Bette Nash - 82 metų skrydžių palydovė

Norėdami paminėti 82 metų orlaivių palydovės deimantinį jubiliejų – 60 metų dirbančią šioje  profesijoje, 2017 metais lapkričio mėnesį aviakompanijos  „American Airlines“  vadovybė padovanojo moteriai auskarus su deimantais iš „Tiffany & Co“ kolekcijos.

Anuomet skrydžių tvarkaraščius užrašydavo ant lentos

Tai turbūt vyriausia skrydžių palydovė pasaulyje, kuri savo karjerą pradėjo dar tada, kai lėktuvo bilietai kainavo vidutiniškai 12 JAV dolerių. Aplinkinių nuostabai, 82 metų moteris dar nesiruošia į užtarnautą poilsį.

Kai 1957 metais lapkričio 4 dieną  Bette Nash pradėjo dirbti palydove dabar nebeegzistuojančioje „Eastern Airlines“ kompanijoje, jai buvo tik 21 metai.

Bette suprato, kad nori tapti palydove, kai pirmą kartą skrido lėktuvu iš Vašingtono Ronaldo Reigano nacionalinio oro uosto. Jai buvo 16 metų.

Anot „American Airline Newsroom“ spaudos atstovo, moteris įsimylėjo „elegantišką išvaizdą ir grakščias įgulos manieras“.

„Tuomet reikėjo būti atitinkamo ūgio ir palaikyti atitinkamą svorį, kad galėtum kreiptis dėl skrydžių palydovo darbo. Priaugus kelis kilogramus, nebegalėdavau užmigti iš baimės, nes jei svoris nenukrisdavo iki reikiamo skaičiaus, tada galėjo būti sumažintas arba net atimtas atlyginimas!“ –  Bette dalijosi prisiminimais savo interviu žiniasklaidai.

Tuo metu lėktuvo bilietas kainavo 12 JAV dolerių į vieną pusę, o skrydžio tvarkaraštis būdavo užrašytas ant lentos. „Jie visus rytinius skrydžius užrašydavo kreida, o po pietų juos ištrindavo ir užrašydavo naujus“, – pasakojo savo interviu skrydžių palydovė.

Anot jos, tais laikais turtingesniems pirmos klasės keleiviams, apsirengusiems „nuo adatos“, buvo patiekiami omarai ir antis su apelsinais vakarienei, kurie valgydavo su sidabro stalo įrankiais ir iš  porcelianinių lėkščių. O mažiau pasiturintiems „turistinės“ klasės keleiviams buvo dalijami sumuštiniai po 50 centų, o už pieną pakelį mokėdavo 15 centų. Praėjus šešiems dešimtmečiams Bette vis dar skraido maršrutu Vašingtonas – Bostonas – Vašingtonas „American Airlines“ lėktuvais.

 

Prisiminė ir  Kennedy šeimos narius, kuriuos aptarnavo

Garbaus amžiaus skrydžių palydovė keliasi 2.10 val. ryte, kai išsijungia du žadintuvai. Paruošusi  valgį sūnui, turinčiam Dauno sindromą, vieniša mama išskuba į darbą.

Anot Bette, lėktuve ilgą laiką dėvėjo tamsų kostiumą su spalvotu šaliku, bet bėgant metams uniforma kelis kartus pasikeitė. JAV prezidento Johno F. Kennedy kadencijos metu  palydovai kurį laiką turėjo nešioti net šortus.

Bette prisiminė ir  Kennedy šeimos narius, kuriuos aptarnavo. „Jacqueline Kennedy skrido mūsų maršrutu, taip pat ir Bobby‘is, Ethelas ir Tedas Kennedy“, – teigė moteris.

Po 60 metų darbo moteris vis dar aistringai įsimylėjusi  ir yra ištikima savo profesijai, nes nepaprastai myli žmones.

„Mano mėgstamiausia skraidymo dalis per daugelį metų yra sveikinti keleivius, jiems įlipant ir išlipant iš lėktuvo. Žmonės yra žavūs ir tai man teikia didelį džiaugsmą“, –  Bette dalijosi savo patirtimi  su leidiniu „Condé Nast Traveler“.

82 metų Bette, paklausta, ar galvojanti apie pasitraukimą iš darbo, sušuko: „Aš nenoriu apie tai net girdėti! Tiesiog dirbu ir tiek“.

Įkvepianti moteris, tiesa? Bette savo pavyzdžiu mums parodo, kad nėra privalomo amžiaus išeiti į pensiją.

 

Condé Nast Traveler/Facebook tekstas ir nuotraukos

 

 

1 KOMENTARAS

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą