Seksas yra svarbi santykių dalis, bet ne pagrindinė.

Jei vaikinas apie tai kalba, tai reiškia, kad seksas jam yra tikrai svarbus. Bet tai viskas yra santykinai. Mat aseksualus pasakys, kad seksas jam neturi jokios prasmės, o nimfomanė, kad ji be sekso negali pragyventi ir vienos dienos.

Žodžiu, šimtaprocentinio objektyvaus atsakymo nėra. Todėl pirmiausia įsiklausykite į save.

Kita vertus, seksas gali būti svarbus, bet ne tame kontekste, kuriame esame įpratę manyti. Svarbu ne banalus varpos ar krūtinės dydis, galimybė daryti minetą ar kunilingą, galų gale – patirtis. Svarbiausia, kaip jautiesi tai darydamas su savo partneriu. Jei nekaip, tuomet reikia skubiai ką nors keisti arba drąsiai nutraukti santykius. Šiame kontekste jūsų draugas yra visiškai teisus.

Seksas, be abejo, yra svarbus santykiuose kaip žmogaus sąveikos forma. Bet kiek – tai jau priklauso nuo partnerių temperamento. Mat vienam reikia vieno, dviejų kartų per dieną, o kitam pakanka kartą per dvi savaites…

Pavyzdžiui, Y karta užaugo populiarindama gyvenimą „Sekso ir miesto“ dvasia. Europa šiuo atžvilgiu taip pat neketina atsilikti savo šuoliais nuo feministinių nuotaikų: „Norite meilės? Tiesiog imkite!“.  Ir esmė ne ta, kad Skandinavijos vyrams taip šalta dėl klimato. Mat jie jau seniai nuleido rankas ir puikiai žino, kad jei kuriai nors panelei vyras patiks, ji pati „pakabins“, pavaišins  kokteiliu, o paskui pakvies į savo namus. Bet jei, pavyzdžiui, danas nusprendžia būti aktyvus  itališka dvasia, tada jis gali lengvai patekti į policijos rankas dėl priekabiavimo. Todėl užduotis vyrams buvo supaprastinta: net ir po bendrų pusryčių galite nesijaudinti ir negalvoti, kad dabar turės viskas baigtis vestuvėmis. Kitaip tariant, visai nebūtina tęsti  „naktinių vaišių“: jei karalienė pati užkariavo riterį, vadinasi, ji žinojo, ką daro!

Žinoma, mūsų vyrai nėra visiškai pasirengę šiam scenarijui. Vis dėlto, daugelis vis dar turi medžioklės dvasią ir nori užkariauti moterį, o ne būti užkariaujami. Tačiau mes ir toliau propaguojame itin didelę sekso svarbą santykiuose. Nuolat girdime istorijas, kad šiuolaikinės merginos nebesulaukia savo mylimųjų, kol jie atlieka tarnybą kariuomenėje.  Bet jau seniai  sutrumpėjo tarnavimo laikas ir dar  gauna išmokas!

Arba jaunų mamų pasakojimai apie vyro neištikimybes sunkiu nėštumo periodu, kai gydytojai draudžia seksą dėl rizikos prarasti vaiką. Tik pagalvokite, devyni mėnesiai ir dar pora po gimdymo – žinoma, ištverti neįmanoma.

Bet niekas ir nesiginčija, kad normaliuose, sveikuose santykiuose seksas turi būti privalomas, tačiau jis turi būti kokybiškas, laiku ir tinkamoje vietoje. Taip pat natūralu, kad nenormalus kai kurių damų įsitikinimas: jos sako, kad dėl sekso bet kuris vyras gali pasukti „į kairę“. Jos galvoja, kad vyras yra padaras, kuriam visada niežti ir visada ir visur nori. Kokia nesąmonė!

Daug svarbesnis kitas klausimas:  kai kurios merginos, ištroškusių patinų, lengvai sutinka su artumu tuo metu, kai dar nėra psichiškai tam pasirengusios. Taip nutinka dėl to, kad jos naiviai tiki, jog seksas yra svarbiausias santykių dalis.

Iš tikrųjų seksas yra pagrindinis visų poreikis, tačiau tikrai ne pats svarbiausias. Nes šeima nebus pilnavertė vien dėl sekso. Ir jei iš pradžių santykiai buvo kuriami vien dėl aistros, tai tokia visuomenės ląstelė, anksčiau ar vėliau, pradės byrėti, kai tik jausmai šiek tiek nurims arba užklups nemalonūs laikini sunkumai.  Jei žmogus nesugeba savęs kontroliuoti, laikytis nusistatytų ribų, neturi principų, bet yra pasirengęs prisitaikyti prie bet kokių visuomenės stereotipų, kad pateisintų savo elgesį, tai išminties čia tikrai nėra. Nėra prasmės kurti šeimos su tokiu kandidatu!

 

Seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą