Jis gali staiga beveik visą bendravimą su jumis perkelti į internetą. Ir toliau bendrauti ne susitikus, o žinutėmis. Archyvo nuotrauka

Bloga žinia ta, kad  dauguma merginų bijo būti lyginamos su jo buvusiąja. Ne todėl, kad jis  keistų  merginas kaip paveikslėlius telefone, o todėl, kad lyginti apskritai yra žmogaus prigimtyje. Taip norom nenorom priimame sprendimus apie savo draugus, priešus ir net save.

O geros naujienos yra tai, kad šis palyginimas bus jūsų naudai. Kadangi jis išsiskyrė su buvusiąja, vadinasi, jai kažko trūko. Tuo pačiu reiškia, kad tai, ko ji neturėjo, turite jūs.  Žinoma, negalima atmesti ir to, kad jis gali galvoti, jog jo buvusioji  buvo geresnė už jus.

Kita ne mažesnė merginų baimė, kad jis  savo buvusiąją dažnai prisimins arba apie ją galvos.

Ką čia slėpti, mes visi retsykiais pasiduodame nostalgijai. Tačiau prisimindami senus laikus dažniausiai galvojame, kokias klaidas padarėme. Jei santykiai pasibaigė, buvęs žmogus prisimenamas kaip didesnės dėlionės  ir apie juos arba gerai, arba visai nieko. Bet tikrai verta suklusti, jei vaikinas, išsiskyręs su ankstesne mergina, negražiai atsiliepia apie ją. Juk negalite būti užtikrinta, kad ir su jumis taip nepasielgs.

Bet jei dabartinė mergina bijo, kad vaikinas gali grįžti pas buvusiąją, pagalvokite, ką galite padaryti šioje situacijoje. Tikriausiai iš pradžių šiuose santykiuose jaučiatės nesaugi. Galbūt jūs neturite pakankamai patirties. Galbūt bijote, kad nebūsite priimta su visais savo trūkumais ir bloga nuotaika. Gal nesate tikra dėl paties vaikino?

Kitas reikalas, jei vaikinas ir toliau su buvusiąja bendrauja ne kompanijoje, o asmeniškai – jei jis daugiau laiko praleidžia su ja nei su jumis. Tokiu atveju verta pasikalbėti ir išsiaiškinti vienas kito ribas. Kai kurios buvusiosios iš tikrųjų gali būti artimos draugės be romantikos užuominos, nes kartu dalijosi emocijomis ir išgyvenimais. Apskritai, svarbiausia nepasimesti ir kalbėti atvirai.

O jei galvojate, kad jo šeima  gali jūsų nepriimti, yra du variantai: perdedate arba teisingai galvojate. Pirmąjį variantą nesunku paaiškinti – bet kuri šeima pradžioje visada elgiasi atsargiai ir gal net su nepasitikėjimu. Juo labiau, jei vaikinas, tos šeimos sūnus, jau turėjo karčios patirties. Bet ne dėl priešiškumo, o dėl to, kad kol kas nėra bendrų prisiminimų, sąlyčio taškų ir ribų. Kuo dažniau jūs ir jo draugai / šeima matysitės, tuo greičiau šis ledas ištirps.

Bet daug blogiau, jei šeima ar draugai yra prieš jus  nusistatę. Taip tikrai atsitinka. Pavyzdžiui, jei buvusioji buvo svarbi arba labai patiko tėvams.

Geriausia išeitis būtų specialiai, meilikaujant nesiekti jų palankumo ir nežeminti savęs, o ramiai susitaikyti su tuo, kad visiems įtikti neįmanoma.

Jei vaikinas pradėjo su jumis susitikinėti, vadinasi, jis jau nusprendė paversti jus savo gyvenimo dalimi, o jūs, savo ruožtu, turite teisę reikalauti pagarbos ir priėmimo. Paprašykite jo suorganizuoti jums laisvalaikį, kad galėtume daugiau vienu du pabendrauti ir tuo pačiu atrasti bendrą kalbą.

Tačiau jei vaikino artimiesiems  nepatiktumėte, niekaip nereaguokite. Greičiausiai jūsų vaikino artimieji pamatys, kad jūs ramiai išgyvenate jų „šaltąjį karą“ ir likote geru žmogumi, supratęs tai ir atsitraukęs. Tiesa, tada rimto pokalbio su vaikinu nepavyks išvengti.

Deja, taip atsitinka – po rimtų santykių žmogui dažnai prireikia „atokvėpio“, o kadangi mus apskritai traukia to paties tipo žmonės, nenuostabu, kad pasitaiko ir sutapimų.

Tačiau jūsų spėjimus galima paaiškinti tik atsitiktinumu. Jei pažvelgsite į visus vaikinus, kurie jums patiko ar net buvote įsimylėjusi, pastebėsite daugiau ar mažiau pasikartojančias savybes. Pavyzdžiui, jo garbanotus plaukus ar meilę gitaros muzikai. Ar tai reiškia, kad ankstesnįjį pakeitėte kiekvienu  nauju vaikinu? Žinoma, kad ne – tai tiesiog sutapo.

Bet kone pati didžiausia merginos klaida, jei ji  galvoja apie tai, kaip jos vaikinas bučiavosi ir  užsiėmė seksu su ankstesniąja. Iš tikrųjų, koks skirtumas? Atvirkščiai – puiku, kad jūsų dabartinis vaikinas turi patirties, o gal ir supratimo, kaip funkcionuoja moters kūnas. Ir jei jis bučiuoja jus  ir apkabina, vargu, ar jis norės tai padaryti su kuria nors kita mergina.

Galbūt nerimaujate, kad lyginant „pralaimėsite“ dėl patirties stokos?  Padės išvengti šio nerimo sąžiningas ir atviras pokalbis  su juo. Papasakokite jam apie savo jausmus. Jei jis nėra kvailys (juk jūs su tokiais  ir neprasidėtumėte), tada jis supras ir išsklaidys jūsų baimes.

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą