Kai vyras yra nuolat merginos spaudžiamas, kontroliuojamas ir nurodinėjama, ką jis turėtų daryti, anksčiau ar vėliau jis pabėga nuo jos, neatlaikęs emocinės įtampos. Archyvo nuotrauka

Man atrodo, kad vaikino jausmai man atšalo, aš tai matau. Jis mažai kreipia į mane dėmesio, nebesidomi, nors sako, kad taip nėra, kad mane labai myli. Kai esame vieni, jis ima nuobodžiauti, neturi ką veikti. Nors šiaip pas mus viskas gerai, bendraujame, apsikabiname ir t.t. Kai be manęs yra kažkas kitas, aš tarsi neegzistuoju jam. Tada jis su manimi nekalba, absoliučiai į mane nežiūri, nepastebi. Bet galėčiau pati ką nors pasakyti, tęsti pokalbį. Bet kaip palaikyti, jei jis su manimi nekalba ir tai jam nerūpi. Todėl aš dėl to supykau ir sėdėjau tyliai liūdnu veidu. Po ilgo laiko (kai visi išeina ar pan.) jis prieina prie manęs, bet aš jau  tada būnu įsižeidusi. Sako: „Kodėl tu vėl tokia, kas vėl atsitiko?“. Negali suprasti. Ar teisingai galvoju, kad nereikia tęsti santykių, jei esu juose nelaiminga, retai jaučiu meilę? O gal aš pati turiu kokių nors problemų, man nuolat reikia dėmesio?

 

                                                                            Viktorija, 17 metų

 

Vienpusė meilė arba meilė be atsako nėra pilnavertė ir ilgai netrunka. Meilė taip pat yra  ir domėjimasis  kitu žmogumi. Meilės sudedamosios dalys ir jausmingumas, ir aistra, ir seksas. Todėl tikrai verta dėl jos kovoti. Meilės žodžiai, be abejo, dažniausiai ištariami ir tebetariami dvasinio artumo, intymumo akimirkomis. O tai ir yra savotiškas ištikimybės ir įsipareigojimų abipusė sutartis.

Pagal aprašymą mergina nesidomi kitais vaikinais, todėl objektyviai yra kenčianti pusė. Šiuose  meilės santykiuose turi būti interesų pusiausvyra, o ji pažeidžiama ne jos naudai. Vadinasi, jos „ieškinys“ prieš jį yra teisingas, tačiau jis, panašu, vedžioja ją už nosies. Mergina intymumo metu duoda vyrui daugiau, nei jis jai, todėl iš jo pusės daroma prielaida, kad priedas yra dėmesio forma – rūpinimasis jos nuotaika, jausmais, pojūčiais.

Vienos įsimylėjusios poros „žiūri“ (vaizdine prasme) viena į kitą, kitos „žiūri“ ta pačia kryptimi.  Stenkitės ne laukti dėmesio iš savo vaikino, o pasidalyti su juo savo interesais, jus dominančiomis temomis ir tuo pačiu sukelti jo susidomėjimą.

Panašu, problema ta, kad  jūs nežinote, kaip pasakyti vaikinui, kad taip, kaip yra dabar, jums nepatinka. Dėl to nutraukti santykius būtų kvaila, nes tai pasikartos kituose santykiuose. Vyrai nėra telepatiški, kad žinotų, kas vargina, nepatinka merginoms ir dėl ko jos gali įsižeisti. Žinoma, jį žeidžia tai, kad staigiai subjuro jūsų nuotaika be jam jokios aiškios priežasties. Tikriausiai jis galvoja, kad jūs taip bandote manipuliuoti jo jausmais, todėl jis  irgi įsižeidė.

Išmokite švelniai ir be spaudimo ar net prievartos išreikšti tai, kas jus jaudina ar jums nepatinka.  Tai yra pagrindiniai santykių kūrimo įgūdžiai. Pavyzdžiui, tokiais atvejais galite jam pasakyti: „Drauguži, kai esame bendrų draugų kompanijoje, jaučiu, kad tampu tau nereikalinga, jaučiu, kad tampu tau svetima. Tai mane labai įžeidžia. Nuramink mane ir padėk man. Noriu pajusti, kad vis dar esu tau brangi ir kaip anksčiau – mylima. Jeigu tu bent kartais mane apkabinsi, sakysi komplimentus ir karts nuo karto pašnabždėsi malonius žodžius – man to užteks“.

Išmokite taip išreikšti savo nepasitenkinimą ir vaikinas išskirs jus tarp visų merginų. Kadangi dauguma nemoka apie tai kalbėti, linkusios greitai įsižeisti ir tylėti, o vaikinas nesupranta ir nesuka galvos, kas ten atsitiko.

Taigi, greičiausiai problema yra jumyse, nes esate pakankamai prisirišusi prie jo. Bet tai dar ne viskas, Tiksliau, dar blogiau. Atrodo, kad taip elgdamasi jūs nepasitikite savimi, net savęs nemylite. Todėl iš kitų reikalaujate meilės. O kai jos tuojau pat nesulaukiate, susinervinate ir supykstate.  Tai labai dažna problema, nes niekas mūsų niekada to nemokė.

Todėl daugiau galvokite apie save. Pradėkite tyrinėti save, savo vidinį pasaulį, suprasti save, tada patys žmonės prieis prie jūsų. Priešingu atveju su bet kuriuo vyru bus toks rezultatas. Pakanka vaikinui susirasti naują  merginą ir jūsų santykių tarsi ir nebūtų buvę.

Iš principo, tai gana standartinė situacija: mergina sėdi tyli, o vaikinas bendrauja su draugais. Ar jis jus myli, ar ne, vien tai nieko nesako.

Todėl patartina atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus. Pavyzdžiui, kokiais būdais pasireiškia/nepasireiškia jo dėmesys jums?  Ar jis pastebi jūsų judesius? Pavyzdžiui, jei norite atsikelti ar ko nors pasiimti, ar jis daro kokį nors judesį jūsų kryptimi. Jei pradedate kalbėti ar norite ką nors pasakyti, ar jis daro pauzę savo kalboje, kad suteiktų jums žodį. Tiesa, tai taip pat dar neduoda jokių patikimų atsakymų į klausimą, kas patinka / nepatinka, tačiau tai yra dėmesio rodiklis. Iš principo normalu, kad įsimylėjęs vaikinas yra dar aktyvesnis su kitais savo merginos akivaizdoje nei jos nesant. Taip pat jei kalbant su draugais, pasikeičia vaikino balso garsumas / tembras, puiku. Tai labai geras ženklas. Bet reikia turėti gerą klausą, norint pagauti tokias subtilybes.

Nepavadinčiau  jūsų aprašytos situacijos problema. Tokios bėdos jūsų amžiaus merginoms gana dažnos, bet, tiesą pasakius, taip – ​​turite šiek tiek infantilių idėjų apie santykius. Turite problemų. Todėl patartina pasikalbėti apie savo  esamus santykius su tėvais ir prisiminti, kaip jūsų tėvai bendravo su priešingos lyties atstovais mokykloje.

psichologė Angelė Kazlauskienė

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą