Iš tikrųjų jaudina ne genitalijos, o tai, kad jos yra paslėptos. Tikriausia teko girdėti vyrų mėgstamą moterų nuogų kojų fetišą. Beje, žinomas Holivudo režisierius Quentinas Tarantino yra atviras fetišistas šiuo klausimu. Tai taip pat yra kūno dalis, kurios dažnai ir nepamatysi įprastame gyvenime: kojos visada slepiasi po kojinėmis, pėdkelnėmis ar kelnėmis. Užtat kai kurie vyrai pradeda beprotiškai jaudintis, matydami moters basas kojas.

Tai reiškia, kad seksualumas kyla iš smalsumo dėl kieno nors kito kūno. Bet jis greitai prapuola, jei partneriai dažnai kartu prausiasi nuogi. Jauduliui reikalingos intrigos ir atstumas. Juk mergina su trumpu sijonėliu atrodo daug seksualiau nei visiškai nuoga, tiesa?

Kadangi vyrai „myli akimis“ ir nuo jų priklauso, kaip jie įsivaizduoja ir „mato“ lytinius organus. Iš tiesų yra teorija, kad infraraudonojoje akies obuolyje yra papildoma liauka – išskirianti papildomus hormonus. Tai netaikoma menininkams, nes jie piešia daug nuogų žmonių ir nuo jaunystės mokosi susilaikyti. Iš tikrųjų tai ne išvaizda, o žmogaus būsena jaudina ir ji yra perduodama.

Sužadinimas yra kūno paruošimas seksui. Kai tik jūsų smegenys gauna signalą, kad lytinis aktas yra arti, jos pradeda tam ruošti kūną. Kraujas turi pradėti tekėti į reikiamas vietas, o moterų intymi vieta turi sudrėkti. Vyrams šis pasiruošimas prasideda vidutiniškai staigiau ir vyksta greičiau. Vaikinai dažniausiai gali „pasodinti nuo tarpdurio“ be jokių problemų.

Tuo tarpu moterims tai paprastai yra ilgesnis laiko procesas – susijaudinimo pikas, o tai reiškia, kad visiškas pasirengimas prasideda maždaug per pusvalandį.

Įvairūs dalykai gali paskatinti smegenis pasakyti, kad laikas pradėti pasirengimo procesą, kuris yra bendras visiems ir  tuo pačiu kiekvienam individualus. Pavyzdžiui, vaikystėje galite pamatyti vyresnįjį brolį, besilinksminantį su mergina, kuri dėvi geltoną liemenėlę. Scena gali jus kuo nors sužavėti, bet iš visko, ką matėte, į atmintį gali įstrigti būtent ryški liemenėlė. Jūsų smegenys užrašys formulę: „lytis = geltona“. Galbūt to net nežinote, tačiau dėl tam tikrų priežasčių pilvo apačioje gali atsirasti šilumos jausmas. Aš, žinoma, perdedu ir primityvinu. Bet apskritai tai veikia taip. Taip mes turime individualius sužadinimo veiksnius.

Dėl akivaizdžių priežasčių yra visiems būdingi veiksniai. Lytinių organų vaizdas yra vienas iš jų. Varpos matymas moterų smegenims aiškiai pasako, kad ankstyvo sekso tikimybė yra didelė. Taigi turime pradėti ruoštis. Ir moteris pradeda jaudintis. Jei ji susijaudina, tada viskas įvyks labai greitai ir reikia ruoštis greičiau. Ir jei jaudulys tęsiasi toliau, vadinasi, pasiruošimo procesas yra greitesnis. Kadangi plika ranka ar plika ausimi tokios informacijos nėra, todėl tik nedaugelis žmonių galvoja: „Šis bičiulis nusimovė pirštinę – tikriausiai jis nori mane dabar sugauti“. Tik tuo atveju, jei jūsų gyvenime neįvyko nieko ypatingo, kas galėtų įtikinti jūsų smegenis, kad nuogas pirštas yra tikras artėjančio sekso ženklas.

Mes retai matome kitų žmonių kulnus, tačiau jie taip pat jaudina, nors ir nedaugelį žmonių. Kad tai įvyktų, kas nors turi atsitikti, kad smegenys galėtų prisiminti kulną = seksą. Pavyzdžiui, kas nors gali pasirinkti sekso pozą, kai merginos kojos uždedamos ant pečių arba orgazmo metu pasukti galvą ir pamatyti kulnus. Smegenys per klaidą susies malonumo viršūnę su kulnų išvaizda (smegenys paprastai mėgsta visame kame ieškoti modelių ir juos prisiminti), o tada jūs jau tapsite fetišistu. Bet tai bus jūsų individualus sužadinimo sukėlėjas. O lytiniai organai yra visų sukėlėjas. Negalima painioti priežasties ir pasekmės – lyties organus įprasta slėpti po drabužiais, nes jie jaudina. Tai yra, objektyviai visiems asocijuojasi su seksu. Bent jau iš pradžių. Ir tada prasideda sniego gniūžtės poveikis. Esame įpratę, kad viskas seksualu yra paslėpta, todėl dažnai seksualizuojame viską, kas slepiama. Todėl tai, kad įprasta slėpti seksualinius daiktus, daro juos dar seksualesnius. Bet tai nėra pagrindinė priežastis.  Mintys apie galimus veiksmus atsiranda savaime. Ne tik dėl malonumo, bet ir dėl giminės pratęsimo.

Pavyzdžiui, kodėl  nejaudina nosis arba ausys? Nes su jomis nėra susiję seksualiniai veiksmai.

Užtat moteriškas apatinis trikotažas ant merginos kūno taip pat yra įdomesnis, nes yra paslaptis, kurią norisi atskleisti…

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą