Toliau tęsiame straipsnį ir primename, kad seksologams bendraujant su savo pacientams neretai paaiškėja, jog pirma nesėkminga seksualinė patirtis uždeda savo neigiamą atspaudą visam tolimesniam seksualiniam gyvenimui.

Po pirmojo žlugimo kai kurie vaikinai apskritai vengia merginų, kad nebūtų išjuokti. Ypač skausmingai  paauglys išgyvena, jei kiti vaikinai ar jo draugai giriasi savo menamais seksualiniais žygdarbiais ir patirtimi.

Jam spėjus vos prisiliesti prie jos, įvyko ejakuliacija

Seksopatologės Robie H.Harris knygoje „It’s Perfectly Normal: Changing Bodies, Growing Up, Sex, and Sexual Health“ („Tai visiškai normalu: besikeičiantis kūnas, augimas, seksas ir seksualinė sveikata“) rašoma: „Normalu, jei vyro ejakuliacija išlieka ir praėjus  2-6 minutėms po lytinio akto bei vidutiniškai atlikus  30-50 frikcijų.  Priešlaikinis sėklos išsiliejimas arba priešlaikinė ejakuliacija) – tai  kai sperma išsilieja beveik iš karto įvedus penį į vaginą ir vyras patiria orgazmą. Kadangi po ejakuliacijos erekcija prapuola, vadinasi, vyras po to jau nebepajėgia atlikti lytinio akto.

Paaugliams dėl pernelyg stipraus lytinio susijaudinimo pirmas lytinis aktas paprastai baigiasi jau po kelių frikcijų. O kai kurie iš jų ejakuliuoja dar prieš įvedant penį į vaginą. Bet ejakuliacija gali atsirasti ir jau glamonėjant ar bučiuojantis su mergina. Net ir tada, kai jie nesiglamonėja ir net neprisilietus prie lyties organų. Ir net tada, kai jie tik pradeda nusirenginėti prieš intymų suartėjimą. Erekcija tada gali būti visai normali. Kai kuriais atvejais sėkla gali išsilieti ir nesant erekcijai. Tai yra nesukietėjus peniui.

Ko gero visi paaugliai, pirmą kartą intymiai suartėję, baigia pernelyg greitai. Net ir nepajutę kažkokių pojūčių, o vos kelis susitraukimus ir viskas. Paauglys įsitikina, kad beveik geriau masturbuojantis. Tai juos ir nuvilia. Merginos taip pat nusivilia. Paaugliai, prisiklausę iš savo draugų, kad kažkuris iš jų sugeba „brūžinti“  pusvalandį, jaučiasi silpni ir bijo, kad kitą kartą irgi viskas baigsis pernelyg greitai. Būtent taip dažniausiai ir nutinka. Kuo labiau paauglys bijo ir abejoja savo galimybėmis, tuo didesnė rizika, kad jis ir vėl bus „apgailėtinas“.  Jaunuolis su baime laukia nesėkmės, o iš jaudulio dažnai prapuola erekcija arba jis ejakuliuoja net ir neprasidėjus lytiniam aktui, arba iš karto įvykus sueičiai. Ilgainiui šis seksualinis sutrikimas (seksualinė disfunkcija) gali tapti jo kasdienybe.

Аndrewas pasakojo, kad būdamas paauglys, įsimylėjo savo sesers draugę, kuri buvo vyresnė už jį šešeriais metais. Pradžioje jis tyliai išgyveno, kankinosi, nes bijojo prisipažinti mylintis. Bet vis dėlto ryžosi… Ta tik pasijuokė iš jo, pasakiusi, kad jam dar reikia paaugti. Nors merginai ir patiko  jausmingai ją įsimylėjęs paauglys.  Mergina koketavo su vaikinu, tarsi „netyčia“ paliesdavo jį, neįžeidžiai juokaudavo su juo. O Andrewas savo seksualinėse fantazijose jau įsivaizdavo ją nuogą ir kaip jis švelniai ją liečia, glamonėja. Ir kaip ji tirpsta iš laimės jo glėbyje.

Vieną kartą Andrewo svajonių mergina pakvietė jį pas save į svečius. Linkstančiomis iš jaudulio kojomis vaikinas atkulniavo su gėlių puokšte. Mergina negaišo ilgai laiko ir nusivedė jį į miegamąjį. Vaikinas pasimetė, kaip mat išmušė prakaitas, pirštai virpėjo, todėl niekaip negalėjo atsegti marškinių sagos. Tas pats buvo ir su džinsais, kai drebančiomis rankomis mėgino atitraukti džinsų užtrauktuką. Ji pyko, nervingai trypčiojo ir skubino. Iššokęs iš kelnių, Andrewas įsivaizdavo stovintis prieš mylimąja su galinga erekcija. Bet tai truko akimirką, jam spėjus vos prisiliesti prie jos.  Mergina stengėsi neparodyti savo nusivylimo, net guodė jį, sakydama, kad jis paprasčiausiai persijaudino. Bet kuo labiau ji guodė, tuo labiau vaikinas gailėjo savęs, kol galų gale net ištryško ašaros.

Po kelių dienų mergina vėl pakvietė Andrewą pas save ir vėl viskas pasikartojo. Vaikinas jautėsi pažemintas ir nelaimingas. Nebepadėjo ir jį guodžiantys žodžiai. Todėl paskubomis užsimetęs drabužius, puolė per duris. Pakeliui į namus jis iš nevilties burbėjo sau po nosimi: „Nekenčiu, nekenčiu, visų jūsų nekenčiu!“ Ko būtent nekentė ir už ką – jis ir pats nežinojo. Paskui ta mergina ne kartą buvo atėjusi pas jo seserį, bet Andrewas užsidarydavo savo kambaryje. Praėjus kiek laiko, jis turėjo kitų merginų, bet ir su jomis kartojosi tas pats.

Praėjo penkeri metai, Andrewas susipažino su mergina. Ji labai patiko jam, bet labai bijojo, kad ir vėl apsijuoks, todėl stengėsi vengti intymaus artumo. Bet mergina ir nespaudė jo. Priešingai – galvojo, kad jis labai rimtas ir garbingas vyras, jei iki vedybų susilaiko nuo intymių santykių.   Bet kai jųdviejų kalbos pradėjo sukosi apie vedybas, Andrewas nusprendė kreiptis pagalbos į seksopatologę.

Kontroliuoti ejakuliaciją sugeba tik turintys sekso patirties

Knygos autorės Robie H.Harris tvirtinimu, seksualinė disfunkcija gali atsirasti ir tada, kai lytinis aktas vyksta netinkamoje aplinkoje ar situacijoje, jei greta ar netoliese yra kiti žmonės arba jaučiant, kad į kambarį gali kas nors netikėtai įeiti. O taip pat ir tais atvejais, kai lytinis aktas nebaigiamas ar nutrūksta ir dėl partnerių noro bei pastangų.

Priešlaikinė ejakuliacija pirmiausiai susijusi su psichologiniais veiksniais – baime pasirodyti nepajėgiam, susirūpinusiam dėl savo seksualinių sugebėjimų, noro greitai tą padaryti, nekontroliuojant savęs. Taip pat ir stipriai įsimylėjus merginą. Nepaisant to, kad jis ir turi seksualinės patirties.

Dar viena paauglio priešlaikinės ejakuliacijos priežasčių gali būti ir jo baimė, kad mergina gali pastoti, jos prašymas ir komentarai „nenuleisti ten“ lytinio akto metu. Beje, nebaigtas ar nutrauktas lytimis aktas, kuris praktikuojamas norint apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, taip pat yra viena iš paauglio priešlaikinės sėklos išsiliejimo priežasčių.  Kaip bebūtų keista, bet paaugliui žinant, kad reikės staigiai ištraukti penį iš vaginos, jog į ją nepatektų sperma, dar labiau sustiprina lytinį susijaudinimą ir pagreitina ejakuliaciją. Todėl kontroliuoti ejakuliaciją arba savo seksualinio susijaudinimo lygį, sugeba tik patyrę vyrai, turintys sekso patirties. O nemažai iš jų net specialiai treniruojasi dėl to reikalo.

Tuo tarpu paaugliai, dėl savo polinkio labai stipriai lytiškai susijaudinti, nepajėgia kontroliuoti erekcijos. Todėl iš esmės visiems sėkla išsilieja pernelyg greitai. O tie paauglių pasakojimai, nuodijantys bendraamžių sąmonę, giriantis, kad sugeba padaryti iš eilės tris ar net penkis kartus ir po pusvalandį – pasakos. Vienas, du ir baigta – štai maždaug taip įvyksta daugelio paauglių lytinis aktas.

Bėda ta, kad šis stereotipas užsitvirtina paauglio sąmonėje daug metų. Vyrai, turintys priešlaikinės ejakuliacijos problemų, negali nei numatyti sėklos išsiliejimo, nei reguliuoti jo. Tenka praeiti gana ilgą sekso terapijos kursą, norint išmokti kontroliuoti ejakuliaciją. Moterys gretai „baigiančius“ vyrus vadina „triušiukais“.

Anot seksopatologės Robie H.Harris, tie vyrai, kurie susiduria su priešlaikinės ejakuliacijos problemomis, paprastai dar būdami paaugliais pradeda turėti lytinių santykių.

Kaltės jausmas ir gėda taip pat daro įtaką ejakuliacijos atitolinimui

Priešingas priešlaikinės ejakuliacijos seksualinis sutrikimas – uždelsta ejakuliacija. Tai reiškia, kad ejakuliacija labai ilgai neįvyksta. Tai yra praeina pakankamai daug laiko nuo lytinio akto pradžios iki jo pabaigos, nepaisant partnerio noro pagreitinti sėklos išsiveržimą ir patirti  orgazmą. Tik sekso naujokai ar diletantai galvoja, kad ilgai trunkantis lytinis aktas tai tas, ko reikia moterims. Iš tikrųjų nieko gero tame nėra. Negalint ilgą laiką pasiekti seksualinės iškrovos, lytinis aktas tampa kankinantis. Be to, ilgą laiką trinant gleivinę, gali ne tik sužeisti lytinius organus, bet ir sukelti  uždegiminius procesus.

Paauglio ejakuliacijos uždelsimo priežastis gali būti ir tam tikri seksualinio pobūdžio reikalavimai. Pavyzdžiui, labiau patyrusi partnerė nurodo, ką ir kaip tiksliai jis turėtų daryti. Paaugliui tai sukelia  nesąmoningą protestą, nes jis nori dominuoti ir būti „tikras vyras“, o ne vykdyti savo partnerės pageidavimus.

Net suaugę vyrai negali pakęsti,  kai jiems moterys vadovauja lovoje. O paaugliai juo labiau. Nepageidautini partnerės komentarai intymaus suartėjimo metu arba aptariant, kaip jis atlieka sueitį ir jo seksualinius sugebėjimus – visa tai ir yra stabdis.

Ejakuliacijos atitolinimo priežastis gali būti ir intymaus pobūdžio psichologinė trauma. Pavyzdžiui, tikra ar menama merginos neištikimybė. Kaltės jausmas ir gėda taip pat daro įtaką ejakuliacijos atitolinimui.  Ji taip pat gali būti susijusi ir su psichologiniu diskomfortu, paauglio nesugebėjimu  atsipalaiduoti,  nejausti drovumo, varžymosi, tabu ir eiti iki galo visiškai atsiduodant partnerei.

Nereti atvejai, kai paaugliai berniukai ir vaikinai turi intymių santykių ne su ta mergaite ar mergina, kuri patinka, o su bet kuria lengvai prieinama partnere. Nors ir nepatinka arba nelabai patinka, užtat visiems „duoda“.

Lengvai prieinamos merginos dažnai nėra modelio figūros gražuolės. Kai kurios iš jų naivios ir kvailokos, mėginančios bent tokiu būdu atkreipti priešingos lyties atstovų dėmesį.  Daug nepilnamečių, laisvo elgesio merginos ir atrodo nekaip: netvarkingos, nesirūpina nei savo išvaizda, nei asmenine higiena. Kam jos gali patikti, jei nuo jų trenkia daug laiko neplauti plaukai ar kūnas?! Тodėl apie kokį nors erotinį tokių merginų patrauklumą negali būti ir kalbos.  Kažkur tamsiame kampe, išgėrus alkoholio, paauglys seksualiai išsikrauna su tokia, bet dienos šviesoje ji paaugliui gali būti ir labai nemaloni. Bet tai irgi gali būti viena iš sėklos išsiveržimo susilaikymo priežasčių.  Galų gale ejakuliacijos gali nebūti ir dažnai turint lytinių santykių.

Nėra labiau psichiką traumuojančio veiksnio, susijusio su vyro seksualiniais sugebėjimais

Be to, ejakuliacijos atitolinimas neretai sukelia partnerės  nepageidaujamo nėštumo baimę. Nors tokiais atvejais jaunieji sekso mėgėjai ir praktikuoja nutrauktą lytinį aktą, bet tada paauglys bijo, kad jis gali nuleisti anksčiau, nei supras, kad laikas nutraukti lytinį aktą. Dėl šios priežasties paauglys dažnai ir būna įsitempęs ir negali atsipalaiduoti.

Problema ta, kad bet kuris seksualinis sutrikimas turi tendenciją pasikartoti. Tai gali įvykti ir visiškai kitoje, gana palankioje situacijoje, paaugliui vos prisiminus savo praeities nesėkmę. Apskritai į bet kurią situaciją, užgaunančią savimeilę, paauglys reaguoja labai skausmingai. Turint omeny vyrišką pasididžiavimą – dvigubai skausmingiau.  Nesėkmė gali pasikartoti ir negalvojant apie tai, bet pasireikšti netikėtai. Juk paauglio psichika  – labai lengvai pažeidžiama ir sunku nuspėti, kokią staigmeną ji yra pasiruošusi. Nėra labiau psichiką traumuojančio veiksnio, nei t Nėra labiau psichiką traumuojančio veiksnio, nei ta, kuri susijusi su vyro seksualiniais sugebėjimais a, kuri susijusi su vyro seksualiniais sugebėjimais. Ir nepriklausomai nuo jo amžiaus – paauglystės iki senatvės.

Paauglys, jaunuolis ar vyras gali susitaikyti netekęs rankos ar kojos, vieno inksto arba akies, bet niekada nesusitaikys praradęs seksualinius sugebėjimus. Tai ir prarasta savivertė bei pagrindas atsirasti daugybei kitų kompleksų. Galų gale kai nebedomina moterys – baigiasi ir depresija, ir alkoholizmo problemomis.

Vyrai, turintys seksualinio pobūdžio problemų, paprastai vengia moterų ir niekaip nesiryžta kurti šeimos. O kai jam  jau 30-35 metai, o tėvai kitiems aiškina, kad sūnus iki šiol dar nevedęs, nes per daug renkasi, geriau patartų jam kreiptis į seksopatologą. Ir tik tada gali paaiškėti tikroji priežastis – greičiausiai nesėkminga seksualinė patirtis paauglystėje.

Štai tokios problemos gali atsirasti, paaugliui mėginant apgauti savo fiziologiją arba „pagreitinti“ brendimą. Ne šiaip sau gydytojai pabrėžia, kad seksas paauglystėje dažniausiai baigiasi liūdnomis pasekmėmis. Regis, koks gydytojų reikalas: jei paaugliams taip norisi, tegul daro, ką nori, svarbu, kad naudotų kontracepcijos priemones. Nors ir taip aišku, kad tėvai  negali stebėti kiekvieną savo atžalos žingsnį.  Tačiau suaugus ne vienas iš jų tampa sekso terapeuto pacientu. Ar ne per didelė kaina už abejotiną malonumą – paauglystėje turėti lytinius santykius su tokiais pat nekompetentingais bendraamžiais?..

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą