Ko gero nėra merginos, kuri nesvajotų turėti gražias krūtis. Juk gražios krūtys ne tik moteriškumo, bet ir sveikatos simbolis! Beje, ne vienas vyras pagal moters krūtų dydį ir formas įvertina ne tik jos  seksualumą, bet ir charakterį bei temperamentą. Nepaisant to, kad merginos krūtų dydis, apimtys ir formos priklauso nuo daugelio veiksnių: paveldimumo, kūno sudėjimo, mitybos, hormonų lygio ir fizinio aktyvumo, vis tiek galima kiek pakoreguoti jas.

 

Riebalinio audinio pieno liaukose palaikymo šaltinis – visavertė subalansuota mityba

Žinia, pagrindinė pieno liaukų paskirtis – gaminti pieną, skirtą kūdikio maitinimui. Pagrindinis krūties struktūrinis elementas yra kūgio formos liaukinio audinio lobulė, kurioje ir gaminamas pienas. Lytinio brendimo metu kiekvienoje lobulėje (iš viso jų 15-20) susidaro pieno latakas, per kurį pienas ir bus tiekiamas į spenelį. Tarp lobulių  – priekyje ir gale yra jungiamasis audinys. Taip pat tarp liaukinio audinio lobulių yra riebalai.

Taigi didžiąją krūtų dalį sudaro liaukinis ir riebalinis audiniai, kurių santykis prieš nėštumą ir gimdymą yra 1:1. Bet maitinant kūdikį krūtimi, padidėja liaukinių lobulių skaičius ir tūris, o santykis tampa 2:1 liaukinio audinio naudai.

Mergaitėms krūtys pradeda augti maždaug nuo 10–12 metų. Paprastai suėjus 16-18 metų, pieno liaukos būna beveik visiškai susiformavusios.

Svarbiausias veiksnys, nulemiantis mergaitės krūties dydį, yra riebalinio audinio kiekis joje. Pieno liauka, kurią gaubia riebalinis audinys, yra minkšta liečiant. Apkūnių merginų būna gerokai didesnės krūtys dėl to, kad padidėja riebalinių audinių sluoksnis. Laikantis griežtos dietos, krūtys taip pat „meta svorį“.  Norint, kad krūtys neprarastų savo formų, reikia pagrindinis riebalinio audinio pieno liaukose palaikymo šaltinis – visavertė subalansuota mityba.

Bet jei mergina valgo daug ir priauga svorio, tada pieno liaukos padidėja, o badaujant ar netinkamai maitinantis ir smarkiai mažėjant kūno svoriui – sukelia priešingą poveikį: krūtys ne tik sumažėja, bet ir suglemba. Todėl prieš laikantis dietų, kiekviena mergina turėtų įsidėmėti, kad po to bus labai sunku atstatyti norimą krūtų formą. Tiksliau, vargu ar pavyks.

Tiesa, kai kurių merginų krūtų pieno liaukų audinio kiekis yra gerokai didesnis nei riebalų. Šiuo atveju krūtų dydis nebepriklauso nuo kūno svorio ir dietos. Mat liaukinio audinio didėjimas pirmiausiai priklauso nuo moteriškų hormonų lygio organizme.

 

Viena veiksmingiausių priemonių – kontrastinis dušas

Tarp liaukinio audinio lobulių yra jungiamojo audinio raiščiai. Pieno liaukų elastingumas priklauso nuo jų tvirtumo ir būklės. Merginų, kurių pieno liaukose yra palyginti daugiau jungiamojo audinio, krūtys būna elastingesnės. Bet jei augant krūtims ir ypač pasiekus gana dideles apimtis, mergina ir toliau nenešioja tinkamai parinktos liemenėlės, laikui bėgant raiščiai, nuo pieno liaukų svorio išsitempia, o krūtys suglemba ir nutįsta. Tas pats gali nutikti ir nėštumo bei kūdikio maitinimo laikotarpiu.

Kaip prižiūrėti krūtis, norint palaikyti jų gražias formas ir apimtis?  Viena veiksmingiausių priemonių – kontrastinis dušas. Tai yra kaitaliojant šaltą ir karštą vandenį. Norint, kad krūtys būtų  elastingos, turite prisiversti nuolat palepinti kontrastiniu dušu ir atitinkamu masažu krūtų pieno liaukas. Tai yra kaitaliojant šaltą ir karštą dušo vandenį, masažuokite krūtis sukamaisiais judesiais mažiausiai 2–3 minutes. Ši paprasta procedūra taip pat puikiai gaivina visą organizmą.

Kitas pratimas. Rankomis suimkite krūtis taip, kad delnais uždengtumėte spenelius ir atlikite 20-30 sukamųjų judesių, kurių epicentras būtų krūtų speneliai. Šis pratimas ne tik stimuliuoja kraujo apytaką pieno liaukose, bet ir padeda išlaikyti elastingas krūtis.

Norint palaikyti gražias krūtų formas, patartina atlikti ir kai kuriuos fizinius pratimus, skirtus būtent tam reikalui.  Kaip ir minėjome, krūtų pieno liaukų struktūroje nėra raumenų skaidulų, todėl atliekant fizinius pratimus dėl to krūtys tikrai nepadidės, bet užtat jos gali tapti stangresnės ir tuo pačiu palaikysite jų gražias formas! Mat tarp pieno liaukų yra krūtinkaulio raumenys, kuriuos, kilnojant svarmenis, galima sustiprinti,  krūtys stangrėja, pagerėja jų formos ir tuo pačiu atsiranda  galimybė pašalinti erzinančias „ausis“ –  susidariusias riebalinio audinio sankaupas tarp krūtinės ir pečių ir negražiai kyšančias iš liemenėlės šonų. Beje, tam reikalui yra skirtas vienas paprastas, bet labai veiksmingas pratimas. Žinoma, jei jį atliksite nuolat ir ilgą laiką. Sudėkite rankas kaip maldai ant krūtinės ir laikydami delnais tvirtai, spustelėkite aukštyn, tarsi norėdami jas pakelti. Patartina pratimą atlikti 30–40 sekundžių ir pakartoti 10–15 kartų.

socialinių tinklų nuotrauka

parengta pagal medicalnewstoday.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą