Visi vyrai nesąmoningai mėgsta jaunesnes merginas. Taip yra dėl biologijos ir mūsų rūšiai būdingos poravimosi sistemos. Archyvo nuotrauka

Įsimylėjau 20 metų už save jaunesnę merginą ir nieko negaliu padaryti su savimi. Ar aš esu iškrypėlis?

                                                                                                    Viktoras

 

Sąvoka „iškrypimas“ yra vertinama ir neturėtų būti vartojama, nes ji yra neigiama ir tarnauja kaip niekinimas. Pavyzdžiui, yra šios iškrypimo formos: pedofilija, hebofilija, ephebofilija, taip pat andro- ir ginekofilija.

Tiesą sakant, viskas priklauso nuo merginos amžiaus. Jei ji dar paauglė, tai atrodo kaip pedofilija. Jei jai yra daugiau nei 18 metų, tai yra ji jau pilnametė, tai nieko blogo. Nors jei merginai tik 18–19 metų, jos tėvai gali labai agresyviai reaguoti į jūsų santykius. Bet dar kartą kartoju, kad jei mergina jau pakankamai subrendusi, tai jūsų santykiuose nėra nieko blogo (jei, žinoma, jie yra savanoriški). Tai yra vyro ir moters santykiai! Ir tokiu atveju jūs tikrai nesate iškrypėlis!

„Iškrypėlis“ tik tuo atveju, jei mergina nesubrendusi. Visiškai natūralu, kad jaunatviškas kūnas yra patrauklesnis. Ne vienam vyrui taip pat patrauklu  merginos naivumas, patirties nebuvimas,  smalsumas, gyvumas. Tai taip pat nėra nieko nenormalaus.

Kitas dalykas – nemaža dalis žmonių į tokius santykius žiūri kreivai. Įtariama, kad mergina palaiko su gerokai vyresniu vyru santykius iš išskaičiavimo ir naudos sau arba  gali būti ir priverstiniai santykiai. Ir, žinoma, mažai tikėtina, kad tokie santykiai gali būti ilgalaikiai ir stabilūs.

Kita vertus, didelis amžiaus skirtumas neišvengiamai sukelia daugybę problemų, ir vyras turėtų būti pasirengęs tam, kad jų bendra laimė gali trukti neilgai…

Įsimylėjimas ir meilė kaip jausmas nėra iškrypimas. Jei jums patogu ir malonu gyventi su šiuo jausmu ir tuo pačiu nepažeidžiate pačios merginos ribų, tai, mano nuomone, čia nėra jokių problemų.

Žinia, pagal įstatymą baudžiama, jei vyras palaiko intymius santykius su pilnametystės nesulaukusia mergina ir todėl, kad amžius stipriai veikia fiziologinį ir psichologinį vystymąsi. Nors kartais  prieinama iki kraštutinumų: išeina, kad 17 metų žmogus vis dar yra vaikas, todėl reikia su juo  ir atitinkamai elgtis,  o būdamas 18 metų jis jau tampa suaugęs ir „prieinamas“. Tikrovėje, žinoma, taip nėra.

Svarbu suprasti, kad amžiaus apribojimai įstatyme buvo įvesti ne veltui. Laikotarpis nuo 12 iki 17 metų yra paauglystė. Paaugliai, skirtingai nei suaugusieji, dar nemoka objektyviai įvertinti to, kas vyksta, riziką, pasekmes. Keičiasi jų savivertė, formuojasi pasaulėžiūra, hormonų lygis sukelia stiprų emocionalumą. Šiame amžiuje įvyksta daug pokyčių, ir visa tai galima apibendrinti taip – paauglys virta suaugusiu. Jei suaugęs vyras galvoja apie seksualinius santykius su paaugle, jis turi suprasti, kad paauglė santykius, seksą, save , vyrą ir  visą pasaulį apskritai suvokia kitaip. Todėl paauglės seksualinė patirtis su suaugusiuoju gali būti labai traumuojanti: neigiamai paveikti savivertę, iškreipti požiūrį į santykius.

aip rezultatas: jei mes kalbame apie seksualinio intymumo troškimą, tai draudžiama dėl priežasties – tai būtina suprasti.

Žinoma, niekas nedraudžia mylėti nepilnametę, bet reikia elgtis su ja kaip su dukra. Nors klausime ir neužsiminta apie seksualinio pobūdžio veiksmus, bet tikriausiai jie taip pat turimi omenyje.   Taigi, iškrypėlis yra tas, kuris šiuos veiksmus parodo nepilnamečių atžvilgiu. Meilė – tai sugebėjimas duoti, padaryti žmogų laimingą, juo rūpintis, nėra iškrypimas.

Jei mergina yra suaugusi, jei nesielgsite prieš jos norus ir interesus, tada jūsų meilėje nėra nieko nenormalaus ir kenksmingo.

Visi vyrai nesąmoningai mėgsta jaunesnes merginas. Taip yra dėl biologijos ir mūsų rūšiai būdingos poravimosi sistemos. Merginoms – priešingai – patinka vyresni vyrai,  kurie pasiekė tam tikrą socialinės hierarchijos lygį ir  yra viskuo apsirūpinę. Vyrams patinka jaunesnės merginos – jos yra vaisingesnės nei brandžios, imlesnės, turi mažiau genų klaidų ir dėl to didesnė tikimybė susilaukti  sveikų palikuonių su jauna mergina.

Vyriškos smegenys pasąmonės lygmenyje tai supranta ir gamina lytinius hormonus, matant jauną ir prieinamą horizonte, kuri „atpažino vyro genus“ ir nevengia poravimosi. Juk patelių išlikimas priklauso nuo to, kaip ji sėkmingai susieja išteklius su aukšto statuso patinu. O vyriškų genų išlikimas ir pasiskirstymas priklausė nuo jo statuso gentyje, socialinės padėties ir išteklių. Bet patelėms senstant, jų socialinė padėtis „krenta“, o patinų – priešingai, „padidėja“. Ir kiekviena lytis nori sau idealios poros.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą