Šį klausimą uždaviau pats sau, kadangi, vargu, ar moksleiviško amžiaus jaunimas apskritai ką nors žino apie tai ar yra girdėję.  „Pavojingo“  lytinio akto variantų ne vienas. Yra tiesiog nesaugus lytinis aktas, kai aistra  pradeda kunkuliuoti ir vaikinas nebeišlaiko… nuleidžia spermą vaginoje. „Atleisk, nesusilaikiau“, – po to ramiai pasako jis merginai.  Yra nutrauktas lytinis aktas, kuris gali baigtis dviem variantais: pavojingu arba saugiu.

Pavojingas lytinis aktas, kai penis iš vaginos ištraukiamas ejakuliacijos metu arba, kaip atrodo vaikinui, likus akimirkai iki jos. Bet dažnai taip nėra. Mat vaikinas gali ir nepajusti pirmosios ejakuliacijos bangos ir sperma lieka vaginoje.

Saugus nutraukto lytinio akto variantas reiškia, kad ištraukus penį iš vaginos, vis dar reikia tam tikro laiko ir atitinkamų veiksmų ejakuliacijos procesui prasidėti. Be to, jei tikimasi antrojo lytinio akto, partneriams negalima atsipalaiduoti ir jaustis visiškai ramiems, nes likę aktyvūs spermatozoidai gali būti apvaisinti per kitą lytinę sueitį. Mat paaugliško amžiaus vaikinų spermatozoidai yra itin judrūs ir aktyvūs, lyginant su suaugusio jauno vyro.

Nors iš tikrųjų negalėjau rasti mokslinių duomenų šiuo klausimu. Tai yra vis dėlto greičiausiai spermatozoidų skaičius nebus pakankamas, kad galėtų apvaisintų kiaušinėlį, nes nemažai spermos ląstelių žūsta  vaginoje, gimdos kaklelyje ir pakeliui  į kiaušintakį, kur jų ir laukia kiaušialąstė.  Vienaip ar kitaip, bet rizikuoti tikrai neverta.

Kita gana dažna jaunųjų sekso mėgėjų problema ta, kad jie nemoka teisingai naudoti prezervatyvą. Dažniausiai prezervatyvas  suplyšta arba nušoka dėl to, kad jis buvo neteisingai uždėtas. Todėl labai svarbu jau pačioje pradžioje, vos išėmus prezervatyvą iš pakuotės, tvirtai suspausti pirštais (arba lūpomis, jei turite patirties) vadinamąjį spermos priimtuvą (maža „kišenėlę“ viršuje), kad joje nebūtų oro. Tokiu atveju prezervatyvas visiškai apgaubia penį, tada jis neįsitemps ir ,suprantama, neplyš ir nenusmuks.

Pats prezervatyvas turi būti sukamaisiais judesiais užmautas iki pat penio pagrindo, o ne pusę jo ilgio. Ir, žinoma, reikia pasirinkti gaminį pagal dydį ir kokybę. Jei pastebėsite, kad prezervatyvas nusmuko arba įplyšo ir jame yra spermos, ši situacija paprastai prilyginama spermatozoidui, patekusiam į vaginą.

Spermai patekus ant išorinių lytinių organų ( nutraukus lytinį aktą arba suplyšus prezervatyvui) taip pat galima prilyginti spermatozoidui, patekusiam į vaginą, nes net ir mažai spermos „nutekėjus“, atsižvelgiant į moterų lytinių organų anatomines savybes, negali būti visiškai užtikrintas, kad ji  neapvaisins kiaušialąstės.

Gana sunku įvertinti situaciją galimo nėštumo pavojaus požiūriu, jei kalbame apie spermą, patekusią ant rankų ir po to jos naudojamos išoriniams lytiniams organams stimuliuoti bei įvesti į vaginą. Leiskite jums priminti, kad kiaušialąstei apvaisinti reikia daugiau nei vieno spermatozoido ir didelė dalis, patekusių į vaginą spermatozoidų, žūsta. Kitaip tariant, turi reikšmės patekusios spermos kiekis. Bet kadangi jūs negalite patikimai įvertinti, kiek spermatozoidų buvo ant jūsų ar jūsų partnerio rankų, visos tokios situacijos turėtų būti laikomos potencialiai pavojingomis, nepriklausomai nuo spermos kiekio.

 

Seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą