Kita vertus, galbūt savo spontaniškomis asmenukėmis jis nori pasipuikuoti ar tiesiog sukelti jumyse kokią nors reakciją. Archyvo nuotrauka

Su vaikinu bendrauju dvejus metus. Jam 26 metai, tačiau niekada nebuvo vedęs, neturi vaikų. Santykiai neperžengia draugystės ribų. Nepaisant to, kad gyvename netoli vienas nuo kito, jis vengia bendrauti akis į akį, tačiau yra aktyvus virtualiai. Dažnai be aiškios priežasties siunčia man asmenukes. Be parašų ir komentarų. Net nebežinau kaip reaguoti. Ar toks elgesys gali būti laikomas normaliu, ar už jo slypi patologija?

 

                                                                                                  Irma, 20 metų

 

Jei patologija būtų slepiama už kiekvienos asmenukės iš socialinių tinklų, būtų laikas skambinti pavojaus varpais ir apsilankyti konsultacijoje pas psichoterapeutą.

Ką tiksliai reiškia patologija, kai klausiate apie savo draugą? Galbūt per dvejus jūsų pažinties metus, be jo asmenukių, jus įspėjo dar kažkas? Kas jo elgesyje ir susirašinėjimuose kelia jums klausimų? Kodėl jis vengia susitikimų akis į akį? Tikriausiai jam užtenka virtualaus bendravimo ir nenori trumpinti atstumo. Galbūt jam patinka paviršutiniškai bendrauti su daugybe žmonių, nesigilinant į santykius.

Kita vertus, galbūt savo spontaniškomis asmenukėmis jis nori pasipuikuoti ar tiesiog sukelti jumyse kokią nors reakciją. Galima tik stebėtis, kodėl jis taip elgiasi. Klausimas, kas jus laiko.

Rašote, kad nežinote, kaip reaguoti. Kas tiksliai jus glumina? Ar jūsų draugas neturi jokios akivaizdžios priežasties siųsti jums savo nuotraukas? Taigi, parašykite jam apie tai.

Kas trukdo jums tiesiogiai užduoti jam klausimą: ką jis turėjo omenyje, kai atsiuntė jums kitą asmenukę? Ką tuo norėjo pasakyti? Lengviausias būdas yra jo apie tai paklausti.

O jei esate drovi, tada kyla klausimas, kokio lygio yra jūsų santykiai. Iš jūsų laiško galima spręsti, kad esate draugiška. Tada kas jums yra draugystė? Draugai dažniausiai nedvejodami užduoda vienas kitam įvairiausių klausimų. Be to, tam yra akivaizdi priežastis.

Kodėl apskritai bendraujate su šiuo žmogumi? Ko jūs tikitės iš šių santykių? Ir ar verta ko nors iš jų tikėtis? Jeigu jūs nuspręsite, kam skirta ši virtuali pažintis, tuomet bus daug lengviau atsakyti į jo žinutes ir nuotraukas.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą