Norite sveikų palikuonių - nevartokite alkoholio

Ar iš tikrųjų alkoholis taip kenkia spermatozoidams, kad ateityje galime ir nesusilaukti vaikų, kaip kad mus gąsdina tėvai?

                                                                                                   vaikinai

 

Vaikinai, tikriausiai ir jūs, kaip dauguma vyrų galvoja, kad dėl būsimo kūdikio sveikatos atsakingos tik moterys. Tikriausiai ne visi ir vyrai žino, kad norint  susilaukti sveiko, pilnaverčio kūdikio  reikalingi ir sveiki spermatozoidai, nes nuo jų kokybės priklauso, ar kūdikis gims sveikas, kaip ridikas. O jei vyro spermatozoidai būna nuolat apnuodyti alkoholiu , tuo didesnė tikimybė, kad  kūdikis gali gimti su atitinkamomis patologijomis.

Žinia, spermatozoidai nepaprastai reaguoja į alkoholį. Grynas etilo alkoholis – vaisiaus žudikas.  „Geriausiu atveju“, alkoholiui veikiant vyro organizmą, spermatozoidai tampa nejudrūs ir negyvybingi. Tai reiškia, kad tokiais atvejais apvaisinti moterį iš esmės neįmanoma. O jei ir pavyksta tai padaryti, tai ir kaip minėjau, būsimam kūdikiui gresia įvairios patologijos. Džiugina nebent tai, kad vyriškame organizme spermatozoidai atsinaujina vidutiniškai kas tris mėnesius Todėl būsimasis tėtis  gali iš anksto pasirūpinti savo būsimo kūdikio sveikata ir gerove, atlikęs reikiamus tyrimus.  Norint, kad jaunoje šeimoje gimtų ir augtų sveikas mažylis, būtina prieš tris mėnesius  iki planuojamo  nėštumo atsisakyti žalingų įpročių. Tai reiškia, kad tam įvykiui reikia ruoštis iš anksto, labai atsakingai, kad paskui netektų gailėtis  ir kankintis dėl nuolat sergančio ir negaluojančio  vaikelio.  Tik nuo būsimų tėvų požiūrio į žalingus įpročius ir sveiką gyvenimo būdą priklauso jo kūdikio likimas ir sveikata. Todėl reikia suprasti, kokia atsakomybė gula ant jūsų pečių.

Etanolas arba etilo alkoholis  – pavojingas metabolitas,  darantis neigiamą poveikį visai žmogaus reprodukcinei sistemai. Be to, jis gali privesti ir iki nevaisingumo. Todėl jūsų tėvai ne be reikalo įspėja. Ir tai tikrai nėra vien gąsdinimas.

Biologams seniai žinomos šios medžiagos blogosios savybės.  Jos greitai naikina ląsteles. Žinoma, organizmas taip pat stengiasi apsiginti nuo nuodingų medžiagų, neutralizuodamas ir visiškai išvesdamas toksinus iš organizmo. Bet jei organizmas nuodijamas daug ir dažnai, jis paprasčiausiai nebesuspės apsivalyti nuo toksinų. Dėl to kenčia  ne tik patys alkoholio mėgėjai, bet jie  nė akimirkai nesusimąsto, kad  būsimo mažylio sveikata neatsiejama nuo suaugusio žmogaus sveikatos. Todėl norintys turėti sveikų vaikučių, reikia jau dabar susimąstyti apie sveiką gyvenimo būdą.

seksologas Liudvikas Petravičius

4 KOMENTARAI

 1. You are so cool! I don’t believe I’ve read through anything like this
  before. So nice to find another person with a few unique thoughts on this
  topic. Seriously.. thanks for starting this up. This web
  site is something that is required on the internet, someone with some originality!

 2. Hello great website! Does running a blog like this require a large amount
  of work? I have very little expertise in programming but I had been hoping to start my own blog soon. Anyway, should
  you have any ideas or tips for new blog owners please share.
  I understand this is off subject nevertheless I just wanted to ask.
  Thanks a lot!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą