Eidama į paplūdimį, nepamirškite pasiimti skausmą malšinančių vaistų, kurie padės valdyti maudžiantį skausmą, jam atsiradus. Archyvo nuotrauka

Visą savaitę laukėte, kada eisite su draugėmis į paplūdimį ir staiga – labas! – prasidėjo menstruacijos. Palaukite, neatšaukite šio susitikimo. Žinant, kaip reikia elgtis tomis dienomis, galite plaukioti, degintis ir linksmintis su draugėmis.

 

Dėvėkite tamsios spalvos maudymosi kostiumėlį

Jei planuojate maudytis, naudokite menstruacinį puodelį ar tamponą. Įklotas tikrai netinka plaukiant. Jis greitai sugers vandenį ir nebegalės absorbuoti jūsų išskyrų,  nes įklotas gali išsipūsti  iki gėdingo dydžio ir neliks nepastebėtas po maudymosi kostiumėliu. Negana to, gali praslysti ir išplaukti į paviršių. Tuo tarpu tamponai ir menstruacinės taurės surenka menstruacijų srautą dar net neišeinant iš kūno, todėl pratekėjimo tikimybė yra labai maža.

Tamponą galima nešioti iki 8 valandų, o mėnesinių puodelį – iki 12, todėl nuo saulės vonių galite pereiti prie maudynių ar žaisti tinklinį, nebėgiojant į tualetą.

Ieškokite tamponų, pažymėtų „aktyvus“ „labai aktyvus“, arba tų, kurie skirti naudoti sportuojant. Šie tamponai kur kas rečiau prateka ir yra specialiai sukurti taip, kad liktų vietoje, kai plaukiate ar bėgiojate.

Jei nerimaujate dėl to, kad tampono siūlas gali išlysti netinkamu laiku, prieš įdėdami tamponą, atsargiai nukirpkite siūlą.  Arba užkiškite jį po maudymosi kostiumėlio pamušalu ir viskas bus gerai.

Įlipus į vandenį, išskyros gali sustoti arba tapti labai silpnos. Mat esantis slėgis vandenyje  neretai  veikia kaip kamštis, todėl menstruacinis skystis lieka viduje. Tačiau nėra jokios tvirtos garantijos, kad būtent taip ir atsitiks. Vis dėlto geriau apsisaugoti nuo netikėtumų ir su  savimi pasiimkite reikiamą atsargą. Įdėkite keletą atsarginių tamponų į savo kosmetikos krepšį ir įsimeskite į savo paplūdimio krepšį, kad higienos priemonių nepritrūktų blogiausiu įmanomu metu.

Mat gali nutikti ir priešingai – ilgiau pasikaitinus saulėje, gali sustiprėti kraujavimas. Todėl gali tekti kelis kartus pakeisti tamponą. Arba gali būti, kad paplūdimyje išbūsite ilgiau nei tikėtasi ir viršysite 8 valandų saugaus tampono laiką.

Turėdami daugiau nei pakankamai atsargų, jūs galėsite ramiai jaustis ir atsipalaiduoti  bei mėgautis poilsiu, o ne galvojant, kur reikės rasti naują tamponą.

Pasiimkite porą papildomų tamponų, tai galų gale išgelbės dieną, jei jūsų draugė staiga pradės sirgti mėnesinėmis arba pamirš pasiimti papildomų atsargų.

Sergant menstruacijomis, dėvėkite tamsios spalvos maudymosi kostiumėlį, nes tai nėra pats geriausias laikas apsivilkti mėgstamą baltos spalvos maudymosi kostiumėlį. Mat visada yra maža pratekėjimo tikimybė ir kadangi jūs nedėvėsite  kelnaičių, apsaugančių jus nuo pratekėjimo, rinkitės juodos ar tamsiai mėlynos spalvos, kad galėtumėte paslėpti visas avarines situacijas, jei jos kiltų.

Jei labai nerimaujate dėl pratekėjimo, dėvite  ne šortus, o suknelę.

 

Ištuštinus šlapimo pūslę, sumažėja kraujavimas

Eidama į paplūdimį, nepamirškite pasiimti skausmą  malšinančių vaistų, kurie padės valdyti maudžiantį skausmą, jam atsiradus. Kas gali būti blogiau už mėnesinių pilvo skausmus paplūdimyje? Todėl su savimi būtinai pasiimkite  ne tik lengvą skausmą malšinantį vaistą, bet taip pat šiltą vandenį su citrina į termosą. Tai padidins kraujotaką ir padės raumenims atsipalaiduoti bei  palengvins spazmus.

Gerkite daug vandens ir venkite sūraus maisto, kad išvengtumėte pilvo pūtimo ir skrandžio spazmų. Juk nenorite jaustis išsipūtusi  ir nepatogiai tą dieną, kai  būsite vien su maudymosi kostiumėliu. Venkite kepto ar labai sūraus maisto, tačiau valgykite daug vandens turinčius vaisius. Pavyzdžiui, arbūzą ar uogas, arba kalcio turinčius migdolus, kurie palengvins mėšlungį.

Venkite kofeino, kuris gali tik dar labiau sustiprinti kraujavimą. Vietoj gazuotų gėrimų ar alkoholinių gėrimų gerkite vandenį, arbatą be kofeino arba natūralų limonadą, kurie padės išvengti  pilvo pūtimo.

Nuėjusi į paplūdimį, geriau įsitaisykite arčiau tualeto ar persirengimo kabinos. Žinoma, nebūtina išsitiesti tiesiai po tualeto durimis, tačiau padarykite taip, kad jis būtų bent jūsų regėjimo lauke. Tada galite būti tikra, kad pavyks greitai nubėgti pakeisti tamponą arba prireikus pasitikrinti, ar neprateka. Be to, ištuštinus šlapimo pūslę, sumažėja kraujavimas, todėl tualetu turėtumėte naudotis pakankamai dažnai. Tai leis jums jaustis visada patogiai.

Daug merginų menstruacijų metu kenčia nuo veido bėrimų ir uždegimų, o aliejinis kremas nuo saulės gali tik pabloginti situaciją. Todėl reikia naudoti tik specialią veido apsaugą nuo saulės. Jei esate per daug susirūpinusi dėl spuogų ir paraudimo, naudokite tamsintą drėkinamąjį kremą ant saulės kremo, kad išlygintumėte odos atspalvį.

Saulės akiniai ir miela plataus krašto skrybėlė taip pat gali užmaskuoti mėnesinių spuogus. Be to, atrodysite itin madinga!

Be to, patartina aktyviai judėti, norint sumažinti skausmą pilvo apačioje. Mat mankšta kartais yra geriausias gydymas nuo to, nes kūno gaminami endorfinai pakels jūsų nuotaiką ir veiks kaip natūralus skausmo malšintojas.

O jei nesinori judėti, pakelkite kojas ant paplūdimio krepšio, tai padės sumažinti skausmą. Taip pat pabandykite gulėti ant pilvo ir lėtai, giliai įkvėpti.

 

gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą