Ką daryti? Ar galima ji padaryti vėl normaliu?

                                                                                          paauglio mama

 

Daugelis tėvų nerimauja, kad jų vaikai nėra tokie kaip dauguma, tai yra „nenormalūs“. Lytinės tapatybės ir seksualinės pirmenybės klausimai yra vieni iš labiausiai nerimą keliančių dalykų tiek tėvams, tiek jaunimui. Manoma, kad pasaulyje apie 4 proc. žmonių, kurie nori turėti lytinių santykių su tos pačios lyties žmonėmis. Paauglystėje lyties identifikavimo klausimas tampa ypač aktualus – tai yra amžius, kai jaunas vyras atsako sau į daugelį klausimų: kas aš esu, kodėl aš toks? … Beje, sprendžiant iš daugelio tyrimų rezultatų, paaiškėja, kad beveik 80 proc. jaunų vyrų ir 50 proc. merginų patiria homoseksualų patirtį būdami paaugliai. Tiesiog pabando iš smalsumo. Tada daugelis perauga ir net pamiršta, išstumia tokius eksperimentus apskritai iš savo atminties.

Psichologai ir biologai vis dar negali tiksliai įvardyti priežasčių, kodėl žmogus tampa homoseksualiu. Viena iš priežasčių – tėvo nedalyvavimas atžalos auklėjime ir labai stipri, valdinga mama. Be to, Freudas savo darbe apie Da Vinčį rašė, kad per artimas sūnaus prisirišimas prie motinos nesuteikia jam galimybių atkreipti savo libidinalų potraukį kitų moterų atžvilgiu.

Ar galima vėl padaryti savo sūnų „normaliu“? Geriau su psichologu išsiaiškinti, kas yra normalu ir nenormalu jūsų sūnui. Be to, jums gerai tai išsiaiškinti atskirai, o jei šis klausimas taip pat kelia nerimą jūsų sūnui, tada jis taip pat. Ir jei tai yra seksualinė orientacija, kurioje jaunuolis  jaučiasi patogiai ir natūraliai, tada jo pasirinkimas turi būti priimtas.

Žodžiu, mylėkite jį ir priimkite tokį, koks jis yra.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą