Beviltiškose situacijose naudojant šį latekso kontraceptiką, jis gali atlikti lemiamą vaidmenį. Archyvo nuotrauka

Mes visi turėtume žinoti, kaip teisingai naudoti prezervatyvą, tiesa? Indianos universiteto mokslininkai nustatė dažniausiai daromas klaidas naudojant latekso gaminius. Taigi, jūsų dėmesiui 11 prezervatyvo naudojimo taisyklių.

 

 1. Laiku užsidėkite prezervatyvą

Daugelio tyrimų metu 17–51 procentas jo dalyvių padarė tą pačią klaidą: jie užsidėjo prezervatyvą per vėlai – po to, kai veiksmas jau buvo prasidėjęs. Kadangi varpos natūraliame tepime gali būti spermos arba ŽIV viruso. Todėl geriausia jį užsidėti iš karto, kai penis yra pakankamai  erekcijos būsenoje.

 1. Nenusiimkite per anksti

Per tyrimą taip pat paaiškėjo, kad nuo 13,6 iki 44,7 procento tiriamųjų prezervatyvą nusiėmė per anksti. Nusiimkite jį tik tada, kai penis nebėra stačias, o jei norite prisiglausti po sekso, nuplaukite ir nusausinkite penį.

 1. Išskleiskite prezervatyvą ant varpos, o ne anksčiau

Neįtikėtina, bet tiesa: nuo 2,1 iki 25,3 procento tiriamųjų pirmiausia išvyniojo prezervatyvą, o paskui užsitraukė jį ant varpos. Tai klaida!

 1. Viršuje palikite šiek tiek vietos

Užsidėjus prezervatyvą, nuo 24,3 iki 45,7 procento vyrų nepaliko vietos spermai. Tiesą sakant, pirmiausia turite išstumti orą iš antgalio, laikydami jį tarp dviejų pirštų.

 1. Jokių pataisymų

Nuo 4 iki 30,4 proc. tiriamųjų prisipažino, kad kartais aistros įkarštyje bando užsimauti  prezervatyvą ne iš tos pusės. Jei pastebėjote klaidą, tiesiog apsukite prezervatyvą ir judėkite toliau. Jei prezervatyvas uždėtas netinkamai, varpos sekretas su sperma ir virusais gali ištekėti ir patekti į makštį.

 1. Pirmiausiai visiškai užsidėkite, o tada tęskite

Nuo 8,8 iki 11,2 procento apklausos dalyvių teigė, kad prieš pradėdami prezervatyvo neužsidėjo iki galo.

 1. Pirštais atidarykite pakuotę

Nuo 2,1 iki 11,2 procento tiriamųjų prezervatyvų pakuotę atidarė aštriu daiktu: peiliu, žirklėmis ar net dantimis. Šie daiktai gali ne tik atidaryti pakuotę, bet ir sugadinti prezervatyvą.

 1. Prieš naudodami prezervatyvą išbandykite

Prieš naudodami prezervatyvą, būtinai patikrinkite, ar jis nepažeistas. Remiantis Indianos universiteto tyrimais, 74,5–82,7 proc. vyrų to nedaro! Pirmiausia suraskite galiojimo datą. Tada patikrinkite, ar pati pakuotė tvarkinga.

Galiausiai atsižvelkite į patį produktą: jei prezervatyvas yra sausas ar lipnus, geriau jo nenaudoti. Jis gali būti pažeistas gamybos ar pakavimo metu. Dėdami jį atidžiai stebėkite, ar nėra kokių nors skylių ar defektų. Dėl menkiausių pažeidimų prezervatyvas gali tapti netinkamas naudoti.

 1. Naudokite tinkamą lubrikantą

Nuo 16 iki 25,8 procento tiriamųjų teigė nenaudoję lubrikantų. Problema ta, kad jei užsiimate seksu tam tikrą laiką, rizika, kad prezervatyvas suplyš be tepalo, yra didesnis nei naudojant jį.

Įsitikinkite, kad įsigyjate gelį, kuris yra suderinamas su latekso prezervatyvais, o tai reiškia, kad jame nėra aliejaus. 3,2 procento vyrų ir 4,7 procento moterų nesidomėjo lubrikanto sudėtimi ir jo poveikiu lateksui.

 1. Naudokite prezervatyvą tik vieną kartą

Neįtikėtina, kad nuo 1,4 iki 3,3 procento tiriamųjų teigė naudoję tą patį prezervatyvą bent du kartus! Kas gali būti kvailiau?

 1. Tinkamai laikykite

Beveik 19,1 proc. tyrimo dalyvių netinkamai laikė prezervatyvus. Įkišus juos į piniginę, kišenę ar automobilio daiktų skyrių. Tada sumažėja jų patvarumas, nes gaminiai yra veikiami didelio temperatūrų svyravimo, šviesos ir nuolatinės trinties.

“YouTube” vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą