Kodėl vieniems vaikinams merginos pajunta seksualinę trauką, o kitiems – ne?  Kodėl apskritai  moteris labiau traukia ne geri, rūpestingi vyriškos lyties atstovai, o neretai tie, kurie neverti jų? Kodėl ir ne vienai merginai patinka prastai besimokantis, praleidžiantis pamokas, nemandagiai besielgiantis su mokytoja vaikinas?.. Kodėl iš visos klasės berniukų ar vaikinų ne viena mergaitė ar mergina išsirenka tą patį?

Neretai taip nutinka ne tik dėl objektyvių, bet ir subjektyvių priežasčių, nulemiančių seksualinį potraukį. Bet iš esmės juos pirmiausiai išskiria iš kitų išvaizda arba elgesys, arba tiek vienas, tiek ir kitas, – rašoma Al Vernacchio knygoje „For Goodness Sex: Changing the Way We Talk to Teens About Sexuality, Values and Health“ („Sekso gerovei: pokyčiai, priklausomai nuo to, kaip mes kalbame su paaugliais apie seksualumą, vertybes ir sveikatą“). Taigi, jei merginą seksualiai traukia prastai besimokantis ir praleidžiantis pamokas vaikinas, bet gal jis gražus, aukštas, vešlių plaukų,  sportiško sudėjimo, kurio raumenys veržiasi pro marškinėlius?..

Paauglio seksualinė energija – tai jo galimybės, gabumai, iniciatyva

Anot knygos autoriaus, seksualinis potraukis brendimo metu – tai paprastai nuo paauglio valios nepriklausantis instinktyvus seksualinis geismas, nukreiptas priešingos lyties atstovo atžvilgiu (heteroseksualiems žmonėms) bei nulemtas patikimu, priklausomai  nuo jo išvaizdos, elgesio bei charakterio bruožų. Lytinė trauka – tai geismų visuma, susijusi su žmogaus išgyvenimais bei biologiniais instinktais. Todėl norint palaikyti pilnaverčius santykius lytinė trauka būtina. Santykiai be seksualinės traukos – tai santykiai iš išskaičiavimo arba verslo santykiai.

Kodėl patinka ir jaučia seksualinę trauką ne pačiam geriausiam klasės vaikinui arba iš kitos klasės, ko gero nei viena mergina negalėtų to paaiškinti. Bet išvada tarsi peršasi savaime: kažkas yra juose ypatingo, nesuprantamo ir nepaaiškinamo.  Tačiau knygos autorius sako, kad dėl to reikia „kaltinti“ jo seksualinę energiją, pasireiškiančią paauglystėje visai kitaip nei suaugus. Paauglio seksualinė energija – tai jo galimybės, gabumai, iniciatyva, analitinis mąstymas, protas ir panašiai.  O jei berniukas ar vaikinas dėl kokių nors priežasčių ateina į pamokas nuolat neišsimiegojęs, žiovauja, atrodo niūrus, jaučiasi prislėgtas, nuolat blogos nuotaikos, vos pavelka kojas, vadinasi, jo  energijos – nė kvapo. Kodėl? Greičiausiai jį slegia nuolatiniai nesutarimai namuose: tėvai pykstasi, konfliktuoja, tėvas pakelia ranką prieš motiną ir panašiai.

Todėl merginos tokių vaikinų vengia iš tolo. Tiesa, bet linkusios nutylėti. Ir niekada to nepasakys.  „Šis dėsnis tinka visiems. Kol jums gerai, sekasi, jūs esate visiems reikalingi. O jei eisite panarinę galvas, bejėgiai ir apsiblausę,  net mylimieji nusisuka ir ima šalintis  per atstumą“, – sakė Al Vernacchio.

Anot jo, trykštanti seksualinė energija išduoda žmogaus jausmus ir prašosi kitų dėmesio bei komplimentų. Bet jei vienos merginos pajunta seksualinę trauką gražių akių, nosies ar eisenos ir aukštaūgiams vaikinams, tai kitoms tai neturi reikšmės. Joms daug svarbiau vaikino gilus vidinis pasaulis, drąsa, sumanumas, talentingumas, geros charakterio savybės ir panašiai.  Bet jei vaikinas eina susikūprinęs, sunkiai vilkdamas kojas, jaučiasi išsunktas kaip citrina, tai jo „turtingas vidinis pasaulis“ atsiduria gilioje duobėje. Lygiai taip pat, kaip ir jo akys, žvilgsnis, eisena ar šukuosena.  Tokiam vaikinui mergina niekada nepajus seksualinio potraukio.  O jei vaikinas vis dėlto pasisiūlytų su ja draugauti, mergina pasakytų, kad jis ne jos skonio. Arba pameluotų, kad neturi laiko, yra labai užsiėmusi arba kad užduoda labai daug pamokų, todėl ir negali su juo draugauti. Bet gali ir nieko neaiškinti. Kam gaišti veltui laiką, jei jis visai nepatinka jai?..

Kokio tokio tipo vaikinams dauguma merginų pajunta seksualinę trauką

Tai nėra nei blogai, nei gerai. Nes paprastai žmonių elgesį nulemia jo instinktai. Todėl norint, kad tarpusavio santykiai būtų sėkmingi ne tik mokykloje, bet apskritai gyvenime, reikia tai suprasti ir su tuo susitaikyti.  Be to, pravartu žinoti, kad seksualinę energiją sustiprina sėkminga karjera, aukštas statusas, finansinė padėtis ir kiti pasiekimai. Ypač tai pasakytina apie vyrus.

Bet problema ta, kad gana nepastovūs ir prieštaringi merginų norai bei reikalavimai. Ta „vyriška“ energija iš pradžių merginas traukia, bet vėliau, užsimezgus santykiams, jos pradeda nurodinėti kad vaikinai labiau įsiklausytų ir būtų dėmesingesni jų norams, tenkintų kaprizus ir, galų gale, paskui jas bėgiotų. Taip įvyksta dažniausiai nesąmoningai ir visiškai natūraliai. Bet netrukus tokie santykiai sugriūva. Be to, merginas labiau traukia tie priešingos lyties atstovai, kuriais jos gali pasigirti savo geriausiai draugei. Arba draugaudama su tokiu, ji jausis gerokai pranašesnė už kitas merginas ar  savo drauges. Vadinasi, jis turi būti ne tik patrauklus, išvaizdus, dailiai nuaugęs aukštaūgis, bet ir klasės lyderis, labai protingas, drąsus , atkaklus. Tikras nugalėtojas. Būtent tokio tipo vaikinams dauguma merginų ir pajunta seksualinę trauką.

Tačiau ir vėlgi: mergina užkariavusi tokio „kieto“ vaikino dėmesį, greitai stengiasi pajungti jį, padaryti savo nuosavybe ir jo dėmesiu, ir jo skiriamu laiku, ir jo poelgiais, ir jo vidumi.  Mergina ima reikalauti būti tik su ja, pamiršti jam savo draugus. Reikalauja skambinti ir siųsti po šimtą SMS pranešimų per dieną. Net ir tada, kai sėdi vienoje klasėje per pamokas. „Тai yra, užkariavusi erelį, nori iš karto nukapoti jam sparnus, kad nenuskristų į kitą lizdą. Tačiau, jei merginai pasiseka užvaldyti vaikiną, buvęs „erelis“ tampa „nupešiota višta“. Suaugusiųjų pasaulyje tokį vadina „vyrą po padu“. Kol galų gale praranda bet kokį autoritetą, orumą ir savigarbą merginų ir moterų akyse, o jos, suprantama, seksualinę trauką jam“, – sakė knygos autorius.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą