Sumažėjęs testosterono kiekis vyrams bei estrogenų kiekis moterims arba prolaktino koncentracijos padidėjimas kraujyje – visa tai gali būti susilpnėjusio lytinio potraukio priežastis. Archyvo nuotrauka

Visuomenėje sekso tema buvo tabu tūkstančius metų, tačiau dvidešimt pirmojo amžiaus pradžioje žmonija apie seksą pradėjo kalbėti jau laisviau. Seksualinės praktikos, pozos, sekso žaislai…

Ir vis dėlto šioje srityje vis dar yra uždraustų kampelių. Viena jų – intymumo trūkumas meilės akivaizdoje. Kodėl taip nutinka?

 

Intymumo troškimas pamažu silpsta

Žmogaus libido yra kintantis dalykas. Jei paaugliai yra hiperseksualūs, tai vyresnio amžiaus žmonės, atvirkščiai, beveik neturi seksualinio potraukio. Visą gyvenimą intymumo troškimas cikliškai silpsta, vėliau didėja, ir tai yra natūralūs svyravimai. Todėl nepradėkite iš karto ieškoti problemos ten, kur jos gali ir nebūti. Kai kurie žmonės visiškai nejaučia seksualinės traukos, ir tai taip pat yra normalu..

Žinoma seksologijos srities tyrinėtoja Emily Nagoski rašo, kad svarbus ir kontekstas – išorinės aplinkybės ir nuotaika. Kitaip tariant, tas pats kontekstas skirtingu metu arba kursto norą, arba jį slopina. Pavyzdžiui, tai gali būti kompleksai dėl išvaizdos pokyčių, įtampa, stresas – visa tai apima mūsų smegenų „stop sistemą“, per kurią neprasiveržia seksualinio susijaudinimo impulsai.

Atskirai verta paminėti lytinių organų nesutapimą – reiškinį, kai žmogus jaučia intymumo troškimą, tačiau lytiniai organai į tai nereaguoja – arba atvirkščiai.

Vyrams, remiantis tyrimais, lytinių organų suderinamumas (tai yra atitikimas tarp potraukio seksui ir lytinių organų atsako) siekia 50 proc., o moterų –  vos 10 proc.

 

Paūmėjus kuriai nors lėtinei ligai

Ne mažiau svarbi intymaus gyvenimo stokos priežastis: sveikatos problemos. Kai kurie jų yra akivaizdūs ir nesusiję su seksualine sfera. Pavyzdžiui,  paūmėjus kuriai nors lėtinei ligai. O moterims taip dažniausiai nutinka dėl pokoitalinio cistito.

Sergant kai kuriomis šlaplės patologijomis, cistitas atsiranda net po burnos ar rankų glamonių – nenuostabu, kad moteris vengia intymumo!

Tuo tarpu patologijos, kurios nėra iš karto matomos, yra daug pavojingesnės. Tai apima hormonines problemas.

Sumažėjęs testosterono kiekis vyrams bei estrogenų kiekis moterims arba prolaktino koncentracijos padidėjimas kraujyje – visa tai gali būti susilpnėjusio lytinio potraukio priežastimi.

Taip pat neturėtume pamiršti ir naujojo dvidešimt pirmojo amžiaus maro – depresijos, kuri daro nepaprastai didelę įtaką ne tik žmogaus seksualiniam potraukiui, bet intymiam gyvenimui apskritai.

 

šeimos gydytoja Rasa Jomantienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą