Taigi, pirmasis pasimatymas visų pirma yra susitikimas su savimi. Tai reiškia, kad pirmieji pasimatymai – tai dar ne santykiai su kitu žmogumi, o susidūrimas su savo vidiniais procesais: baimėmis, viltimis, kompleksais, šeimos scenarijais. Archyvo nuotrauka

Pirmasis pasimatymas – situacija, kai pats gyvenimas kviečia palikti mums įprastus socialinius vaidmenis ir įsijungti į naują žaidimą. Kodėl vaikinai ir merginos skirtingai vertina jos scenarijų?- rašo psychologytoday.com.

 

Paprastai vyras ne iš karto siekia sužinoti apie merginą kuo daugiau

Merginos įdeda daug pastangų, pirmiausiai norėdamos susirasti joms labiausiai tinkamą aprangą. Jos nori pateikti save palankiausioje šviesoje ir tuo pačiu pabrėžti, kad žengia koja kojon su laiku. Tačiau vaikinai dažniausiai būna prastai informuoti apie mados tendencijas.

Tačiau, jei merginos įvaizdis nesiejamas su moteriškumu, vyrui sunkiau įsitraukti į romantišką žaidimą. Tokiais atvejais greičiausiai jis  nė neprisimins, ką vilkėjo mergina. Atmintyje išliks tik moteriškumo, grožio, ramybės ir pasitikėjimo savimi buvimas ar nebuvimas. Aišku, jei šias savybes pavyks pabrėžti padedant drabužiams, tai padės įvertinti ją įvertinti kaip moterį, su kuria norisi tęsti bendravimą.

Todėl kuo glaustesnė  bus jos apranga ir aksesuarai, tuo didesnė tikimybė, kad toks pasirinkimas patiks jos partneriui. Taip yra todėl, kad paprastas suknelės kirpimas (renkantis ilgą palaidinę prie kelnių taip pat pabrėš moteriškumą) neatitrauks nuo pagrindinio dalyko – savęs.

Paprastai vyras ne iš karto siekia sužinoti apie merginą kuo daugiau. Po pirmojo pasimatymo jis greičiausiai pastebės, kaip jautėsi su nauju draugu. Mergina, atsakydama į panašų klausimą, papasakos daug daugiau, pažymės savo profesiją, paklaus, ar jis buvo vedęs ir ar turi vaikų. Moterys  paprastai linkusios sužinoti daugiau praktinės informacijos, o vyrai daugiau dėmesio skiria emociniams įspūdžiams.

Psichologų tvirtinimu, iš dalies taip yra dėl to, kad moteris lengviau susidoroja su daugiafunkciniais ir bendravimo iššūkiais.  Ji sugeba įvertinti emocinę nuotaiką: vyro požiūrį ir jausmus. O tuo pat metu moteris įvaldo racionalią sferą, bando atsakyti į praktinius klausimus.

Pačioje santykių pradžioje vyrai labiau linkę gyventi „čia ir dabar“, mėgaudamiesi tik bendravimu. Jie nepasirengę, kaip moterys, šokti į priekį ir svajoti apie ateitį: laimingas laikas po vienu stogu, kelionės, šuo ir rausvais skruostais vaikai.

Anot psichologų, svajonėse nėra nieko blogo, tačiau merginai svarbu pajusti skirtumą tarp fantazijų ir įkyraus mąstymo apie bendrus ateities planus. Pastarasis dažnai rodo bandymą suvaldyti situaciją ir yra neurotinis simptomas, kuris neleis santykiams vystytis sveikai.

Vyras greičiausiai nepradės galvoti, ką gali reikšti tas ar kitas moteriškas žodis ar žvilgsnis. Užtenka tik pajusti, kad jam gera su mergina, kad kiltų noras pakviesti  ją į antrą pasimatymą. Mergina, daugiau dėmesio skirdama detalėms, gali prisiminti visus susitikimo niuansus

 

Vienas reikšmingiausių skirtumų – požiūris į pokalbio temas

Psichologai sako, kad vyrų smegenys labiau būna sutelktos į  ne tokių svarbių ir antraeilių užduočių sprendimą. Todėl į neverbalinio bendravimo subtilybes – gestus, žvilgsnius, veido išraiškas – jie dažnai neatsižvelgia. Vyrams tai tik papildomi niuansai, kurių patikimumu jie, skirtingai nei moterys, nėra įpratę pasikliauti.

Vienas reikšmingiausių skirtumų – požiūris į pokalbio temas. Merginos gali kalbėti ir klausytis apie draugus ar šeimą, ypač vertindamos tai, ką ir kaip pasakė istorijos veikėjas. Istorijos apie žmones, kurių nepažįsta, vyrams atrodo labai nuobodžios.

Anot psichologų, bet pati didžiausia klaida yra iš karto kalbėti apie sunkumus, kuriuos vis dar išgyvena mergina  dėl savo buvusio partnerio.  Vyro meilė yra diadiška, tai yra, ji nereiškia „trečios nereikalingos“. Todėl klausydamas tokius merginos pasakojimus, jis supranta, kad gali neišvengti  meilės trikampio galimybės, todėl vengs santykių su ja.

Taigi, pirmasis pasimatymas visų pirma yra susitikimas su savimi. Tai reiškia, kad pirmieji pasimatymai – tai dar ne santykiai su kitu žmogumi, o susidūrimas su savo vidiniais procesais: baimėmis, viltimis, kompleksais, šeimos scenarijais. Vėliau atrandame sau partnerį, tačiau kol kas mūsų susidomėjimą daugiausia lemia tai, kiek jis mums patinka. Ar jis atskleidžia tai, kas mums mumyse svarbu ir brangu? Ar esame pasirengę susidurti su nauja patirtimi? Posakis „vyras myli akimis“ pagrįstas tuo, kad jis nesąmoningai lygina savo naują pažįstamą su savo viduje esančio idealaus objekto įvaizdžiu. Šis įvaizdis atitinka jo sielos arba jo paties antrosios pusės – moters įvaizdį. Psichologiškai suaugęs ir socialiai įsitvirtinęs vyras pirmiausia sieks emocinio rezonanso su moterimi.

Juk meilės gyvenimas suteikia šansą tobulinti tą asmenybės pusę, kuri dažniausiai mažai dalyvauja socialinėje vyrų veikloje. Paprastai, jei pirmasis pasimatymas mūsų „neužkabins“, į antrąjį neisime. Todėl ji yra išskirtinės svarbos, nors ir negarantuoja laimingos visos istorijos pabaigos. Tai tik pretekstas parodyti tai, ką turime geriausia – kūrybiškumą, spontaniškumą, norą pažvelgti į save iš naujos perspektyvos.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą