirmiausiai pakeiskite požiūrį į savo išvaizdą ir pamatysite, kokia iš tikrųjų esate graži.

Kokia yra problemos esmė? Žmonių visuomenėje yra nesąmoningai suvokiamas grožio standartas, kuris gali būti siejamas su evoliuciniu pranašumu. Veido ir kūno simetrija byloja apie gerus genus ir sveikatą apskritai. Didelės akys ir vaikiški veido bruožai byloja, kad tas žmogus negali atsiplėšti nuo  tėvų. Tuo tarpu  tam tikras moterų klubų ir juosmens santykis rodo gebėjimą būti ištvermingai, kantriai ir susilaukti sveikų palikuonių. Taigi, problema lieka susirasti tinkamą partnerį, rašo psychologytoday.com.

 

Išvaizda svarbi, tačiau sėkmės nenulemia

Anot psichologų, dažniau vienišiai žmonės yra nepatenkinti savo išvaizda. Ir tame jie dažniausiai mato nesėkmių asmeninio gyvenimo sferoje priežastį. Deja, tai yra labiausiai paplitę ir klaidinantys sprendimai. Mes pamirštame paprastą tiesą: patrauklumas yra iliuzinis.

Kad ir ką bekalbėtume, aplink yra daug negražių,  neišvaizdžių standartiniu požiūriu, ir jie gyvena laimingai, įsimyli, kuria šeimas, gimdo vaikus. Be to, šiuolaikiniame pasaulyje humoro jausmas, rūpestingumas, supratimas ir bendri interesai gali būti daug vertingesnės savybės nei simetriškas veidas ir didelės akys.

Ieškant partnerio išvaizda svarbi, tačiau sėkmės nenulemia. Greičiau tai ne apie sau tinkamo partnerio  radimą, o apie baimę neatitikti visuomenėje priimtų grožio standartų.

Mums gėda, nes bijome aplinkinių, artimųjų, kolegų mums skirtų neigiamų pasisakymų. Tokiu atveju bet kokia, net pati nekalčiausia kritika ar pastaba iš šono sukelia apmaudą ir ašaras. O taip yra dėl žemos savigarbos ir savikritikos.

Todėl reikia įsikalti į galvą, kad mintis, jog esate neišvaizdi, yra tik mintis. Bet merginai galvojant apie tai kasdien, kad  ji yra negraži, ilgainiui priima tai kaip tiesą.  Nors iš tikrųjų problema slypi ne jos figūroje, ne veido formoje ar kojų struktūroje, problema slypi jos galvoje, mintyse,  su kuriomis reikia kovoti.

Norint pakeisti požiūrį į save,  reikia praeiti kelis etapus. Kiekvienas etapas trunka apie savaitę, tačiau jei jaučiate, kad per skirtą laiką nelabai padarėte pažangą, tuomet vienam etapui skirkite laiko tiek, kiek jums reikia. Taigi, kaip pakeisti požiūrį į save ir išspręsti problemą?

 

  1. Suvokite tai ir priimkite savo išvaizdą

Paprastai jei žmonės savo trūkumus laiko akivaizdžiais, tačiau tuo pačiu tik užsiangažuoja ties tuo. Taigi, pirmoji savaitė skirta neigiamų minčių savo kūno atžvilgiu atsikratymu.

Nueikite prie veidrodžio, pažiūrėkite į savo atspindį ir atkreipkite dėmesį į jūsų galvoje kylančias neigiamas mintis apie savo išvaizdą. Taip pat atkreipkite dėmesį į neverbalinius įpročius, atspindinčius tai, dėl ko jūs gėdijatės savo kūno, ir kuriuos nesąmoningai kartojate diena iš dienos: stengiatės įtraukti pilvą, nuleidžiate pečius, kad atrodytumėte žemesnė, jei esate, kaip jūs galvojate, per aukšta.  Arba atvirkščia – stengiatės vaikščioti tarsi ant pirštų galų, norėdama atrodyti aukštesnė. Arba įtraukiate skruostus prieš fotografuojant, kad veidas atrodytų liesesnis.

Pastebėjus kylančias mintis, pavyzdžiui, pradėjus lyginti save su kitais žmonėmis, uždrausti sau dėvėti tai, ką mėgstate, ar valgyti tai, ką norite, tikrai neverta. Galite tiesiog tai įsiminti arba užsirašyti  į sąsiuvinį.

Tai tik pasiruošimas tikram darbui, bet tai  ne mažiau svarbu. Norint išspręsti problemą, pirmiausia turite ją visiškai suprasti.

Kiekvieną kartą, kai į galvą ateina įžeidžianti mintis apie savo išvaizdą, paklauskite savęs, ar galėtumėte tai pasakyti savo geriausiam draugui ar vaikui? Šis pratimas padės suprasti, kokia neteisinga, net žiauri esate sau.

  1. Pakeiskite kritinį mąstymą į neutralų

Sunku staiga persigalvoti iš „aš siaubingai negraži“ į „aš graži“. Jei ilgą laiką nekentėte savo kūno ir jau esate įpratę save peikti, pirmiausia pabandykite būti neutralūs. Pavyzdžiui, vietoj „aš atrodau stora su šia suknele“ arba „esu per daug liekna“ galite pasakyti: „Aš nesijaučiu savimi pasitikinti su šiais drabužiais“.

Tačiau nesileiskite į jokius pokalbius dėl  savo ar kieno nors kito išvaizdos. Tarkim, jei visi kolegos ar draugės   pradės kalbėti apie tai, kaip nori numesti svorio, „pasipumpuoti“, pasidaryti plastines operacijas, tiesiog nedalyvaukite jų diskusijose šiais klausimais.

Mat neretai  didesnė problema slypi ne mumyse, o tarp mus supančių žmonių. Be to, jei  artimieji jums primena, kad laikas susirūpinti dėl savo svorio ir nurodo figūros trūkumus, pasistenkite bent kuriam laikui sumažinti tokį bendravimą, kol išmoksite ramiai reaguoti į jums adresuotus nemalonius pareiškimus.

Tačiau yra išeitis. Neigiamus mintis apie išvaizdą galite pakeisti teigiamomis mintimis apie kitas savybes. Pavyzdžiui, jei dar nesate pasiruošusi pasakyti: „Aš puikiai atrodau“, galite pakeisti „gerai piešiu“, „moku išklausyti žmones“, „man malonu bendrauti“.

Labiau sutelkite dėmesį į savo sėkmę, o ne į nesėkmes. Pagirkite save už pasiekimus darbe, už pasirašytą naują sutartį, už sėkmingas derybas. Iš pradžių gali būti sunku ištraukti save iš „beverčio žmogaus“ būsenos, tačiau pamažu tai taps įpročiu ir tuo pačiu didės pasitikėjimas savimi.

Elkitės taip, kol pajusite, kad nustojote automatiškai vertinti žmones pagal jų išvaizdą ir įkyriai komentuoti savo išvaizdą.

  1. Pakeiskite neutralias mintis į teigiamas

Kai jau supratote, kad esate nuostabus žmogus, ir nustojote save teisti dėl išvaizdos trūkumų, laikas pripažinti, kad tai visai ne trūkumai. Pasakykite sau komplimentą kiekvieną kartą, kai pažiūrėsite į veidrodį ar pasidarysite asmenukę. Pagirkite save už viską, kas jums atrodo gražu, ir galiausiai pamatysite šį grožį.

Save pagirti  ar pasakyti sau komplimentą – tai lyg pirkti naujus akinius. Iš pradžių jaučiatės tarsi  keistai, bet paskui prie jų priprantama ir apskritai nebepastebi.

Įdomi psichologinė ypatybė: net pats bjauriausias žmogus pagal bendruosius standartus jums atrodys gražus, jei jį pamilsite. Tai taip pat tinka ir jums. Be to, kiti žmonės yra labai jautrūs tokiems pokyčiams. Kitaip tariant, mieliau bendraujame su savimi pasitikinčiais, vengiame uždarų ir slapta savęs nekenčiančių žmonių. Todėl keisdami požiūrį į save, pakeisite ir kitų žmonių požiūrį į save.

Žmonėms, kurie per daug galvoja apie savo išvaizdą, būtų galima duoti dažniausiai pasitaikantį patarimą: priimkite save tokį, koks esate. Jei žmogus nepatenkintas savo išvaizda, vadinasi, jis nepatenkintas savo gyvenimu, todėl reikia keisti gyvenimo būdą.

  1. Eikite į sporto salę, jei tai jus džiugina ir teikia malonumą

Tyrimais įrodyta, kad kasdienė mankšta gerina kūno įvaizdį. Net jei neturite išorinių rezultatų (ir jie neateis iš karto), po kelių treniruočių jūsų kūnas  ims labiau jums patikti.

Lankykite treniruotes, kurios jums patinka, kurios padeda jaustis geriau, ir nebijokite: pradėti sportuoti galite bet kuriame amžiuje.

Pasistenkite iš savo gyvenimo pašalinti viską, kas jus nervina, pykdo ar slegia. Jei jums nepatinka jūsų darbas, palikite jį. Darbas atima pusę gyvenimo, ir visada galima rasti ką nors geresnio, jei ne atlyginimo, tai tikrai ramybės ir malonumo prasme.

Atsitraukite nuo nuobodžių, jūsų neįvertinančių ir nesuprantančių žmonių. Tarp daugybės žmonių tikrai rasite tikrų draugų, su kuriais norėsite pasidalinti savo gyvenimu.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą