Molly ir Joshua santykiai sėkmingai klostėsi gana ilgą laiką, bet staiga viskas ėmė keistis. Vaikinas ėmė manipuliuoti mergina, o jos tėvai pastebėjo, kaip keičiasi jo elgesys

Baigusi vidurinę mokyklą Molly McLaren įstojo į universitetą, Sveikatos ir kūno kultūros fakultetą. Prasidėjo suaugusiųjų gyvenimas – studijos, darbas, draugai, susitikimai su vaikinais. 2016 metų vasarą mergina, pasinaudojusi vienos populiariausių „Tinder“ pažinčių programėle, norėjo tarp daugelio  susirasti savo vaikiną.  Ją sudomino  24-erių metų Joshua Stimpsono anketa, bet tada nė baisiausiame sapne nesapnavo, kad pažintis su juo baigsis tragedija.

 

Netrukus tarp jų užsimezgė draugiški ir bičiuliški santykiai

Molly užaugo Kento Grafystėje, Anglijoje. 2015 metais baigusi mokyklą Molly nusprendė stoti į Kenskio universitetą, Sveikatos ir fizinės kultūros fakultetą.  Iš pradžių jos motinai Juanai nepatiko ši idėja dėl  dukters pasirinkimo. Užtat labai buvo patenkinta tuo Molly. Mat ji daug metų turėjo virškinamojo trakto ir bulimijos problemų, su kuriomis nuolat kovojo.  Todėl stengėsi kontroliuoti ir įveikti šiuos negalavimus.

Kenskio universitetas įsikūręs  60 km. nuo Molly tėvų namų.  Čia mokosi studentai iš visų šalies kampelių.  Mergina studijuodama susirado ir draugių. Su viena jų Jennifer  susipažino artimiau ir merginos greitai atrado bendrą kalbą.  Netrukus tarp jų užsimezgė draugiški ir bičiuliški santykiai. Molly savo patrauklumu nesunku buvo susirasti draugų.  Iki šiol daugelis ją prisimena kaip šviesos spindulėlį.  Buvę jos bendrakursiai sako, kad kai ryte Molly įžengdavo į auditoriją, ji  iš karto prisipildydavo šiluma.  Mergina tryško gyvenimo džiaugsmu, buvo draugiška ir su ja buvo labai lengva bendrauti. Kaip ir dauguma studentų. Molly domino ne tik mokslai.  Mėgo pašėlti vakarėliuose, kur atkreipdavo ne vieno vaikino dėmesį. Dažnai susitikdavo su draugais po paskaitų ir kartu leisdavo laiką iškylose.

Besimokant pirmajame universiteto kurse, Molly viskas sekėsi puikiai.

Vėliau, žvelgiant iš šalies, atrodė kad viskas gerai, bet pabendravus su ja arčiau buvo galima suprasti, kad kaip ir daug jaunų žmonių, ji taip pat daug ką slepia. Pavyzdžiui, kad jaučiasi esanti nepakankamai patraukli, vadinasi, nepasitiki savo jėgomis ir jos yra žema savivertė.   Molly gana dažnai savęs neįvertindavo reikiamai, galvojo, kad  jai nepavyks ir su mokslais, bet viskas klostėsi gerai.

Nepaisant to, mergina dalijosi savo problemomis ir pasiekimais socialiniuose tinkluose. Ji net susikūrė kūno rengybos puslapį, kur tikėjosi, kad tokie pat žmonės, kaip ir ji, semsis įkvėpimo iš jos teikiamų patarimų ir rekomendacijų. Molly į puslapį aktyviai keldavo savo treniruočių grafiką ir aptarinėjo daugybę kitų svarbių klausimų.  Be mokymosi, mergina dar dirbo pusę etato pardavėja konsultante. Čia ji susipažino su  dar viena mergina, vardu Emmy ir jos tapo labai artimos draugės.  Įdomu tai, kad merginas suartino tos pačios problemos, susijusios su virškinamuoju traktu.

Nors daugumai studentų, be mokslų antroje vietoje, pirmoje buvo asmeninis gyvenimas ir santykiai, bet ne Molly. Ji stropiai ir daug mokėsi, daug skaitė, todėl net sunku buvo įsivaizduoti greta jos esantį vaikiną. Be to, Molly buvo iš tų merginų, kurios ieško kažko ypatingo, o ne vienos nakties nuotykių.

2016 metų vasarą Molly nusprendė įsiregistruoti pažinčių platformoje „Tinder“, tikėdamasi ten atrasti tą vienintelį. Tuo metu jos gyvenime buvo pakilimas, viskas sekėsi ir dabar labiausiai norėjosi sutikti tą, kuris ją pamiltų ir kurį ji mylėtų.

Netrukus jos gyvenime atsirado 24 metų Joshua Stimpsonas, kuris gyveno viso labo tik 14 km nuo jos universiteto miestelio.  Perskaičiusi jo anketą mergina suprato, kad tarp jų daug kas bendro ir ji parašė jam laišką. Susirašinėjimas tęsėsi kelis mėnesius ir lapkričio mėnesį Molly nusprendė, kad jau yra pasiruošusi susitikti su juo.  Taip prasidėjo jųdviejų santykiai.  Molly pirmiausiai mamai papasakojo apie savo gyvenimo permainas ir pasakė, kad jai klostosi viskas kuo puikiausiai. Tiesa, duktė įspėjo motiną ir dėl to, kad vaikinui yra diagnozuotas bipoliarinis sutrikimas.  Bet moteris sunerimo ir paklausė dukters, ar ji yra pasiryžusi kovoti su kito žmogaus problemomis, kai apstu savų? Bet duktė atsakė, kad tai ne kliūtis ir ji su Joshua padės vienas kitam.

Merginos artimieji suprato, kad ji greičiausiai ieškojo žmogaus, kuriam ji galėtų būti ramstis ir atrama, galėtų padėti sunkią valandą, o ne atvirkščiai. Tai buvo Molly pirmieji rimti santykiai.

 

Mergina jautėsi laiminga

Po kiek laiko mergina nusprendė, kad atėjo laikas Joshuą supažindinti su savo tėvais.

Molly mama ir tėvas pakvietė vaikiną pietums. Vyrai pakalbėjo apie futbolą, išgėrė alaus. Vaikinas buvo ramus ir kiek uždaras.

Netrukus dviejų  jaunuolių pora tapo neišskiriama. Mergina supažindino savo vaikiną  ir su daugybe savo draugų. Įsimylėjėliai  kartu ėjo ir į treniruoklių salę.  Porelė ne tik rūpinosi savo fizine sveikata, bet ir vienas kitu. Molly  net vyko specialiai į Londoną  kartu su savo vaikinu, norėdama palaikyti jį, kuris ten bėgo maratoną. Mergina jautėsi laiminga.  Joshua gana dažnai praleisdavo išeigines su Molly ir jos tėvais.  Ir net Tėvo dieną vaikinas praleido su savo merginos tėvu, o ne su savo, nors ir augo pas jį, tėvams išsiskyrus.  Mat motina persikėlė gyventi į kitą miestą, ten sukūrė naują šeimą ir retai susitikdavo su savo sūnumi iš pirmosios santuokos.

Paprastai sekmadieniais Joshua žaisdavo futbolą vietos komandos rinktinėje.  Vieną kartą Molly pasakė, kad norėtų pažiūrėti varžybas, kai jis žais.  Bet dėl nesuprantamų priežasčių Joshua niekada neleisdavo nei jai, nei jos tėvams ateiti.  Molly tai atrodė gana keistai. „Gal jis nenorėjo, kad kiti vaikinai žiūrėtų į jo merginą“, – pagalvojo ji.

Molly ir Joshua santykiai sėkmingai klostėsi gana ilgą laiką, bet staiga viskas ėmė keistis. Vaikinas ėmė manipuliuoti mergina, o jos tėvai pastebėjo, kaip keičiasi jo elgesys. Joshua  elgėsi kaip vienišas vilkas, neturintis draugų. Ir jis norėjo, kad Molly būtų tik jo ir jokių draugų. Nenorėjo su niekuo ja dalintis. Taip pat  jis nerodė noro susipažinti su naujais žmonėmis.  Vengė net parodyti  kam nors savo merginą.

Greitai universitete prasidėjo įtemptas mokymosi periodas. Mergina daug laiko skyrė mokymuisi ir dažnai likdavo namuose. Joshua pamatė, kad jo mylimoji daugiau dėmesio skiria ne jam, o mokslams.  Todėl jis vis dažniau užsukdavo į Molly namus be kvietimo ir iš anksto neįspėjęs, nors tuo metu jai reikėjo mokytis ir ruoštis egzaminams.  Vaikinas  ateidavo pas ją, tiesiog atsiguldavo ant minkštasuolio ir nieko neveikdavo.  Jam svarbu buvo tik matyti ir žinoti, ką veikia jo mergina.

Molly pradėjo varginti vaikino įkyrumas ir ji norėjo daugiau laisvės.  Be to, Joshua metė darbą ir  ji pradėjo nerimauti. Artėjo vasaros atostogos ir ji žinojo, kad turės daug laisvo laiko. Molly suprato situacijos neišvengiamumą, kad Joshua nepaliks jos ramybėje ir neleis kaip ji nori pramogauti per atostogas. Bet ji ir toliau palaikė santykius su vaikinu. Be to, Molly padėjo jam susirasti naują darbą, įkvėpė jį siekti tikslų ir matyti savo galimybes bei perspektyvas.  Mergina norėjo, kad ir Joshua būtų laimingas, kaip ir ji.

Tada Molly ir pasakė jam, kad santykiai gali būti geri, jei jie suteiks vienas kitam daugiau asmeninės erdvės. Nepaisant jau gana įtemptų santykių, mergina pakvietė Joshuą į savo šeimos šventę, kur buvo  ne tik tėvai, seneliai, bet ir kiti giminės. Jie apsistojo viešbutyje, kur netoliese ir vyko šeimos šventė. Tai buvo Molly mamos 60 metų jubiliejaus minėjimas.  Bet Joshua tarsi prilipo prie merginos, visur norėjo būti su ja, neatsitraukė nuo jos nė per žingsnį ir paskui ją sekiojo.  Vaikino elgesys, šventės įkaršty, atkreipė vis daugiau aplinkinių dėmesį.  Jis akivaizdžiai demonstravo nepasitenkinimą, kad Molly linksminosi su pusseserėmis šokių aikštelėje.  Jis sekė ją iš padilbų ir leido aiškiai suprasti, kad bus geriau, jei ji atsisėtų šalia jo. Bet Molly nereagavo į jo užgaidas.

Vakaras baigėsi pakilia nuotaika ir giminaičiai išėjo nakvoti į viešbutį.

Praėjo 20 minučių. Tėvas jau miegojo, o į mamos telefoną atskriejo SMS pranešimas.  Molly paprašė mamos ateiti į jos kambarį. Joshua elgėsi gana keistai: kišo merginai po nosimi savo telefoną, sakydamas, kad gavo pranešimą iš savo vieno draugo, jog Molly yra prasikaltusi – neištikima jam. Molly ne juokais išgąsdino Joshua svaičiojimai ir jo gana keistas elgesys.

Viena vakarą mergina pasiguodė draugėms norinti padėti Joshua, kad jis būtų gerai nusiteikęs, jaustų gyvenimo džiaugsmą, bet dabar mato, kad yra visiškai bejėgė ir nieko negali padaryti.

Dar daugiau – Molly nebenorėjo turėti su juo jokių reikalų. Mergina tą patį pasakė ir savo motinai,  kad nebeliko tų jausmų, kurie buvo pradžioje ir suprato, kad jis ne tas, kurio ji ieškojo iš tikrųjų. Bet Molly nežinojo, kaip nutraukti su juo santykius, kaip mandagiai atsakyti, neįžeidus jo.  Mergina nusprendė palaukti tinkamos progos ir padaryti tai viešoje vietoje. Taip ji jaustųsi saugi.

 

Patykojo jos automobilių stovėjimo aikštelėje

2017 metų birželio 17 dieną Molly šventė savo 23-ąjį gimtadienį su draugais bare. Oficiliai ji dar buvo su Joshua pora, bet likus kelioms dienoms iki gimtadienio, ji susirašinėjo su Joshua feisbuke ir kur jiedu ginčijosi. Joshua nekviestas atėjo į barą, kur buvo švenčiamas jos merginos gimtadienis ir kur jie vėl susiginčijo.  Mergina nebeišlaikė ir išsakė jam visas savo pretenzijas ir nepasitenkinimą. O po to pasakė, kad nutraukia su juo santykius. Joshua visiems girdint ėmė šaukti, kad ką tiktai jį paliko mergina. Molly išbėgo lauk, bet po kiek laiko ji grįžo. Jos vaikino bare nebebuvo.  Molly jautėsi laisva ir trykštanti gyvenimo džiaugsmu.

Praėjus porai dienų Molly, kalbėdama su mama, prasitarė, kad gal ir nereikėjo viešai nutraukti santykių su Joshua.  Gal vis dėlto reikėjo tą padaryti  vienu du, o ne prie visų akių.

Po to Joshua paskambino ir to paties paklausė Molly. Prašė susitikti ir dar kartą aptarti susiklosčiusią situaciją.  Skambinėjo jai, rašė SMS, bet mergina buvo įsitikinusi, kad jų santykiai baigėsi ir nesileido į kalbas. Juk ji jo nebemylėjo, Bet Joshua negalėjo su tuo susitaikyti ir pradėjo patyčių kampaniją prieš merginą socialiniuose tinkluose. Savo feisbuko puslapyje Joshua parašė bjaurius dalykus, žeminančius ir įžeidžiančius ne tik Molly, bet ir jos artimuosius. Suprantama, tikėdamasis, kad ji tai perskaitys. Vaikinas parašė, kad Molly turi problemų su narkotikais.  Mergina suprato, kad reikia kažką daryti, nes jo kliedesiai gali tuo nesibaigti.  Ji nusikopijavo visus Joshua rašytus pranešimus ir birželio 22 dieną nunešė juos į policiją, parašiusi pareiškimą jiems, kad buvo bjauriai apkalbėta ir šmeižiama. Policijos pareigūnai patarė  jai užblokuoti tą vaikiną savo telefone ir socialinių tinklų paskyrose.

Po to policijos pareigūnai patikrino Joshua Stimpsono duomenis duomenų bazėje, bet jokių nusikalstamų veiksmų nebuvo įregistruota.  Tada vienas policininkų paskambino Joshua, norėdamas pasikalbėti su juo. Bet kadangi jis negalėjo pateikti jam kokių nors kaltinimų, todėl tik įspėjo, kad jis daugiau nešmeižtų merginos. Bet Joshua šie žodžiai nepaveikė, pasakęs, kad ties tuo jis nesustos.  Molly ne juokais išsigando, o jos tėvai išplatino vaikino nuotrauką tarp kaimynų ir paprašė pranešti, jei pamatytų tą vaikiną kur nors netoli jų namų.  O kai kurie draugai – priešingai – patarė Molly neužblokuoti jo soc. tinkluose, kad ji galėtų matyti tolimesnius jo žingsnius.

Birželio 28 dieną Molly susitarė susitikti su draugais bare ir pranešė apie savo planus feisbuke.

Vakaras buvo puikus. Draugai linksminosi. Visi buvo pakilios nuotaikos,  kai netikėtai į barą įėjo Joshua su kažkokia mergina.  Nors visa tai atrodė tik sutapimas, bet Molly įsitempė, pamačiusi jį.   Vis dėlto ji užblokavo  savo buvusįjį soc. tinkluose.

2017 metai, birželio 29 diena.  Tą rytą Molly sėdo į savo mašiną ir nuvyko į sporto klubą  „PureGym“. Mergina norėjo užsirašyti naujus pratimus ir patalpinti juos į savo paskyrą soc. tinkluose.  Ji pradėjo treniruotę, kai nebuvo dar ir 10 valandos. Netikėtai salėje pasirodė Joshua, nes jis puikiai žinojo, kur ieškoti Molly. Todėl nė kiek nenustebo, pamatęs ją čia. Dabar Molly suprato, kad tai nėra atsitiktinumas.  Mergina ne juokais išsigando ir parašė draugei, ką ji pamatė sporto salėje.  Draugei patarus, Molly nusprendė paklausti paties vaikino, kodėl jis ją persekioja.  Bet vaikinas grubiai atšovė, kad tai ne jos reikalas.  Jis eina ten, kur nori. Draugės irgi prašė Molly nusiraminti  ir kad po to važiuotų tiesiai namo. Sutapimas ar ne, bet iš sporto salės  jiedu išėjo beveik vienu metu. Mergina nusprendė lukterti rūbinėje.  Po to ji išėjo į lauką ir pasuko į aikštelę savo mašinos link…

Kas vyko ten, neaišku, bet  atvažiavus greitosios  medicinos pagalbai, 11.43 val. Molly McLaren buvo konstatuota mirtis.  Merginai buvo suduoti 78 smūgiai peiliu. Daugiausiai į kaklo sritį ir krūtinę.  Policininkai nesuspėjo susisiekti su nužudytosios artimaisiais ir pranešti jiems apie dukters mirtį.  Jie sužinojo tai anksčiau iš soc. tinklų.

Išpuolio liudininkai tvirtino, kad 2017 metais birželio 29 dieną, 11.20 val. mergina sėdėjo keleivio vietoje, kai vyras ją užpuolė peiliu. Viskas įvyko per kelias minutes, o po to atvyko policija ir sulaikė 26 metų nusikaltėlį.

Teismo metu paaiškėjo, kad Joshua kenčia nuo bipoliarinio sutrikimo. Teismas ir ekspertai turėjo spręsti, ar žudikas yra pakaltinamas.  jo protingumo klausimą.

Galiausiai Joshua Stimpsonas buvo pripažintas kaltu dėl žmogžudystės. Prisiekusiųjų manymu,  psichinė negalia nebūtų leidusi jaunuoliui taip kruopščiai  ir iš anksto planuoti žmogžudystės. Iš anksto nusipirkti peilį, užsirašyti į tą pačią  sporto salę ir tykoti aukos automobilių stovėjimo aikštelėje.

„Jus jaudina tik savo jausmai. Jūs turite narcisistinį asmenybės bruožą ir esu tikras, kad nesergate asmenybės sutrikimu. Jūs esate nepaprastai egoistiškas ir bejausmis “, – sakė teisėjas Williamas.

Joshua Simpsonas  visą laikė neigė savo kaltę. Jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Vytautė Jogailaitė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą