Nors užmezgus naujus santykius, dėmesys turėtų būti sutelktas į partnerį, bet niekada nepamirškite, kad jūsų savigarba turėtų būti pagrindinis dalykas. Archyvo nuotrauka

Daugelis žino, kad norint sėkmingai dirbti bet kuriame versle, turite jį plėtoti. Jei norite atrodyti gerai – skirsite daugiau laiko savo įvaizdžiui, norite paaukštinimo darbe – bandysite ką nors padaryti sėkmės labui, o jei norite finansinės laisvės – stengsitės pelningai investuoti. Tačiau kalbant apie meilę, kyla  daug įvairių klausimų ir neaiškumų.

 

Bet koks pažeminimas sunaikina jūsų gražų įvaizdį

Mat nėra pasirinkimo: myli arba nemyli, yra trauka arba jos nėra. Nors nemažai žmonių, ypač moterys galvoja, kad reikia kovoti dėl meilės. Jų supratimu, meilė prasideda tada, kai kitą žmogų prisiriši prie savęs.

Bet būna taip pat nemažai atvejų, kai žmogų įsimylima jau pirmojo susitikimo metu, nors informacijos apie žmogų praktiškai nėra?  Mat to žmogaus įvaizdis iš pradžių formuojasi iš objektyviai prieinamos informacijos. Kitaip tariant, jo įvaizdis + pirminė sąveika + informacija apie jį iš bendro žmonių rato (socialinių tinklų).

Štai kodėl, norėdami užmegzti bet kokius santykius, neturėtumėte sėdėti užsidarę tarp keturių sienų ir tyliai kentėti. Tai yra pagrindinis dalykas, nes nesusitikus žmogaus akis į akį niekada nesuprasite, jūs jaučiate jam trauką ar ne.  Kai kurie žmonės tai laiko magija, tačiau joje nėra jokios magijos.

Bet nutinka ir priešingai. Tarkim, po ilgos ar ne  pažinties  partneris/ė pasako „viso gero“ arba jūs patys atrandate jėgų palikti žmogų, kuris visu savo elgesiu sako, kad jam jūsų nebereikia.  Tai jau yra pažeminimas.  O bet koks pažeminimas sunaikina jūsų gražų įvaizdį to žmogaus galvoje, tačiau  jūsų nebylus prašymas  nepalikti, tęsti santykius yra tik  pretekstas tam žmogui dar blogiau su jumis elgtis.  Taip yra todėl, kad pats jūsų svarbos augimas yra įmanomas be partnerio. Jums tiesiog nereikia per jėgą tęsti to, ko neįmanoma arba neteko prasmės.

 

Jei pagrindinę vietą santykiuose užims savigarba, jos niekada neprarasite

Nors užmezgus naujus santykius, dėmesys turėtų būti sutelktas į partnerį, bet niekada nepamirškite, kad jūsų savigarba turėtų būti pagrindinis dalykas. Tai yra, jūs stengiatės dėl žmogaus, kol jūsų savigarba nuo to nenukenčia. Žmogaus gyvenime  būna įvairiausių situacijų – nuo noro mėgautis santykiais iki savo ego maitinimo.

Jei pagrindinę vietą santykiuose užims savigarba, jos niekada neprarasite. Net kai suprasite, kad santykiai išsisėmė, jūs esate nereikalingi, aukštai iškelta galva pripažinsite tai ir po kiek laiko pradėsite žvalgytis kito partnerio arba gyvensite vieni.

Beje, jau prieš leidžiantis į naujas meilės paieškas, turite atsikratyti palikto žmogaus būsenos, antraip, teks stebėtis, kad mažiau perspektyvūs ir patrauklūs žmonės susipažįsta ir įsimyli, o jūs ne. Kas negerai?

Norint, kad ir jums pasisektų, nieko nelaukite, bet tobulėkite. Daugiau padirbėkite su savimi. Tada jumyse atsiras didesnė pagarba sau, bent jau dėl rezultatų. Jūs tapsite atsparūs ir jūsų nebeblaškys

gyvenimo bangos, pasiruošusios išmesti jus į krantą. Taip pat nepamirškite, kad jei nebus  sėkmingo augimo, po to seka kritimas, grįžtant prie ankstesnio sąveikos formato. Tai yra „išsijungus“ savigarbai, vėl prarasite save.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą