
Tarpasmeninių santykių psichologija vyrų ir moterų bendravimą pavertė savotišku mūšio lauku. Viena vertus, žmonės griebiasi manipuliacijų, kita vertus, vejasi netikrus poreikius. Ir viskas dėl to, kad būtų pastebėti, vertinami, mylėtų, prisirištų, taptų priklausomas ir taptų toks, kokio nori! Klausimas „kaip elgtis su vaikinu, kad jis pats palinktų prie merginos?“ ir apskritai vyrų psichologija dažnai paliekami nuošalyje ir neįtraukiami į sąmoningą proceso dalį.
Nesupranta, kad savivertės reikia ieškoti savyje
Tuo tarpu svarbu ne tik rasti bendrą kalbą ir teisingai save pristatyti, bet ir teisingai nusistatyti asmenines ribas, kad šalia liktų tik tie, kurie sugeba ir moka gerbti. Kol vieni yra išnaudojami, o kitiems visai neįdomu, kai kurios merginos bendravimą kuria taip, kad vaikinas pats ištiestų ranką ir visai nereikėtų jo pririšti.
Deja, daugeliu atvejų santykiai vertinami kaip būdas pagerinti save ir savo gyvenimą. Dabar esu vieniša, atsikratysiu šio skausmo santuokoje, – galvoja ne viena mergina. – Dabar aš kitokia, bet kai ištekėsiu, būsiu kaip visi normalūs žmonės. Dabar finansinė padėtis nėra tokia puiki, jei aš sutiksiu turtingą vyrą ir jis man iš „ Agent Provocateur“ kolekcijos nupirks apatinį trikotažą, būsiu patenkinta“.
Ji nesupranta, kad savivertės reikia ieškoti savyje. Ir žinoma, aplinkiniams visiškai nesvarbu, kas vyksta gretimame bute, tačiau tokių merginų elgesys vyrus ne traukia, o atstumia. Niekas nenori būti melžiama karve ir ką nors tikrai vertingo iškeisti į abstrakčią „aš mylėsiu tave, padarysiu tave laimingą…“.
Merginos, kurios nėra savarankiškos, negali patenkinti savo pagrindinių poreikių: negali nusipirkti ko nori ir suvilioti pirštu. Jos galvoje yra visiškai paprasti ir suprantami troškimai, kurie įstringa sąjungoje su vyru, partnerystėje su juo ir keitimosi fiziologinėmis savybėmis.
Abiejų lyčių atstovai gali užsidirbti pinigų, tačiau norint, kad santuoka (partnerystė) būtų sėkminga, reikia vyro, adekvataus, brandaus, psichiškai sveiko žmogaus emociniam komfortui. Ant to viskas ir pastatyta. Pakeitę užduotį savo psichikai, gauname visiškai kitokį rezultatą. Ir svarbiausia, tai įvyksta be jūsų manipuliacijų, kaip „tikras vyras turėtų…“.
Deja, bet daug santykių vieną dieną miršta. Arba iš pradžių jie buvo negyvi, bet „elektros šoko“ pagalba privertėte juos trūkčioti. Deja, tai nieko gero neduoda. Abipusiškumas yra sveikų santykių pagrindas, o ne tik gražūs žodžiai iš psichologijos knygų. Bet kažkodėl jūs ir toliau pilate vandenį į puodelį skylėtu dugnu.
Beveik 90 proc. merginų kreipimųsi į psichologą dėl santykių problemų yra susiję su tuo, kad ilgą laiką „nebuvo“ santykių, tiksliau, jie merdėjo, tačiau ji atkakliai stengiasi juos išsaugoti. Žinia, mirusio atgaivinti neįmanoma, dirbtinis kvėpavimas šiuo atveju neturi prasmės.
Tas pats nutinka ir po išsiskyrimo. Klausimas „kaip susigrąžinti vaikiną“ jau iš pradžių yra klaidingas. Galite pradėti tik iš naujo, bet tam du veiksniai turi susijungti vienu metu. Pirma, jūs abu pasikeitėte. Antra, pasikeitę tapote vienas kitam įdomūs.
Niekas prie tokios merginos netrauks
Kvaila likti tokiam pat ir elgtis pagal senus įsitikinimus ir tikėtis kitokio rezultato. Maža to, vyrų tokios merginos visiškai nedomina. Žmogui, su kuriuo santykiai nesusiklostė, jis nebeturi vertės: mato, ką ji daro, ir išsisukinėja. Niekas prie tokios merginos netrauks.
Kitas ne mažiau svarbesnis dalykas – nepainiokite vyriškų kompleksų su meile. Tai klaidingas kelias, kai merginos ieško garantijų ir laukia šviesių akimirkų, patvirtinančių vyro susidomėjimą. Vienos pasitelkia minėtas manipuliacijas ir agresyvią strategiją, o kitos kraustosi iš proto ir tiesiog laukia stebuklo, stebėdamosi, kodėl vyrai staiga nustojo rodyti joms dėmesį. Dėl to niekas nepasiekia nei vieno, nei kito, ir tai šiek tiek erzina.
Tačiau aktyvūs veiksmai ir pasirengimas nugalėti konkurentus byloja ne apie vyro meilę, o apie jo kompleksus. Jis siekia ne merginos, o įsivaizduojamos komforto zonos. Jam atrodo, kad merginos buvimas šalia kažką pakeis jo savigarboje ir suteiks galimybę sulaukti kitų pripažinimo.
Pirmiausia į galvą ateina mintis nusipelnyti, pasiekti, užkariauti, o tada reikia kažkaip laikytis trofėjaus ir reikalas baigiasi piktnaudžiavimu. Nors pats vyras ir nerodo didelio susidomėjimo, jis jėga laikosi savo gelbėjimosi rato, kuriuo „laimingo“ atsitiktinumo dėka tapo mergina.
Visi žino frazę, kad tai, kas neprieinama, yra patrauklu ir geidžiama. Žinia, uždraustas vaisius visada yra saldesnis. Tačiau mažai žmonių supranta, kaip tai veikia. Vyras galvoja, kad sugaišo daug laiko ir galbūt išleido daug pinigų dėl merginos, bet nieko negavo mainais. Tačiau dabar mesti viską būtų kvaila, reikia išnaudoti visas savo galimybes, kad pasiektum savo. O mergina, stebėdama savo vaikino tokius bandymus, mano, kad tai – meilė. „Jei jis dėl manęs pasiaukos, garantuotai manęs niekada neišduos ir visą gyvenimą bus prie mano kojų“, – galvoja mergina. Kaip po to būna skaudu nukristi iš tokio aukščio, kai žmogus, pakankamai iškentėjęs, pagaliau pasiima savo prizą ir tą akimirką dingsta.
Duokite žmogui tai, ko jam tikrai reikia
Pabaigoje gauname tą patį – tie vaikinai, kurie perėjo per tokios merginos girnas, jos nevertina ir negerbia. O likusieji nenori dalyvauti jos surengtame kvailame konkurse. Jie ieško abipusiškumo ir pagarbos. Bet jei mergina nieko panašaus nepasiūlo, vaikinai, geriausiu atveju žaidžia jos žaidimą iki tos akimirkos, kai gauna tai, ko nori.
Paprastai merginų aukomis tampa tie, kurie patys savaime neįdomūs. Jos stengiasi išspausti iš jų visas sultis, bandydamos suprasti, ką tai duos. Kas žino, gal staiga jis pasiūlys ką nors labai vertingo arba ims ir taps milijonieriumi…
Visa tai yra azartinis žaidimas, blogesnis nei kazino. Tuo tarpu mergina tiesiog nutolsta nuo savo tikrųjų poreikių ir nepastebi vertų vaikinų, šalia kurių tiesiog jaustųsi patogiai. Nesirenka iš tų, kurie sugeba kažką duoti svarbaus, nesudaryti problemų ir tiesiog mėgautis gyvenimu.
Moralinis spaudimas ir aktyvus emocinis slopinimas šiuo atveju tikrai neveikia. Tai gremėzdiški metodai, pagrįsti principu „šaudyti į žvirblius iš ginklų“. Jūs tiesiog stengiatės iš žmogaus išgauti tai, ko jis negali duoti ir skirdami tam milžiniškas pastangas. Būkite protingesni.
Duokite žmogui tai, ko jam tikrai reikia, ir parodykite, kad jis gali tai prarasti.
Čia galite padaryti dvi klaidas vienu metu. Pirma – duoti žmogui tai, ko jam reikia be jo paties noro.
Kita klaida – laukti, kol vaikinas įvertins merginą už kažką ypatingo (jam vertingo), o tada imti sąmoningai provokuoti, erzinti ir sukelti pavydo protrūkius.
Idealiu atveju schema turėtų būti paprastesnė, gal net primityvesnė. Jūs gyvenate savo gyvenimą, tobulėjate, užsiimate savo reikalais, siekiate savo tikrųjų poreikių, realizuojate savo talentus, žinias ir įgūdžius. Vaikinas susipažįsta su tikruoju jumis, įvertina ir daro išvadą, kad būtent tokio žmogaus jam trūksta. Jei simpatija abipusė, užmezgate santykius, tačiau aiškiai apibrėžiate savo asmenines ribas.
Tai, kad ir be jo galite turėti gerbėjų, jis pamatys, tačiau reikia parodyti, kad yra asmeninė erdvė, pomėgiai ir tai yra jūsų gyvenimo dalis, į kurią kištis draudžiama. Piktnaudžiavimas, emocinis ir fizinis smurtas, abejingumas ir nepagarba sunaikins bendravimą ir jūs išsiskirsite, nepaisant dar neišblėsusio meilės jausmo.
Jos tai girdėjo jau milijoną kartų
Kartais, norėdami pasiekti sėkmės, turite elgtis priešingai. Tai labai paplitęs metodas psichologijoje. Pavyzdžiui, jei pasakysite, kad esate labai protingas žmogus, aplinkiniai greitai ras dešimtis priežasčių tuo abejoti. Ir labai greitai tai baigsis tuo, kad visi aplinkiniai pradės laikyti jus kvailiu.
Gražioms merginoms geriau nesakyti komplimentų, rodančių, kad jos yra patrauklios išvaizdos ir sukelia seksualinį potraukį. Jos tai girdėjo jau milijoną kartų. Tačiau pabandykite pasakyti, kad ji yra graži, bet apskritai kaip ir visos kitos. Ir poveikis gali jus labai nustebinti. Taip yra ir su merginomis, kurios ant kiekvieno kampo šaukia apie savo išskirtinumą: „ Aš esu karalienė, tik tai, kas geriausia, yra vertas manęs“ ir panašiai. Ką jie gauna mainais? Neapykantą, įžeidinėjimus ir pajuoką.
Kai vyras užduoda klausimą „kodėl turėčiau ką nors padaryti dėl šios merginos“ ir „ar ji net nusipelno mano dėmesio“, jūs turite du galimus atsakymus. Pirma – jei pasakysite, kad ji yra ypatinga, geresnė už kitas, princesė ir apskritai ją mylės tik sėkmingas milijonierius, jūsų laukia fiasko. Antra – jei pasakysite, kad ji yra kaip ir kitos merginos, kurios nori paprastos moteriškos meilės ir laimės – apkabinimų, dėmesio ir vyro, kuris tiesiog ją gerbia ir nedaro žalos.
Vyrai renkasi „paprastas“ merginas, nes žino, kad bus mylimi ir vertinami. Kadangi šiais laikais „karalienių“ yra kone ant kiekvieno kampo, bet per dieną nedaug sutiksite paprastų, malonių, švelnių ir mylinčių merginų! Būtinai pasidalykite savo nuomone komentaruose.
psichologė Angelė Kazlauskienė