Ne  viena iš jūsų tikriausiai turite tokią draugę. Viena valgo pyragaičius, prieš eidama miegoti, ir vis tiek smunka mažiausio dydžio kelnės. Tuo tarpu kita eina miegoti tuščiu skrandžiu, norėdama išsaugoti dailią figūrą. Negana to, dar turi jėgų aktyviai gyventi. Psichoterapeuto ir psichiatro, bestselerio  „Maigrir, c’est dans la tête“ („Lieknėjimas prasideda galvoje“) autoriaus Gerardo Apfeldorfero tvirtinimu, viskas priklauso nuo merginos medžiagų apykaitos, valgymo įpročių ir jos charakterio. Savo knygoje  žinomas prancūzų psichoterapeutas ir psichiatras Gerardas Apfeldorferas analizuoja mergaičių valgymo įpročius, kurios niekada nepriauga svorio.

Anot  Gérardo Apfeldorfero, paklausus lieknų merginų, ką jos daro, norėdamos išlaikyti dailią figūrą, ko gero ne viena jų mostelės ranka, sakydamos, kad nieko nedaro.  Tačiau iš tikrųjų taip nėra. Kai kurios iš jų apriboja savo mitybą, bet tiesiog nenori to pripažinti. Kitos nesąmoningai valgo taip, kad organizmas nespėja atidėti riebalų. Apžvelkime penkis merginų tipus, kurios „niekada nestorėja“.

 

„Jameso Bondo mergina“

Ji beveik nieko nevalgo. Kavinėje ar restorane galima pamatyti ją besikapstančią žalumynų lapuose. Eidama į svečius, tokia mergina  įsimeta į rankinę dietinių sausainių, pagamintų iš sėlenų ir „šventosios dvasios“. Su arbata  ir suvalgo vieną tokį sausainėlį. Tiesiog padorumo labui. Aplinkiniai stebisi, kaip ji apskritai atranda jėgų išsilaikyti ant kojų. Jūs nežinote jos paslapties? O jis yra! Ji, kaip ir  kai kurie kiti žmonės, maitinasi daugiau ar mažiau protingai. Bet tik tada, kai niekas to nemato. Ir kartais ji, žinoma, valgo daugiau nei būtina, bet po to baudžia save  už tai griežtai apribodama dienos racioną.

Yra  ir kitas kraštutinumas – merginos, kurios viešai valgo daug ir su malonumu. Joms savęs neribojimo maistu ir lieknos figūros derinio galima tik pavydėti. Tačiau jūs nedarykite to. Nes tada, kai niekas nemato, jos kankina save griežta mityba, bet, žinoma, nė už ką neprisipažintų. Tikri slapti agentai!

Ekspertų nuomonė: „Šio tipo merginų mitybos įpročius lemia saiko ir apribojimų principų nepaisymas. Labiau žinomas kaip šūkis: „Viskas arba nieko“. Jos siekia kontroliuoti savo mitybą, bet menkiausi nukrypimai nuo taisyklių, provokuoja imtis ekstremalių priemonių. Tačiau įgrisus iki gyvo kaulo riboti save draudimais, jos nustoja varžyti save ir pradeda valgyti daugiau nei įprasta. Bet po to vėl sugrįžta prie griežtų apribojimų. Toks elgesys turi psichologinių pasekmių. Apsėstos noro būti amžinai lieknomis, jos ignoruoja savo vidinį pasaulį. Tai yra neberanda bendros kalbos su savimi, pradeda gyventi priklausomai nuo išorinio pasaulio bei klausyti kitų nuomonių.

 

Apgaudinėjanti save

„Aš taip prisišveičiau per pusryčius, kad iki vakaro nenorėsiu valgyti“, – atsako mergina į kolegės pasiūlymą paragauti jos firminį pyragą.

„Aš  namuose sočiai pavalgiau“, – sako mergina atvykusi į svečius ir vos spėjusi praverti lauko duris. Paklausius jos, susidaro įspūdis, kad ji nieko daugiau neveikia, tik sočiai valgo. Ledus šveičia kartu su vaikais, pyragaičius – su draugėmis, šokoladą – norėdama sumažinti stresą. Akivaizdu, kad ji mėgsta perdėti. Greičiausiai  šaukštas ryžių virsta ledais, o šaukštas jogurto – pyragaičiais. Jei mergina iš tikrųjų valgytų tai, kaip kalba, būtų tris kartus storesnė, nei ji iš tikrųjų yra.

Tuo tarpu niekas niekada nematė jos valgančios. Tiesą sakant, ji apgaudinėja ne tik kitus, bet ir save. Dažniausiai  – nesąmoningai, pati to nesuvokdama.

Ekspertų nuomonė: Šio tipo merginos neretai būna apsėstos lieknumo manijos ir dažnai praranda realybės jausmą. Net jei ji yra normalaus svorio, nori dar daugiau sulieknėti. Todėl šio tipo merginų artimieji ir draugai turėtų būti budrūs. Nuo šios būsenos iki  rimtų valgymo sutrikimų ir anoreksijos – tik vienas žingsnis“.

 

Šokoladų ir riešutų mėgėja

Ji nuolat ką nors kramto. Jos  kasdieniniame valgiaraštyje  – šokoladas, riešutai, datulės, džiovinti bananai ir ananasai. Tai – įžeidimas pagrindinėms dietologijos taisyklėms. Tačiau šio tipo merginos lieknumas paaiškinamas paprastu matematiniu skaičiavimu. Ši mergina niekada nesėdi prie pietų stalo, nevalgo ir vakarienės, bet „visą laiką“  ką nors kramtydama, suvartoja tą patį kalorijų kiekį, kaip ir  kad pavalgytų sočiai tris kartus per dieną.

Tiesa, nuolat ką nors truputėlį įmetant į skrandį ir kramsnojant, mergina gali sulaukti gana liūdnų pasekmių. Dėl nesubalansuotos mitybos su riebalų ir cukraus pertekliumi, jai kainuos anksčiau ar vėliau antsvoris arba rimtas negalavimas, kurį sukelia mineralų ir vitaminų trūkumas.

Ekspertų nuomonė: „Skanaus, bet nesveiko maisto mėgėja paprastai maitinasi pagal tą pačią sistemą, kaip ir gyvena. Nenori pripažinti jokių mitybos taisyklių ir metodų, ji plaukia per gyvenimą pasroviui ir gyvena dažnai chaotiškai. Nors šio tipo būtybė nėra geresnė  ar blogesnė už kitas, bet gyvenimas be taisyklių  gali privesti prie to, kad mergina taps savo mitybos taisyklių auka ir įkaite.  Ir kuo toliau, tuo sunkiau bus pradėti kitokį gyvenimo būdą“.

 

Medžiagų apykaita dirba kaip variklis

Šio tipo mergina veikia kiekvieno nervus. Nepaisant nieko, ji buvo, nori būti ir yra liekna. ​​Net jei šio tipo mergina pradėtų kimšti makaronus su bulvėmis, plaukiojančiomis svieste tris kartus per dieną, ji vis tiek būtų liekna. Apskritai šio tipo mergina gali sau leisti daug pagundų, nes jos organizmas degina tūkstančius kalorijų turbinos variklio greičiu. Paprastų moterų akyse tokios kūdos – akivaizdus neteisybės įsikūnijimas.

Todėl belieka vienintelė paguoda merginoms, kurios pagal savo genetiką linkusios kaupti riebalus – bent jau pastaruosius kelerius metus tokios būtybės laikomos grožio standartu. Prieš tai stiprioji lytis kažkodėl teikė pirmenybę modelio tipo –  liesoms merginoms.

Ekspertų nuomonė: „Merginos, kurių lieknumą lemia sudėjimas (kūno konstitucija), dažnai kenčia dėl patrauklių moteriškų formų trūkumo. Ir pastangos, kurių jos imasi, norėdamos pasitaisyti, dažnai lieka neįvertintos. Kadangi jų lieknumas yra genetiškai nulemtas, todėl belieka tik priimti ir įsimylėti savo kūną, jei nesant viliojantiems kūno išlinkimams, staiga atsirastų krūva kompleksų“.

 

Sportininkė

Su šio tipo mergina tarsi viskas ir aišku. Ši mergina mėgsta skaniai, įvairiai ir sočiai pavalgyti, nes žino, kad papildomas kalorijas ji netrukus sudegins treniruoklių salėje. Dėl to ir nepriauga svorio. Nebent raumenų pavidalu. Užtat visada pasitempusi ir stangri figūra.

Ekspertų nuomonė: „Fizinis aktyvumas yra geriausias būdas palaikyti dailią figūrą mėgstančioms sočiai pavalgyti, bet norinčioms išvengti papildomų kilogramų ar sveikatos problemų. Svarbiausia – išlaikyti mitybos pusiausvyrą. Todėl nereikia manyti, kad galite valgyti tiek, kiek telpa, jei jau treniruojatės.  Lygiai taip pat, kaip ir neturėtumėte badauti, jei staiga praleidote treniruotę. Svarbiausia yra tai, kad tiek sportas, tiek maistas teiktų malonumą“.

 

parengta pagal en.psychoscoop.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą