Gailestingumo sesuo įsivaikino vėžiu sergantį 4 metų berniuką, kurio motina atsisakė

Jelena Afanasjeva iš Jekaterinburgo, baigusi chemijos mokslus, sulaukusi 45 metų, metė darbą ir tapo Jekaterinburgo vyskupijos gailestingumo seserimi.

Sverdlovsko srities regioninės vaikų klinikinės ligoninės vaikų onkologijos ir hematologijos centre ji susipažino su ketverių metų Arsenijumi, kuriam buvo nustatyta trečioji vėžio stadija, – praneša NTV kanalas.

 

Berniuko būklė buvo sunki, bet mama pas jį nė karto neatvyko

Jelena Afanasjeva prieš kelerius metus tapo Jekaterinburgo vyskupijos gailestingumo tarnybos savanore. Laisvalaikiu moteris pradėjo eiti į vaikų namus, žaidė su ten esančiais vaikais ir padėjo, kiek galėjo.

Moteris, sužinojo, kad 4 metų berniukas Senia guli vienas palatoje, o jo motina serga priklausomybe nuo alkoholio. Sužinojusi sūnaus diagnozę – limfogranulomatozę, ji juo nesirūpino ir paliko berniuką likimo valiai. Laimei, netoliese buvo gailestingumo sesuo, kuri nepaliko berniuko, rūpinosi juo kaip įmanydama, kol galų gale priėmė jį į savo šeimą.

„Jis buvo visai mažas, jam tada buvo tik ketveri metai. Kai vaikas su lašine ėjo vienas koridoriumi, pasiramstydamas į sienas, negalėjau sulaikyti ašarų“, – prisiminė Jelena.

Berniukas gyveno socialiai remtinoje šeimoje, kurią nuolat lankė socialiniai darbuotojai. Vieną dieną jie rado apleistą leisgyvį vaiką namuose vieną, nes motina girtuokliavo pas kaimynus.

Senia buvo nuvežtas į ligoninę, o iš ten – į vaikų onkologijos centrą. Berniuko būklė buvo sunki, jį teko slaugyti, tačiau mama pas jį nė karto neatvyko. „Visiems gydytojams širdys plyšo, – sakė Jelena savo interviu televizijos kanalui. – Mažas vaikas serga vėžiu ir negana to, liga gerokai užleista. Aš budėjau prie jo kiekvieną darbo dieną nuo ryto iki vakaro. Tiesa, palikti jį būdavo labai sunku. Senka stovėdavo prie lango, verkdavo ir mojuodavo man“.

Gailestingumo sesuo maudė berniuką, skaitė jam knygas. Kai berniukas verkė iš skausmo, ji ramino, guodė jį, prisispaudusi prie krūtinės, ir braukė vaikiškas ašaras. Vaikui buvo atlikti aštuoni chemoterapijos kursai, galiausiai atėjo remisija – liga atsitraukė.

Gydytojai paskambino jo motinai ir ji išsivežė berniuką. Tačiau Jelena įtarė, kad motina negalės pasirūpinti vaiku ir laikytis gydytojų rekomendacijų. Taip ir atsitiko. Motina vėl laikė vaiką namuose antisanitarinėmis sąlygomis. Po šešių mėnesių jai buvo atimtos tėvų teisės, o Senia atsidūrė vaikų namuose.

 

Namas buvo perduotas sutuoktiniams sukurti globėjų šeimą 

Jelena su vyru užaugino vienintelį sūnų Igorį, kuris baigė universitetą ir dirba automobilių prekybos atstovybėje. Kai moteris pasiūlė vyrui ir sūnui priimti gyventi globos namų auklėtinius, jie ją palaikė. Kaip tik tuo metu dviejų aukštų namas Oktiabrskio kaime, 30 km. nuo Jekaterinburgo, buvo perduotas gailestingumo tarnybai, kuris buvo suteiktas sutuoktiniams sukurti globėjų šeimą.

Tuo metu moteris sužinojo, kad Senia yra vaikų namuose.

„Mes su vyru iškart pradėjome ruošti jo dokumentus, – sako Jelena. – Ir po to nuvažiavome pas jį.  Jis pamatė mane ir ėmė krykštauti iš džiaugsmo. Aš paklausiau: „Ar tu važiuosi pas mane?“. „Taip!“, – sušuko jis ir iškart ėmė rinktis daiktus“.

Taip Senia „gavo“ naują tėtį su mama ir dar penkis brolius nuo trejų iki šešerių metų. Bet vaikų priėmimas į šeimą tuo nesibaigė. Netrukus šeimoje pasirodė vyresnis brolis – dešimtmetis Dania, o paskui ir jo dvi seserys.

„Kartais fiziškai pavargsti, jėgų nebelieka, o berniukai būna kaprizingi, – pasakoja Jelena. – Kartais būna baisu: juk neturime didelės šeimos patirties. Be to, visi berniukai yra iš vaikų namų ir kiekvienas turi savo istoriją. Į galvą ateidavo visokių minčių ir apie Senią: o jei sušlubuotų mūsų tarpusavio supratimas? Tačiau viskas pasikeitė prieš mėnesį. Iki tol visą laiką jis mane draugiškai vadino Lena. Ir tada jis padėjo galvą man ant peties, apkabino ir sušnibždėjo į ausį: „Mama!“. Ir aš nusiraminau. Supratau, kad viską darau teisingai“.

Vaikams dar nėra septynerių metų, tačiau kai kurie jau pradėjo ruoštis į mokyklą. Pavyzdžiui, dabar Arsenijus eina į dailės mokyklą – puikiai piešia, karpo bei lankosi pas logopedą.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą