Gali būti daugybė dirglumo simptomo priežasčių. Viena jų - stiprus stresas, kuris padidina kortizolio kiekį organizme ir slopina testosterono gamybą. Archyvo nuotrauka

Beveik visi iš mūsų galvojame, kad tik merginos ir moterys turi „kritines dienas“ arba priešmenstruacinį sindromą (PMS), kurios dažniausiai nepraeina  be ašarų, pykčio priepuolių, keistų norų ir skandalų lygioje vietoje. Ar žinojote, kad  panašūs dalykai nutinka ir vaikinams bei vyrams? Kad jie taip pat tampa pažeidžiami , taip pat kenčia nuo hormonų antplūdžio? Tik jų negalavimo priežastis – „Irritable Male Syndrome (IMS)  – vyrų dirglumo sindromas! Kokios jo priežastys ir kaip su tuo gyventi!- rašo healthline.com.

 

Tada viskas išsilieja  emociškai 

Mokslininkai įrodė, kad atėjus vaikinų „kritinėms dienoms“, jie taip pat gali pradėti kimšti  saldumynus, skųstis ir net … apsiašaroti, žiūrint animacinį filmą „Liūtas karalius“, kai Simba žadina mirusį tėtį.

Testosteronas  – pagrindinis visų vyrų hormonas, yra kaltas dėl tokių krizių dienų atsiradimo. Jo šuoliai labai veikia emocinę būseną. Ši būklė nėra liga. Tiesą sakant, tada  jis jau ne vyras, o  skandalistas ir verksnys. Ir dėl to būna kaltos hormoninės audros.

Vaikinų dirglumo simptomai yra šie: jei jis staiga pradeda verkšlenti ir skųstis, nervintis dėl smulkmenų, greitai ir labai pavargsta, būna pernelyg aktyvus artimai bendraudamas su savo mylimąja  arba atvirkščiai: pasako „ne“ ir pasiskundžia, kad jam skauda galvą.

Žodžiu, gali būti daugybė dirglumo simptomo priežasčių. Viena jų – stiprus stresas, kuris padidina kortizolio kiekį organizme ir slopina testosterono gamybą. Tada testosterono lygis organizme smarkiai sumažėja, tačiau jo greitai papildyti neįmanoma. Taigi, tada viskas išsilieja  emociškai.  Tuo tarpu merginos „kritines dienas“ gali planuoti – hormoninis fonas smarkiai keičiasi konkrečiomis dienomis prieš menstruacijas.

Šie veiksniai taip pat gali sukelti vyrams įvairias ligas – hipertenziją, nutukimą, sėklidžių funkcijų sutrikimus, infekcijas ir net įvairių parazitų atsiradimą organizme.

 

Galima išbandyti  ir daug švelnesnius metodus

Be to, gali atsirasti didelis fizinis aktyvumas – pradeda save kankinti alinančiomis treniruotėmis sporto salėje. Arba  priešingai – atsiranda didelis nuovargis, miego trūkumas.

Vyrų dirglumo dienoms įtakos turi ir atitinkami vaistai: antidepresantai, specialūs preparatai raumenims „auginti“, piktnaudžiavimas alkoholiu.

Ką daryti, pasireiškus dirglumo simptomams? Drastiškiausias būdas yra kreiptis į gydytoją, pasitikrinti dėl hormonų lygio ir galbūt susileisti testosterono. Bet tai jau visiškai radikalu. Bet pradžioje galima išbandyti kitus, daug švelnesnius metodus. Pavyzdžiui, reikia daugiau ilsėtis ir pakankamai išsimiegoti.  Jei įtariama, kad tai yra vaistai, suprantama, reikia susisiekti su savo šeimos gydytoju ir pakeisti juos kitais.

Išbandykite įvairias atsipalaidavimo technikas – jogą, masažą, burbulinę vonią.

Sportuokite, bet malonumu ir saikingai. O jei treniruotės yra intensyvios, tada sumažinkite krūvį.  Pabandykite atsisakyti alkoholio arba bent jau sumažinkite dozę.

Tai tik dar kartą įrodo, kad vyrus reikia mylėti, vertinti  ir tausoti! Ir atminkite, kad ne tik merginoms kritinėmis dienomis, bet ir vyrams reikia supratingumo, šokoladų ir atjautos!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą