Sniego senį galima pasidaryti iš popieriaus, siūlų, puodelių, dangtelių, kojinių ir vatos. "YouTube" stopkadras

Pasidarykite žiemos personažą iš popieriaus, siūlų, puodelių, dangtelių, kojinių ir vatos.

 

  1. Sniego senis iš kojinių

Jums prireiks baltos kojinės, žirklių, baltų siūlų, sausų ryžių, šviesaus audinio juostelės, klijų, 2-3 ryškių sagų, 2 juodų raštinės reikmenų segtukų, 1 oranžinio biuro segtuko. Kol kas atidėkite piršto dalį į šalį. Apverskite viršutinę kojinių pusę. Užriškite audinį per kulną stipriu mazgu. Po to suriškite vieną kojinės dalį ir išverskite kojinę.

Užpildykite kojinę ryžiais.  Suteikite Sniego senio formą, šiek tiek suspausdami kojinę kiek virš vidurio. Viršuje elastine juostele suriškite mazgą. Toje vietoje, kur bus Sniego senio kaklas.

Ant kaklo užsiriškite skarelę iš audinio juostelės. Kelis kartus užmaukite antrosios kojinių pusės apačią. Uždėkite gautą skrybėlę sniego seniui ant galvos.

Priklijuokite kelias sagas ant pilvo.  Vietoj akies priklijuokite smeigtukus su juodu rutuliuku.

Padarykite nosį prisegdami oranžinį smeigtuką.

Kokie dar variantai yra? Sniego seniai iš kilpinių kojinių atrodo labai šauniai. Šiame vaizdo įraše vykdymo technika šiek tiek skiriasi nuo ankstesnės, tačiau tai nepriklauso nuo medžiagos tipo.

Galite Sniego senį  apvilkti švarku ir  uždėti skrybėlę iš spalvotų kojinių ir padaryti akis iš sagų.

Taip pat figūrą galite padaryti ne iš dviejų, o iš trijų „sniego“ rutulių.

  1. Sniego senis iš plastikinių stiklinių

Jums prireiks didelės plastikinės stiklinės (pavyzdžiui, 450-500 ml), segtukų, mažų plastikinių stiklinių (pavyzdžiui, 150-200 ml), baterijomis valdomo apšvietimo įrenginio, bet neprivaloma,

klijų, juodo foamirano arba kartono, rašiklio, žirklių, oranžinio kartono, skarelės, skrybėlės.

Pritvirtinkite du didelius puodelius vienas prie kito ir sujunkite juos per vidurį segtuku.

Pritvirtinkite dar keletą puodelių. Jie pradės formuoti lanką. Pridėkite dar keletą stiklinių

Toliau dėkite plastikinius indus ir susekite juos, kol susidarys apskritimas. Taip padarykite pirmąją eilę. Tada pradėkite daryti kitą eilutę viršuje, sujungdami stiklines su apatiniais ir vienas su kitu.

Pradėkite antrą eilutę. Užbaigus antrą eilutę, figūra turėtų natūraliai smailėti į viršų.

Tuo pačiu būdu padarykite trečią eilę. Po to padarykite ketvirtą eilutę ir viduryje pritvirtinkite vieną puodelį. Priklausomai nuo stiklinių tūrio, eilių galite gauti daugiau ar mažiau, tačiau principas nesikeičia. Užpildykite figūrą. Po to apverskite formą aukštyn kojom. Pridėkite dar keletą puodelių eilių, susiaurindami formą. Turėtumėte  gauti apskritimo formos.

Viršuje galite palikti nedidelę skylę. Jei Sniego senį pastatysite su skylute žemyn, jis bus stabilesnis. Be to, viduje bus nesunku pritvirtinti kokį nors baterijomis veikiantį apšvietimo įrenginį.

Tokiu pat būdu iš mažų puodelių padarykite rutulį. Pritvirtinkite juos klijais. Po to  sujunkite du rutulius. Iš juodo foamirano arba kartono iškirpkite penkis apskritimus. Kad būtų patogiau, apjuoskite mažos stiklinės kaklelį. Priklijuokite tris sagas prie Sniego senio apačios ir dvi akis viršuje.

Sulenkite oranžinį kartoną taip, kad jis atrodytų kaip morka. Jei reikia, naudokite klijus. Pritvirtinkite nosį po akimis. Pridėkite akis iš juodų sagų.

Uždėkite skrybėlę ir šaliką ant Sniego senio. Jei reikia, pritvirtinkite šiuos priedus klijais. Burnos vietoje priklijuokite lenktą foamirano arba kartono juostelę. Beje, ir iš vieno puodelio galite sukurti šį mielą žiemos personažą.

 

  1. Sniego senis iš siūlų

Tam prireiks 2 balionų, lipnios juostos, PVA klijų, vandens, baltų siūlų, adatos, juodo kartono, rašiklio arba pieštuko, žirklių, sąvaržėlių, aukso spalvos juostelės, oranžinio popieriaus, žaislų akių, klijų, didelių juodų sagų, raudono audinio, 2 šakų.

Susprogdinkite balionus. Vienas iš jų turėtų būti šiek tiek didesnis. Suklijuokite juos lipnia juostele, kad susidarytumėte sniego senį. Klijavimo vietą suriškite siūlais.

Prijunkite du pripūstus balionus. Dubenyje lygiomis dalimis sumaišykite PVA klijus ir vandenį. Gautame tirpale gerai sušlapinkite siūlą ir apvyniokite rutuliukus. Išdėliokite siūlus, bet visiškai neuždenkite kamuoliukų. Apatinėje dalyje palikite nedidelę skylę, kad Sniego senis galėtų stovėti.

Palikite figūrą išdžiūti. Šį procesą galima paspartinti plaukų džiovintuvu. Apvyniokite figūrą siūlu. Keliose vietose rutuliukus pradurkite adata ir ištraukite pro skylutes.

Iš juodo kartono iškirpkite siaurą, ilgą stačiakampį. Padarykite daug vertikalių pjūvių išilgai didelių šonų ir sulenkite. Pasidarykite juostelę kepurei.  Kurį laiką pritvirtinkite kartoną sąvaržėlėmis. Priklijuokite juostelę.

Iškirpkite vieną mažą kartono apskritimą pagal juodo vamzdelio skersmenį ir vieną didelį. Išlenktas vamzdžio dalis sutepkite klijais ir iš abiejų pusių priklijuokite apskritimus. Papuoškite skrybėlę auksiniu kaspinu.

Ant juodo kartono nupieškite besišypsančią burną ir iškirpkite. Ant dugno priklijuokite oranžinio popieriaus gabalėlį. Iš jo išpjaukite kvadratą ir susukite jį kūgiu. Padarykite keletą trumpų vertikalių pjūvių išilgai jo pagrindo ir sulenkite popierių. Tai bus nosis.

Pritvirtinkite akis, nosį ir burną prie Sniego senio. Tai galima padaryti naudojant PVA klijus.

Priklijuokite sagas prie Sniego senio apačios. Uždėkite skarelę iš raudono audinio. Vietoj rankų įkiškite šakas ir pritvirtinkite klijais. Prie galvos pritvirtinkite skrybėlę.

  1. Sniego senis iš popieriaus

Tam prireiks 2 balto A4 formato popieriaus lapų, žirklių, klijų, siūlų, segtukų, spalvoto popieriaus, pieštuko.

Vieną balto popieriaus lapą perpjaukite į dvi dalis. Vieną iš jų sulenkite per pusę vertikaliai. Tada sulenkite popierių per pusę dar du kartus ta pačia kryptimi. Gausite siaurą juostelę.

Išskleiskite popierių. Vienoje trumpoje pusėje sulenkite lapą taip, kad kraštas liestų pirmąją. Pradėkite formuoti akordeoną. Apverskite popierių ir sulenkite siaurą juostelę, kurią padarėte ankstesniame žingsnyje. Jei kyla problemų, žiūrėkite toliau pateiktą vaizdo įrašo mokymo programą. Tęskite popieriaus lankstymą taip pat, kiekvieną kartą apversdami lapą. Jūs gausite akordeoną.

Padarykite tą patį iš antrojo popieriaus lapo. Vieną akordeono pusę ištepkite klijais ir ant jos priklijuokite antrą akordeoną. Viduryje suriškite mazgą. Suklijuokite du akordeonus ir suriškite juos mazgu.

Klijuokite ruošinio šonus taip, kad gautumėte apskritimą. Suformuokite ratą. Antrąjį balto popieriaus lapą perpjaukite per pusę. Kiekvieną dalį sulenkite akordeonu ir priklijuokite kaip ankstesnę dalį. Sulenktą akordeoną apkarpykite apie 1 cm. Tai yra reikia jį apdailinti.

Suriškite siūlu centre ir suklijuokite į apskritimą. Po to padarykite antrą ratą.

Sulenktą mažojo apskritimo kraštą uždėkite ant didelio apskritimo ir pritvirtinkite segtuku. Po to pritvirtinkite du apskritimus.

Iš juodo popieriaus iškirpkite skrybėlę. Ant kraštų priklijuokite rožinės spalvos ar kitos spalvos popieriaus juostelę. Klijais suklijuokite beveik visą kepurę galinėje pusėje ir „uždėkite“ sniego seniui ant galvos.

Iš juodo popieriaus iškirpkite du apskritimus, o iš balto – du mažesnius. Klijuokite baltas dalis ant juodų ir pritvirtinkite akis po kepure. Iš oranžinio popieriaus iškirpkite morką ir padarykite iš jos Sniego senio nosį.

Iš to paties popieriaus, kaip ir skrybėlės juostelė, iškirpkite dvi juosteles. Iškirpkite trikampį ant vieno krašto, kad kraštas būtų panašus į vėliavą. Priklijuokite šią juostelę prie kitos vertikaliai nedideliu kampu. „Uždėkite“ gautą šaliką ant Sniego senio kaklo.

  1. Sniego senis iš vatos ir kutų

Prireiks  vandens, muilo, PVA klijų, vatos ar kutų, dantų krapštuko, oranžinio žymeklio, raudono audinio, raudonų verpalų, žirklių, klijų, juodų karoliukų, 2 šakų.

Suformuokite kutų rutulį, šiek tiek išlyginkite jį iš abiejų pusių. Gerai nusiplaukite rankas ir susukite tiek, kad jis būtų tvirtas. Jei reikia, pridėkite vatos, kad kamuolys būtų lygus.

Padarykite kitą mažesnį rutulį. Kai išdžius, uždenkite juos klijais, sumaišytais su trupučiu vandens. Vėl išdžiovinkite. Apvyniokite kutais aplink dantų krapštuką, suformuodami kūgį. Sutepkite klijais, tegul išdžiūsta ir nudažykite oranžiniu flomasteriu.

Iš raudono audinio iškirpkite stačiakampį arba trapeciją. Sutepkite dugną klijais ir šiek tiek sulenkite. Iš kitos pusės šoną patepkite klijais, o kitą audinio kraštą priklijuokite prie jo.

Apverskite dalį ir suriškite mazgą aplink viršų, kad padarytumėte skrybėlę. Padarykite keletą įpjovimų ant galiuko, kad jis atrodytų puresnis.

Suklijuokite du vatos kamuoliukus, kad susidarytų Sniego senis. Pritvirtinkite skrybėlę ir nosį.

Padarykite akis ir sagas iš karoliukų. Pridėkite raudoną medžiaginį šaliką ir šakas šonuose.

Kad sniego seniui sunaudotų mažiau kutų, vatos, pagrindą galite pasidaryti iš laikraščių.

 

  1. Sniego senis iš dangtelių

Jums prireiks 3 mažų dangtelių, baltų dažų, kuto, baltos juostos, klijų, oranžinio žymeklio, juodo žymeklio, juodo kartono, spalvotos juostos, sagų, žirklių, blizgaus spalvoto kartono arba juostos.

Nudažykite dangtelius iš vidaus ir išorės baltais dažais. Leiskite visiškai išdžiūti.

Priklijuokite du iš jų iš eilės prie baltos juostos. Priklijuokite juostos galą prie trečiojo dangtelio.

Priklijuokite juostą prie dangtelio. Tada trečią dangtelį vėl patepkite klijais ir pritvirtinkite prie antrojo. Išsamus procesas pateiktas vaizdo įraše.

Kitoje pusėje pritvirtinkite oranžinę nosį, juodas akis iš sagų, burną.

Ant kaklo užriškite spalvotą juostelę ir priklijuokite sagą. Nupjaukite perteklių. Iš juodo kartono iškirpkite nedidelę kepurėlę, papuoškite blizgaus kartono juostele ar kaspinu ir priklijuokite prie Sniego senio galvos.

Sniego senis taip pat gali būti pagamintas iš plastikinių dangtelių.

 

“YouTube” vaizdo įrašai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą