Problema iškyla tada, kai mergina visai nenori mylėtis, bet ji pasąmoningai galvoja, kad jo meilę reikia kažkaip „nusipelnyti“, neleisti vargšeliui mirti iš „bado“. Archyvo nuotrauka

Priklausomai nuo paros meto, artumas suteikia ypatingų privalumų! Žinia, intymumas – ne tik malonus laiko praleidimas. Seksas stiprina imuninę sistemą, gerina kraujotaką, mažina kraujospūdį, infarkto ir demencijos riziką. Jis gali susidoroti net su galvos skausmu. Bet tai dar ne viskas!

 

Seksas su partneriu yra daug naudingesnis miegui nei masturbacija

Seksas prieš miegą padeda geriau atsipalaiduoti ir atsitraukti nuo neramių minčių. Seksualinis susijaudinimas keičia hormonų koncentraciją. Kitaip tariant, mažėja kortizolio, streso hormono, kiekis. O hormonų, kurie pakelia nuotaiką: oksitocino, serotonino ir endorfinų, daugėja!

Seksas apskritai gerina miego kokybę. Daugeliu atžvilgių tai vėlgi yra meilės hormono – oksitocino – nuopelnas. Normalizuoja kvėpavimą ir širdies ritmą, pailgina miego trukmę. Tyrime, paskelbtame leidinyje „American Journal of Physiology, miego apnėja sergantiems pacientams buvo skiriamos nedidelės oksitocino dozės ir pastebimai pagerėjo miego kokybė.

Kiti veiksniai, tokie kaip padidėjęs prolaktino kiekis po orgazmo ir fizinis nuovargis, taip pat padeda greičiau užmigti.

Pastebėtina, kad seksas su partneriu yra daug naudingesnis miegui nei masturbacija. 2019 metais mokslininkai apklausė 778 žmones ir išsiaiškino, kad reguliariai užsiimant seksu su partneriu miego kokybė pagerėjo 71 proc. respondentų, o greičiau užmigo 62 proc. Masturbuojantis šie skaičiai buvo atitinkamai 48 proc. ir  45 proc.

Miego kokybė dar labiau veikia seksualinį potraukį. Tyrėjai apklausė 171 moterį ir nustatė, kad tik viena papildoma miego valanda reikšmingai sustiprino seksualinį geismą 14 proc. respondenčių.

Kitas tyrimas parodė, kad vyrų, kurie miegojo mažiau nei penkias valandas per naktį, buvo mažesnis testosterono lygis, o tai, paprastai, lemia libido sumažėjimą.

 

Seksas yra puikus rytinės mankštos pakaitalas

Tuo tarpu seksas ryte – nuo 4 iki 8 val. testosterono – vyriško lytinio hormono – koncentracija vyrams būna didžiausia, todėl erekcija trunka ilgiau. Jei pora nerimauja dėl trumpo sekso, turėtų skirti vienas kitam laiko anksti ryte.

Padeda pabusti. Seksas yra puikus rytinės mankštos pakaitalas, kadangi padeda pabusti ir jaustis žvaliais. Beje, 30 minučių malonumas lovoje sudegina 130 kalorijų vyrams ir 90 kalorijų moterims. Nepavargsite, bet tikrai nudžiuginsite vienas kitą. Be to, seksas, kaip ir bet kokia fizinė veikla, gerina kraujotaką. O intymumas, kurio kulminacija yra orgazmas, dar labiau sustiprina smegenų kraujotaką, o tai teigiamai veikia ir produktyvumą.

Gal merginoms ši žinia ir nelabai patiks, bet, kaip sakoma, dainos žodžių neišmesi. Taigi, rytinis seksas žadina apetitą. Tai reiškia, kad  besimylint išalksite, vadinasi, teks gerai pavalgyti prieš išeinant iš namų. Tokiu būdu, jūs tikrai gausite pakankamai energijos ir išgelbėsite skrandį nuo gastrito.

Žinia, viskas priklauso nuo spermos kokybės. Ryte joje yra daugiau spermatozoidų, o pastarieji, paprastai, būna judresni ir atkaklesni. 1995–2015 metais Ciuricho universitetinės ligoninės mokslininkai išanalizavo daugiau nei 12 tūkst. spermatozoidų mėginių ir nustatė, kad daugiausiai spermatozoidų buvo rasta mėginiuose, paimtuose 7:30 val. Jie taip pat pažymėjo, kad pavasarį ir vasarą spermos kokybė buvo aukštesnė.

Tačiau vakarinis seksas yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie dažnai patiria stresą, sunku užmigti ir  pastai išsimiega. Kitas pranašumas – suteikia galimybe mėgautis seksu neskubant, džiaugtis vienas kito artumu, galų gale galima daug laiko skirti preliudijos glamonėms.

Užtat seksas ryte užtikrina, kad žmogus bus produktyvesnis darbe ir padidina pastojimo tikimybę.

Tačiau neturėtumėte mylėtis pagal grafiką! Svarbu atsižvelgti į partnerio norus ir pageidavimus, mokėti rasti kompromisus. Anksčiau rašėme apie tai, kaip ir kodėl reikia kalbėti apie seksą.

Ir, žinoma, pats procesas visada turėtų teikti malonumą. Jei lytinio akto metu ar po jo jaučiate skausmą, deginimą, kraujavimą ar kitus simptomus, kreipkitės į gydytoją.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą