Visi norime būti sveikesni, sėkmingesni, laimingesni. Tačiau dažnai norime tik žodžiais. Galų gale, tiesiog norėti yra daug lengviau, nei daryti ką nors dėl to, tiesa?
„Kaip išvis įmanoma staiga imti ir visiškai pasikeisti? Taip nebūna!“, – pasakysite jūs ir būsite teisūs.
Tačiau yra maža paslaptis. Mūsų maži įpročiai sudaro mūsų asmenybę. Po truputį galite kurti save ir savo gyvenimą taip, kaip visada norėjote. Ir tai bus visai nesunku, nes kiekvienam įpročiui įgyvendinti prireiks ne daugiau nei minutės.
Pabandykite savaitei į sąrašą įtraukti vieną ar daugiau čia išvardintų dalykų ir pažiūrėkite, kas iš to išeis.
- Pabudę iš karto lipkite iš lovos
Ką dažniausiai veikiate atsibudę, jei nėra kur skubėti? Paimkite telefoną ir patikrinkite žinutes, o paskui imate naršyti po jį. Atrodo, kad kažkas panašaus, tiesa? Tačiau jūsų kūnas visiškai nepabus, kol neatsistosite ir nepradėsite judėti.
Įsiveskite taisyklę, prieš stverdami telefoną, atsikelkite ir kuo daugiau sau naudingų dalykų atlikite.
Nusiprauskite veidą, išsivalykite dantis, pasiklokite lovą, pasigaminkite gardžius skanius pusryčius, išsirinkite drabužius ir tik po to imkite telefoną. Toks paprastas veiksmų tvarkos pakeitimas ryte turės nuostabų efektą, pamatysite!
- Kvėpuokite pilvu
Kvėpavimas pilvu arba diafragminis kvėpavimas, kaip jis dar vadinamas, turi nuostabų magišką poveikį kūnui. Juk deguonis yra vienintelis dalykas, be kurio tikrai negalime gyventi. Todėl jei pridėsite daugiau deguonies nei įprastai, giliai kvėpuodami, rezultatas jus maloniai nustebins.
Jei jaučiate baimę, stresą ar tiesiog nerimaujate dėl kažko ir negalite normaliai atsigauti, kelis kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite pilvu. Intensyviai įkvėpkite, bet lėtai iškvėpkite. Įkvėpkite, skaičiuodami sau iki 3 (vienas-du-trys), o iškvėpkite, skaičiuodami iki 6 (vienas-du-trys-keturi-penki-šeši). Keletas tokių kvėpavimo ciklų išvalys galvą ir suteiks kūnui teigiamos energijos.
Išbandykite tai dabar ir pajusite.
- Nustokite dirbti ir pajudėkite
Kitaip tariant, bent kartą per valandą atsikelkite iš už stalo ir šiek tiek pajudėkite. Kiekvienas gali tai padaryti. Idealu, jei ne tik atsistosite, pavaikščiosite, bet ir atliksite keletą pratimų ar jogos pozų – kas jums geriau.
Galite tiesiog įsijungti savo mėgstamą dainą ir šokti pagal ją, jei situacija leidžia (na, jei šiuo metu nedirbate biure, o esate, pavyzdžiui, namuose, arba jei turite atskirą biurą).
Tik nesakykite, kad neturite laiko treniruotis. Jei kartą per valandą skirsite 5 minutes judėjimui, tai per 8 valandų darbo dieną sukaupsite 40 aktyvių minučių. Na, o kad nepamirštumėte pajudėti, į telefoną galite įsidėti priminimą, kuris veiks kas valandą. Tai nemokama ir paprasta.
- Į vandenį būtinai įdėkite citrinų
Savaitės pradžioje nusipirkite kilogramą citrinų ir kiekvieną dieną į vandens butelį išspauskite pusę citrinos. Nieko sudėtingo. Tai nuostabu, nes citrinose yra daug vitamino C, kuris subalansuoja PH lygį, palaiko imuninę sistemą, padeda organizmui gaminti kolageną ir veikia kaip antioksidantas, neutralizuojantis laisvuosius radikalus, kurie gali pažeisti kūno ląsteles. Ir visa tai užima tik 10 sekundžių citrinos pjaustymui ir išspaudimui į vandenį.
Jau nekalbant apie tai, kad iš principo gerti vandenį yra itin naudinga. O jei įprasite tai daryti, tuomet automatiškai būsite sveikesni už tuos, kurie to dar nedaro.
- Atsikratykite nereikalingų prenumeratų socialiniuose tinkluose
Pagalvokite ir permąstykite, ką sekate ir kodėl? Kažkokia sąlyginė draugė, kurią neįdomu skaityti ir žiūrėti, bet jūs nedrįstate atsisakyti prenumeratos, kad ji neįsižeistų? Koks skirtumas, ką ji galvoja? Tai yra jūsų laikas, kurį praleidžiate naršydami neįdomias paskyras.
Savo sklaidos kanaluose palikite tik tas paskyras, kurios jus įkvepia, kurias mėgstate žiūrėti ir kurios yra naudingos. Net jei jums tai tiesiog gražu, tai geriau nei paskyra, kurios negalėjote palikti iš pareigos jausmo. Naudokite socialinę žiniasklaidą įkvėpimui ir pozityvumui, o ne nusivylimui.
- Skirkite vieną minutę susitvarkymui prieš miegą
Vos 60 sekundžių prieš miegą, kurias sugaišite norėdami nuimti drabužius nuo kėdės ar nereikalingus daiktus nuo naktinio staliuko, ar nuvalyti virtuvės stalviršį. Užtat leis pabusti geros nuotaikos, nes akys neužklius už netvarkos jau pirmomis sekundėmis pabudus ir naujos dienos nepradėsite įsitempę.
- Garsiai padėkokite
Tikriausiai suprantate, koks galingas yra paprastas dėkingumas. Pradėkite dėkoti žmonėms už viską, ką jie daro dėl jūsų, ir į savo dėkingumą įtraukite tikrus jausmus, o ne automatiškai sakydami „ačiū“. Dėkokite visiems, visada ir visur, tikrai iš visos širdies, ir nustebsite, kaip jūsų gyvenimas pasikeis į gerąją pusę.
- Sutelkite dėmesį ir įsivaizduokite
Jaudinatės ar nerimaujate prieš svarbų susitikimą ar viešą kalbėjimą? O gal įsivaizduojate pačius blogiausius scenarijus? Žinoma, tai dar labiau demoralizuoja. Tai labai lengva ištaisyti!
Pamėginkite įsivaizduoti, kaip viskas turėtų vykti pagal jūsų norą, įsivaizduokite viską labai detaliai, įsivaizduokite rezultatą, o tada tiksliai įsivaizduokite, kaip jį pasieksite.
Jau šiame etape tikrai pajusite daugiau pasitikėjimo ir stabilumo. Ir tai šimtu procentų paveiks tikrąjį rezultatą į gerąją pusę.
- Pasiklokite lovą
Kaip bebūtų keista, bet toks paprastas įprotis, kaip pasikloti lovą iškart išlipus iš jos, turi didžiulę įtaką tam, kaip praeis visa diena. Pasikloti lovą iškart atsikėlus yra pirmoji maža pergalė ryte. Todėl, kaip gali būti bloga diena, jei ji prasideda laimėjimu?
Jei tai nėra jūsų įprastas įprotis, tada po kelių dienų, kai įveiksite save, vienu metu pajusite, kad jaučiatės pakylėtas tai padarius.
- Laikykite nugarą tiesiai
Bloga žinia yra ta, kad jūsų laikysena tiesiogiai veikia jūsų fizinę ir psichinę sveikatą. Todėl ištieskite nugarą, atpalaiduokite pečius, mentės turėtų tarsi „nutekėti“ palei stuburą. Ar tai padarėte dabar? Tada gerai!
Dabar paimkite pakuotę lipdukų ir iškabinėkite juos po butą su priminimais, kad nugara būtų tiesi. Pamatysite lipdukus ir pamažu priprasite prie šios padėties.
Jei dienos metu nesate namuose, pridėkite papildomų priminimų, kad nugara liktų tiesi, į telefoną. Pakaks kartą per 40 minučių. Priminimas veikia – išjungi ir atsitiesi. Laikui bėgant priminimų prireiks vis mažiau.
- Pasirinkite motyvuojančią frazę
Kiekvienas iš mūsų turi tikslų ir ketinimų. Kartais mes to net nesuvokiame, bet pasąmonėje žinome, ko iš tikrųjų norime. Kartais mūsų galvose sukasi frazės „aš to nevertas“ arba „aš nepakankamai geras“, o gal suabejojus savimi, tada „kažkas tikrai bus ne taip“.
Ženkite žingsnį ir iš anksto pakeiskite šias frazes tomis, kurios jus įkvėps ir motyvuos. Kiekvieną dieną išsirinkite motyvuojančią citatą ir užsirašykite ją savo dienoraštyje arba padėkite ant telefono ekrano užsklandos, kad kuo dažniau matytumėte! Jei rasite savo frazę, kuri gali įkvėpti ilgam, galite ją pasikabinti kaip plakatą ant sienos ir sau namuose, kad pabudę iškart pamatytumėte.
Tai bus nuostabi ir labai šauni nuotaika visai dienai.
- Kiekvieną dieną pridėkite į maistą žalumynų
Visai nebūtina dabar visiškai keisti savo mitybą, laikytis dietos. Pradėkite nuo to, kad kiekvieną dieną į valgį pridėkite žalumynų. Tai gali būti rukola, jei jums patinka jos skonis. Arba ledinės salotos, jei mėgstate ką nors traškaus. Špinatai, petražolės ir salierai taip pat labai paprasti ir beprotiškai sveiki. Net jei drastiškai nekeisite savo mitybos, o tik įsidėsite žalumynų, po savaitės jau pajusite savijautos skirtumą.
- Nusistatyk žadintuvą viena minute anksčiau nei vakar
Jei jūs kiekvieną rytą tiesiogine prasme kovojate su savimi, norėdami atsiplėšti nuo pagalvės, o po to lakstysite išpūtę akis, bijodami pavėluoti, tada akivaizdžiausias sprendimas yra pabusti šiek tiek anksčiau.
Tačiau pusvalandis ar net 10 minučių jums gali atrodyti per daug laiko, kurį gaila atimti iš miego.
Sprendimas: kiekvieną dieną nusistatykite žadintuvą tik 1 minute anksčiau nei praėjusią dieną. Per savaitę ramiai gausite 7 laisvas minutes, o per 2 savaites – net 14. Po mėnesio turėsite laisvą pusvalandį, ir visa tai be staigių judesių ir streso.
Jei jūsų rytas labiau panašus į lenktynes su laiku, o ne į ramią pradžią, išeitis – pabusti anksčiau. Tačiau visas 30 minučių – ar net 10 minučių – gali atrodyti, kad trūksta miego. Užuot bandę keisti pabudimo laiką (tai tikriausiai priverstų dar kelis kartus paspausti snaudimo mygtuką), kiekvieną dieną nusistatykite žadintuvą minute anksčiau. Nors tai skamba kaip nedidelis pokytis, po 10 dienų galite turėti 10 papildomų minučių ryte to net nepastebėdami. Nesvarbu, ar praleisite tą laiką medituodami, valydami dantis, ar tiesiog plikydami puodelį kavos.
- Pradėkite klausyti žmonių
Jums gali atrodyti, kad ši pastraipa yra nesąmonė. Galbūt iš tikrųjų tai yra svarbiausias dalykas iš visų aukščiau išvardytų dalykų, kuris tikrai gali pakeisti jūsų gyvenimą. Noras tikrai KLAUSYTI ir IŠGIRSTI, ką sako kiti žmonės, gali pakeisti jūsų gyvenimą. Kalbėdami, sutelkite dėmesį į kitą žmogų, o ne į savo vidines mintis. Žiūrėkite į jį, o ne pro jį.
Užuojauta, supratimas ir empatija yra tai, kas kardinaliai pakeis jūsų bendravimo, taigi ir gyvenimo, kokybę. Tai paprasti, bet labai svarbūs ir gyvenimą keičiantys įpročiai.