Kalbant apie vaikinus, reguliarus seksas yra tikrai svarbus vyrų sveikatai, tačiau ne visada įmanomas. Todėl masturbacija, be malonių pojūčių, padeda vyriškai lyčiai išvengti daugybės ligų. Archyvo nuotrauka

Pasitenkinimas savimi yra įprasta ir pati paprasčiausia seksualinė praktika, kuri vis dėlto įgavo tokių mitų, kad plaukai stoja piestu! Straipsnio nauda ta, kad kiemo pasakos jau seniai nugrimzdo į užmarštį, o malonumo tabu panaikintas. Atėjo laikas išsiaiškinti, kodėl masturbacija rimtai rekomenduojama depresijos prevencijai, o Kinijoje pardavinėjamos specialios pirštinės, skirtos intymiems reikalams – tai yra savipasitenkinimui.

 

Po gero pasitenkinimo savimi traukia su kuo nors susipažinti ir flirtuoti

Pirmiausia masturbacija  naudinga tu, kad ji teigiamai veikia sekrecijos funkciją Vienas iš teigiamiausių poveikių, be jokios abejonės, yra hormonų, tokių kaip dopaminas – dar žinomas kaip „laimės hormonas“, kuris ir verčia jaustis tikrai gerai. Endorfinas taip pat teigiamai veikia organizmą, mažina nerimą ir pašalina įtampą. Oksitocinas arba „meilės hormonas“ yra pagrindinė priežastis, kodėl po gero pasitenkinimo savimi traukia su kuo nors susipažinti ir flirtuoti. Testosteronas, neatsiejamai susijęs su padidėjusio plaukuotumo mitu, iš tikrųjų tik didina žaismingumą ir ištvermę. Prolaktinas, būdamas grynai moteriškas hormonas, veikia imuninę sistemą ir ciklo reguliarumą. Taip per 15 malonumo minučių galite pagerinti savo sveikatą ir sumažinti stresą! Beje, pakelia ne tik nuotaiką. Nieko nėra lengviau nei masturbacija, kai nuotaika pablogėja. Seksologai depresinių būsenų prevencijai rekomenduoja tradicinę praktiką ir  eksperimentuoti. Jau seniai įrodyta, kad  masturbuojantis padeda geriau susikaupti ir sutelkti dėmesį. Norėdami pajusti energijos antplūdį sunkią dieną, turėtumėte pagalvoti apie masturbaciją prieš svarbų įvykį (susitikimą, egzaminą), taip pat įprastą mokyklos ir darbo dieną.

Tačiau reikėtų būti atsargiems, nes kartais po gero „pasikratymo“ nutinka atvirkščiai – negali užmigti. Po sunkios darbo dienos visada norisi atsipalaiduoti, o ką daryti, jei nėra karštos vonios, kur galima būtų išsitiesus pagulėti, nėra nuolatinio partnerio, kuris padėtų numalšinti seksualinę įtampą? Remiantis 2005 metais Amerikos mokslininkų atliktu tyrimu, masturbacija žymiai sumažina kortizolio kiekį ir kraujospūdį bei kovojant su nemiga. Tikriausiai jau šiuo metu daug kam susidarė nuomonė, kad pasitenkinimas savimi yra panacėja nuo visų ligų. Ir tikrai taip! Masturbacija veiksminga ir nuo nemigos: geras orgazmas dienos pabaigoje padeda užmigti, o išsiskyrę endorfinai suteikia spalvingų sapnų. Dažnai masturbacija laikoma intymesne nei seksas. Vienas su savimi žmogus gali atskleisti savo slapčiausius troškimus ir tai puikus tramplinas tyrinėti ir pamilti savo kūną. Be to, malonumo teikimas savo kūnui didina seksualumą ir išlaisvina.

Kvaila sakyti, kad masturbacija yra vienišų žmonių dalis. Seksologai primygtinai rekomenduoja poroms masturbuotis. Po kurio laiko seksas tampa monotoniškas ir geriausias būdas atgaivinti aistrą tarp partnerių – išsakyti savo norus. Iš karto kyla klausimas, kaip sužinoti savo erogenines zonas? Čia gelbsti įvairūs sekso žaislai ir praktikos. Pavyzdžiui, 2009 metais amerikiečių mokslininkų atliktas tyrimas įrodė teigiamą masturbacijos poveikį poros santykiams ir seksualiniam gyvenimui.  Seksas nepalyginamas su masturbacija – viskas kitaip: aplinka, tempas, pozicijos. Pasitenkinimo savimi momentu žievės ir intymių zonų raumenų stimuliacija yra daug didesnė, nei įprasto sekso metu. Be to,  geriau padeda išsiaiškinti seksualinius poreikius. Seksas yra plati tema, bet kartu ir grynai individuali. Nei „Kamasutra“, nei suaugusiesiems skirti filmai mums nepasako tiek apie mūsų kūną, kiek gali pasakyti masturbacija. Pasitenkinimo savimi metu  žmonės dažnai suvokia, kad visada mėgo lašelį grubumo arba jų erogeninė zona yra toli nuo klubų ar net pilvo srityje. Masturbacija – tai pažintis su savo kūnu ir paslėptais troškimais, o ne gėdingas užsiėmimas.

Mokslininkai atliko skausmo menstruacijų metu išsamų tyrimą ir tapo žinoma, kad masturbacija žymiai sumažina skausmą kritinėmis dienomis. Prostaglandinai, gaminami kritinėmis gimdos susitraukimo dienomis, dažnai sukelia baisų skausmą.

 

Varpos stimuliavimas apsaugo nuo prostatos sekrecijos stagnacijos

Masturbacija atskuba į pagalbą – lytinių organų kraujotaka žymiai sumažina diskomfortą, tačiau toks pasirinkimas netinka merginoms, kurios stipriai kraujuoja.

Kalbant apie vaikinus, reguliarus seksas yra tikrai svarbus vyrų sveikatai, tačiau ne visada įmanomas. Todėl masturbacija, be malonių pojūčių, padeda vyriškai lyčiai išvengti daugybės ligų. Varpos stimuliavimas apsaugo nuo prostatos sekrecijos stagnacijos ir tolimesnių erekcijos problemų.

Žinia, mūsų kūnas yra labai priklausomas. Kažkas dažnai persivalgo, kažkas negali mesti rūkyti, bet blogiausia yra priklausomybė nuo masturbacijos.  Be to, per didelis pasitenkinimas savimi dažnai sukelia lytinių organų pažeidimus.

Beje, masturbacija ilgą laiką buvo laikoma nešvaria, gėdinga veikla. Paaugliai dažnai nusivilia, kai pirmą kartą bando pažinti savo seksualumą. Mokyklos vis dar tyčiojasi dėl, atrodo, labiausiai paplitusios veiklos pasaulyje ir tai gali būti rimta kliūtis priimant kūną ir troškimus. Jei plaukų ar nagų augimas yra kaip savaime suprantamas dalykas, pojūčių praradimas dėl masturbacijos yra gana realus ir suprantamas. Pavyzdžiui, vyrai nustoja gauti buvusių pojūčių iš lytinio akto, nes makšties raumenys silpnai suspaudžia varpą.

Kalbant apie merginas, per didelis klitorio stimuliavimas (dušai, sekso žaislai) sumažina tikimybę pasiekti orgazmą klasikinio sekso metu. Tačiau kai pasitenkinimo savimi procesas būna įspraustas į įtemptą grafiką, atsipalaiduoti ir išsikrauti nepavyksta. Be to, per dažna masturbacija gali sukelti skausmą lytiniuose organuose, apatinėje nugaros dalyje, todėl tikrai nereikia save versti tą daryti! Be to, dažnas masturbavimas porose sukelia itin neigiamas pasekmes: partneriai išmoksta pasiekti orgazmą vieni, visiškai pamiršdami, kad intymumas – tai ne tik fiziologija.

Masturbuotis lengva, bet paradoksaliai sunku pasiruošti. Merginos naudoja seiles kaip papildomą lubrikantą, o tai iš esmės neteisinga. Skirtingai nei lubrikantas, seilės greitai išdžiūsta ir sutrikdo natūralią mikroflorą. Todėl gali išsivystyti pienligė, ant sienelių atsirasti mikroįtrūkimų. Galų gale atprasti nuo tradicinio sekso.

Nepatikėsite, bet daug ateina konsultuotis dėl masturbacijos. Pacientai taip pripranta prie savęs tenkinimo seksualinio potraukio, kad jiems nebereikia partnerio. Kam tarpininkui patirti orgazmą, kai gali tai padaryti pats? Tai pirmasis signalas, kad atėjo laikas baigti masturbaciją.

Masturbacija jau yra laikoma norma tarp jaunų žmonių ir peržengia nešvarios, gėdingos veiklos stereotipą. Kaip sakoma, viskas yra gerai saikingai, ir tai taip pat taikoma masturbacijai. Reziumuojant galima pasakyti, kad pasitenkinimas savimi yra labai naudingas organizmui. Tai leidžia sumažinti seksualinę įtampą, atsipalaiduoti, atsikratyti įkyrių minčių, persijungti ir tiesiog smagiai praleisti laiką. Bet nepatartina masturbuotis per dažnai, nes galite tapti priklausomi. Tokie atvejai nėra neįprasti, o savarankiškai susidoroti su tokia problema yra nepaprastai sunku. Jei jaučiate, kad mintys apie masturbaciją neišeina iš galvos, o esant pirmai patogiai progai užsiimate savęs tenkinimu, patariu kreiptis į gydytoją. Problema tikrai reikalauja gydymo.

seksologas Liudvikas Petravičius

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą