Kalbant apie emocijas, santykiuose su „neišsiskiriančiu žmogumi“, jų tikrai netrūks! Ir nebūtinai teigiamų. Kai kas laikosi tokių santykių dėl to, kad tokias poras įpainiojusios tiesiog meksikietiškos aistros (iš tikrųjų „meilės“ trikampiai) jaudina ne ką prasčiau nei narkotikas. Archyvo nuotrauka

Aš trejus metus susitikinėju su vyru, mes mylime vienas kitą. Tačiau jis negali pamiršti  savo buvusiosios. Jis jau seniai žada, bet nedrįsta to padaryti. Jis sako nežinantis, kas jį stabdo. Gal jis bijo viską prarasti arba viską pradėti iš naujo. Išsiskyrimas neveikia, vis tiek grįžtame vienas prie kito. Galbūt ji (buvusioji) padės jam apsispręsti. Jis prašo pagalbos, bet nežinau, kaip  jam padėti.

 

                                                                                   Meilės trikampio auka

 

Turite sukurti situaciją, kurioje jis turės priimti sprendimą

Prieš padėdami priimti sprendimą, svarbu suprasti, kad tokioje situacijoje galite kalbėti tik už save. Akivaizdu, kad mergina nori būti su šiuo vyru. Ji galvoja, ieško sprendimo, išeities iš situacijos. Bet ką jis daro? Jis sukuria pasimetusio, neryžtingo žmogaus įspūdį. Tai tikrai įmanoma. Tačiau taip pat įmanoma situacija, kad viskas jam tinka taip, kaip yra.

Faktas yra tas, kad jis tiesiog nieko nedaro, kažko laukia ir sako: „Kažkas mane stabdo“.

Ši pozicija yra naudinga ir patogi: jis gauna tai, ko jam reikia, būdamas tiek šalia jūsų, tiek, tikėtina, ir kartais šalia savo buvusiosios. Jei tie kiti santykiai jam netiko, jis negalvotų apie ją. Žmogus eina ten, kur geriau, iš kur blogiau. Ne atvirkščiai.

Kaip galima padėti jam priimti sprendimą šioje situacijoje?

Atsižvelgiant į vyro prigimtį, turite sukurti situaciją, kurioje jis turės priimti sprendimą. Akivaizdu, kad jis patenkintas tuo, kas vyksta. Taigi, kodėl jis turėtų kažką keisti? Su juo viskas gerai.

Vadinasi, jums reikia  kurį laiką nesimatyti su juo, bendrauti per atstumą. Jis turės laiko suprasti, kad praranda jus ir kad jūs nebesate pasirengusi tęsti santykių tomis pačiomis sąlygomis.

Ir jis supras: „Taigi, aš ją prarandu. Kažką reikia padaryti. Su kuria turėčiau likti?“.

Jis gali jus pasirinkti. Arba  gali ir pasakyti: „Žinai, atsiprašau, bet nusprendžiau grįžti pas ją“.

Tai yra tiesos momentas. Tačiau daugelis  merginų ir moterų bijo tai padaryti. Todėl jos toliau išgyvena dėl netikrumo, nerimauja,  jaučia įtampą, nes nežino, kas bus rytoj. Tokiuose santykiuose baisi pabaiga yra geriau nei nesibaigiantis siaubas. Negalite švaistyti savo brangaus laiko tokiems santykiams – niekas jų jums niekada negrąžins.  Turi būti vienas iš dviejų: arba taip, arba ne.

Prie ko galiausiai veda santykiai su „nepakankamai išsiskyrusiu“ vyru.  Pagrindinės problemos, kurias moteris gali turėti iš santykių su „nepakankamai išsiskyrusiu“, sąlyginai gali būti sugrupuotos į laikas, pinigai ir, žinoma, emocijos bus negrįžtamai išeikvotos.

Sakoma, kad nėra nieko pastovesnio už laikinus sunkumus. Ir jei mergina anksčiau nebuvo susidūrusi su tokia situacija ir neįsivaizduoja, kad išsiskyręs, o juo labiau  pusiau išsiskyręs vyras gali turėti stiprų emocinį prisirišimą prie buvusiosios, tai kurį laiką ji gana nuoširdžiai galvoja, kad tai praeis, kai ji ilgesnį laiką bus su šiuo vyru.   Be to, kartais ji visus šiuos kriterijus sau kelia nuosekliai, o ne taip, kad per metus gali tikėtis, kad jis pakeis požiūrį ir emocinis prisirišimas prie buvusiosios išnyks metams, net dešimtmečiams. Ši mintis jai atrodo net tikra, logiška. Bet kažkodėl jos santykiuose taip nebūna, o svajonė, kad vyras bus visiškai su ja, pasirodo kaip vaivorykštė, prie kurios gali bėgti, bet niekas jos dar nepasiekė ir nepalietė.

Šiuo atžvilgiu prasminga užduoti keletą svarbių klausimų:

Ar vyras gyvena su jumis?

Ar planuojate ateitį kartu?

Ar pasiūlė santuokos datą?

Jei jis nesiima jokių veiksmų ir poelgių, kurie atitinka visus aukščiau išvardintus dalykus, išvada peršasi savaime.

 

Galėsite vėl užsidirbti, bet  niekada negalėsite atkurti prarastų gyvenimo metų

Iš karto paaiškinsiu, kad po žodžiu pinigai vėliau tekste turėsiu omenyje bet kokias materialines vertybes. Atitinkamai, pinigai čia yra ir merginos/moters namuose vyro pirktas maistas, ir dovanotos gėlės ir taip toliau. Beje, moters tvarkymas namuose ir maisto gaminimas vyrui – irgi pinigai. O laikas, beje…  Ačiū Dievui, pinigus ne visais atvejais moteris praranda tokiuose santykiuose. Dažniau jie prarandami netiesiogiai.

Pasitaiko, kad dėl tokio vyro draugystės mergina gauna dar daugiau pinigų. Čia svarbu suprasti, kad jei yra daugiau pinigų ir dėl to moteris negauna visavertės šeimos, tai dažnai nutinka taip, kad jai už tai neapmokama jokia pinigų suma. Na, ir jūs turite atsiminti, kad pinigai yra įgyta sąvoka ir, jei juos praradote, galite jų vėl užsidirbti, bet negalėsite atkurti prarastų gyvenimo metų.

Pagrindinis būdas moteriai tokiuose santykiuose prarasti pinigus yra gyventi kartu ir ilgą laiką su tokiu vyru, kuris lyg ir yra išsiskyręs, bet kažkas jį laiko su buvusiąja ir kažkodėl nieko nesiūlo ir nekalba apie bendrą ateitį.  Tai yra, gyventi su juo nesusituokus.

Čia viskas gali baigtis tuo, kad per bendrą gyvenimą be vedybų jie gali daug ką įsigyti, bet kai jis galiausiai nuspręs grįžti pas buvusiąja, gali paaiškėti, kad viskas priklauso jam, o  kartu su juo gyvenusi naivi  mergina neturi teisės to reikalauti.

Atitinkamai, jūs turėtumėte labai rimtai pagalvoti, kai iš vyro išgirsite, kad jis dar nepasiruošęs tuoktis. Žinoma, mes kalbame ne apie pirmąsias tris pažinties dienas, o apie tai, kad jūs jau gana ilgą laiką palaikote santykius.

Kalbant apie emocijas, santykiuose su „neišsiskiriančiu žmogumi“, jų tikrai netrūks!  Ir nebūtinai teigiamų. Kai kas laikosi tokių santykių dėl to, kad tokias poras įpainiojusios tiesiog meksikietiškos aistros (iš tikrųjų „meilės“ trikampiai) jaudina ne ką prasčiau nei narkotikas. Be to, gali atsirasti tiesioginė priklausomybė nuo tokių santykių su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Turiu omenyje santykių partnerio atitraukimą nuo priklausomybės ir būtinybę kartais rimtai psichologiškai padirbėti. Pirmiausia norint ištrūkti iš šių santykių, o po to atsigauti juos palikus.

Čia reikia pastebėti, kad net ir gavusi daug materialinės naudos iš vyro tokiuose santykiuose, mergina ar moteris gali daugiau išleisti bandydama išgydyti savo sielą nuo sunkių emocijų. Šis gydymas gali būti kelionė pas psichologą, kurio paslaugos ne iš pigiųjų.

Jei jūsų  mylimasis negali  galutinai išsiskirti su buvusiąja, ką tai reiškia jums asmeniškai?

Verta pabrėžti, kad kuo giliau mergina įsitrauks į tokius santykius, tuo daugiau jai prireiks laiko, susitikimų su psichologu, kad išspręstų savo problemą. Ir tuo mažesnė tikimybė, kad jai tai bus sėkmingas sprendimas. Na, o jūs, mieli skaitytojai, tikiuosi, nemanote, kad psichologai yra angelai ar net dievai, išsiųsti iš dangaus į žemę? Psichologai yra žmonės, kurie padeda ten, kur gali padėti. Čia nėra laimės garantijos.

Galite padiskutuoti apie tai, ką čia parašiau, galite su kažkuo nesutikti ir ginčytis. Būtų malonu, jei tie, kurie yra susipažinę su šia problema, parašytų komentaruose.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą