Nors ir nėra įprasta labai plačiai aptarinėti skyrybas, bet merginoms, dar nesukūrusioms šeimų, labai pravartu būtų įsiklausyti į moterų patarimus, kurios yra sukaupusios patirtį šioje gyvenimo sferoje.  Juk nemažai jų išgyveno, prisikentėjo ir jaučia širdgėlą. Nors jos  ir yra skirtingos su savo skausmais ir džiaugsmais, su savo problemomis ir pergalėmis, bet visas jas vienija įgyta šeiminio gyvenimo patirtis.

 

1.Atsiplėškite nuo tėvų šaknų ir auginkite savo

Nėra blogesnės santuokos, sukūrus šeimą per jaunam, kai vienoje sienos pusėje gyvena tėvai, o kitoje – berniukas-vyras, pretenduojantis į  „šeimos galvą“.

2.Daugiau ar mažiau atsakykite sau į klausimus: „Kas aš esu?“, „ko aš noriu?“, „kaip aš tą pasieksiu?“

Čia kalbama apie asmeninius ryšius-vertybes, apie išsilavinimą, karjerą, pomėgius, pasiekimus ir kt.

Niekada nevėlu mokytis, tobulėti  ir suprasti save.

3.Susikurkite gyvenimą pagal savo skonį

Būtinai išbandykite seksą visomis formomis ir apraiškomis, kurias leidžia vidinis „aš“ . Nėra nė vienos moters, kuri būtų nelaimingesnė už tą, kuri artimai pažinojo tik vieną ar du vyrus, visiškai nusivylė seksu, galvodama: „Dieve, greičiau baik, ar tai  ir yra gerasis seksas?“.

Bent porą metų pagyvenkite vieni, be vaikų. Išmokite gaminti tai, kas jums labiausiai patinka, o ne „bulves, kaip jo mama“. Išsiaiškinkite, kokio būsto jums asmeniškai reikia ir kodėl. Norėdami pritaikyti gyvenimo būdą pagal savo skonį, kad ir kaip keista tai atrodytų jūsų partneriui, pirmiausiai išmokite gerbti savo norus ir gyvenimo būdą, o ne kitų. Taip, jūsų joga ir noras šį vakarą žiūrėti televizijos laidą su mėtų arbata rankoje yra svarbiau nei staigus jo aistros protrūkis. Jūsų planai jums turi būti svarbūs. Jūsų norai turi būti svarbūs. Jūsų nuomonė yra jūsų nuomonė.

4.Gerbkite ne tik savo norus, bet ir nenorus

Jūs turite teisę ko nors nenorėti. Nueiti pas jo mamą, susilaukti kūdikio, linksmintis su draugais iki ryto ir panašiai. Išmokite pasakyti „ne“, nesigailėti, nekankinti sąžinės, negalvoti, kaip jis / jie ten gyvena. Tai jų problemos.

5.Supraskite, kad jūsų karjera ir darbas jums turėtų būti svarbesni nei jo

Niekada nekurkite karjeros dviem, jei tai jo karjera. Išmokite planuoti biudžetą visiškai savarankiškai ir praktiškai. Beje, taip pat taupyti, o ne būti smulkmeniškai.

6.Išmokite skaičiuoti pinigus, kuriuos išleidžiate pasimatymams

Jei restorane sąskaitą sumokėjo partneris, o jūs dabar jaučiatės esanti skolinga seksu, geriau susimokėkite už save. Arba jis atėjo vakarieniauti pas jus. Kiek jūs išleidote? O ką jis atnešė? Gėlę  ir šokolado plytelę? Ar jums to reikia?

  1. Įsikalkite į galvą, kad dydis yra svarbu

Niekada negalvokite, kad pagrindinis dalykas yra jūsų meilė, o seksas – antraeilis dalykas.  Jei lovoje bus negerai,  meilė greitai išgaruos.

8.Tyrinėkite pasaulius: žinių, žmonių ir savo vidinį

Gerai išmokite bent vieną užsienio kalbą. Jums atrodo, kad nėra laiko. Reikia tik noro. Išmokite vertinti moterų draugystę, nes ji egzistuoja, priešingai nei manoma. Ir  labiau įsiklausykite į savo vidinį „aš“.

9.Supraskite savo pasaulėžiūrą

Sunku bendrauti  su žmonėmis, kurie nesidalina  ir nėra atviri bei nuoširdūs. Išmokite gerbti, girdėti savo kūną ir rūpintis savo sveikata. Niekas neturi tiek mažai laiko ir jėgų, kaip jauna mama ir žmona. Padės pasitikėjimas savimi.

10.Susiraskite pomėgį ir turėkite savo pinigų

Įprotis bendrauti su savimi jums puikiai pasitarnaus gyvenime. Pabandykite rasti savo mėgstamą  sporto šaką, jogą, šokius ar  ką nors kita. Pasistenkite iš galvos išmesti mintis, kad esate skolingi bankui, jei paėmėte paskolą. Atsidėkite šiek tiek savo pinigų ir niekada nepraneškite apie tai savo vyrui / draugui. Turite turėti tiek pinigų, kad galėtumėte išgyventi šešis mėnesius. Suprantama, tuo atveju, jei jūsų antroji pusė nuspręstų jus palikti. Taip, taip, jums taip nenutiks, galvojate, o tos, kurioms taip nutiko, irgi galvojo: „Ištekėsiu ir jis mane mylės, ir rūpinsis iki gyvenimo pabaigos“.

11.Pasistenkite turėti savo namus ir neskubėkite investuoti į „bendrai įsigytus“

Tai, ką užgyvensite iki santuokos, bus jūsų vienos. Ypač, kai kalbama apie asmeninę prieš vedybinę nuosavybę. O kitais atvejais – jūsų abiejų.

Įsikalkite sau į galvą, kad niekada neimtumėte paskolų pagal kieno nors pageidavimus.  Nemažai išsiskyrusių vyrų ir toliau važinėja prabangiais automobiliais, už kuriuos jų buvusios žmonos vis dar moka paskolas. Ką čia slėpti, nereti atvejai, kai paskola paimama jos vardu, o automobilis – jam.

  1. Įtraukite vyrą į bendrą vaikų auklėjimą

Taip yra tada, kai jis keičia sauskelnes, verda košę, eina su vaiku pasivaikščioti, nuveža į darželį ar mokyklą, eina į tėvų susirinkimą. Tie, kurie nesutaria dėl tokio scenarijaus, turi nemažai problemų.

Tėvas yra ne tik tas, kuris dalyvavo gimdyme, bet ir auklėjime.

13.Išmokite gintis, saugokite savo sveikatą ir niekada nedarykite dėl ko nors

Teisiškai, fiziškai. Nuo to gali priklausyti jūsų sveikata ir gyvenimas.

Išmokite daugiau ar mažiau atpažinti ir vengti tironus, manipuliatorius ir mėgėjus eiti „į kairę“. Nerizikuokite savo reprodukcine sveikata ir sveikata apskritai.

Įsidėmėkite, kad  jūs neturite jokių „saugių dienų“, nes ŽIV, hepatitas ir krūva įvairiaspalvių ligų, perduodamų lytiniu keliu, gali jūsų neaplenkti. Jūs turite teisę nutraukti nėštumą. Ir nebandykite gimdyti „dėl mylimo žmogaus“, „anūkų močiutės“ ir kt.

 

 

parengta pagal divorcemag.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą