Fondo „Girls’ Day School Trust“ steigėja Helen Fraier įsitikinusi, kad Europos merginoms vyrų psichologijos žinios ir galimybė susirasti tinkamą gyvenimo partnerį yra ne mažiau svarbios nei literatūra ir matematika.

Helen Fraier įsitikinusi, kad daugelis šiuolaikinių moterų labiau linkusios siekti karjeros. O tai dažnai trukdo jų sėkmingam šeimos gyvenimo sukūrimui. Pradedant nuo to, kad verslioms moterims sunku pasirinkti vyrą (ar būsimų vaikų tėvą). Pasak Helen, mergaites reikia mokyti neatsisakyti šeimos, siekiant karjeros, o būti kompetentingomis visose gyvenimo srityse. Žinoma, bet reikia susirasti tokį vyrą, kuris padės šeimos reikaluose, auginant vaikus ir siekiant karjeros.

Dar prieš kelerius metus Didžiosios Britanijos konservatorių partija pasiūlė projektą – 13–16 metų moksleivėms vesti susilaikymo nuo sekso pamokas. Atitinkamą įstatymo projektą Bendruomenių rūmuose pateikė partijos atstovė Nadine Dorris. Įstatymo projektas buvo gana ilgai svarstomas ir diskutuojama. Įstatymo projekte numatyta, kad pamokos vyktų anglakalbėse mokyklose, kuriose 13–16 metų moksleivės būtų mokomos „kaip pasakyti „ne“ seksui“. Kalbėdamasi su parlamentarais, Dorris pažymėjo, kad visuomenė yra „pervargusi nuo sekso“, o paauglius reikia mokyti, kad „pasakyti seksui „ne“ taip pat šaunu, kaip ir žinoti, kaip teisingai naudotis prezervatyvais“.

67 žemųjų rūmų deputatai palaikė įstatymo projektą, 61 – buvo prieš. Dokumentas bus svarstomas antrajame etape. Tačiau anot Nadine Dorris, greičiausiai įstatymo projektas nebus priimtas be valstybės paramos. Naujausi Nacionalinės statistikos tarnybos duomenys rodo, kad paauglių nėštumas JK buvo mažiausias nuo devintojo dešimtmečio pradžios.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą